Онлайн гра World of Tanks про танки Другої світової війни

Світ Танків огляд гри, яка є найпопулярнішою mmorpg в рунеті

Світ Танків (WOT) - це браузерна онлайн гра, де потрібно їздити на залізному монстрі і поливати інші танки смертоносним металом. У ній присутні елементи RPG, стратегії, а так само є безперервний екшен з безперервною стріляниною, але багато гравців примудряються цей шутер перетворити в позиційну війну. З 2010 року Wargaming створив величезну армію фанатів, в танчики грають школярі і навіть дорослі мужики, по популярності в СНД поступаються лише "Контрі" і всіма улюбленої "Дотці".

Ігровий ринок був переповнений всім чим тільки побажаєш, але військового симулятора з яким могла би впоратися навіть дитина не було, після повноцінної альфа версії цей проект займав тільки топові позиції. Але що дивує, знаходиться чимало геймерів, які нічого не чули про ці гучні танки. Гра клієнтського типу і необхідно завантажувати спеціальний установник, Варгемінг випустив ще два військових симулятора про "кораблі" і "літаки", так що одна реєстрація поширюється на всі проекти, і можна використовувати єдиний аккаунт.

В World of Tanks зібрані не тільки всім відомі бойові машини часів Другої світової війни, а й протопити які не вийшли в серійне виробництво, є безліч моделей з розподілом на класи і нації. Бій проходить динамічно, на перших рівнях гра вам здасться дитячою забавкою, так як їздити і стріляти легко і просто.

Але, чим далі ви будете прокачувати свою бойову машину, тим гра стає більш захоплюючою, вам потрібно розраховувати кути обстрілу, прикидати куди краще вистрілити щоб пробити броню. Цей танковий всесвіт не примітивний шутер, де бігай і стріляй, а навпаки, кожен танк унікальний, він володіє характеристиками і параметрами, які не зустрічаються у інших. Якщо вам набридло "фентезі" з його "ельфами і орками", тоді ця гра вам сподобається, тим більше граючи, ви будете знайомитися з реальними історичними фактами.

Щоб запустити мотори легендарних віртуальних бойових машин, необхідно зареєструватися створивши обліковий запис, також вхід в аккаунт вам дозволить спробувати себе моряком або льотчиків від інших проектів Варгеймінга, таких як World of Warships і World of Warplanes. Грати можна безкоштовно завдяки free-to-play поширенню і саме це дало поштовх до такої популярності і загальним визнанням серед геймерів. Але присутній донат і преміум магазин, де можна купити VIP акаунт за типом бустера, що збільшує одержуваний досвід і гроші, а також часто проходять акції, де можна отримати подарункову техніку і золото. Клієнти для скачки є декількох типів з різним набоом текстур для комп'ютерів різної потужності, але при всьому цьому навіть на слабких ПК запускається без проблем, але повний набір файлів займе на вашому диску більше 50-ти гігабайт.

-->
Таблиця основних характеристик
ТипКлієнтська гра
ЖанрMMORPG, MMOTPS, MMO Action
РозробникWargaming
ВидавникWargaming
СтатусЗапущена
ОсобливістьТанковий симулятор
Дата виходу01.08.2010
Тип розповсюдженняfree-to-play (безплатно)
Офіційний сайтworldoftanks.ru

Сюжет

Події розгортаються в розпал Другої світової війни, ви ж будете в ролі капітана бойової машини. Ознайомившись з гілками різних націй, вам необхідно вирішити для себе до якої країни ви примкне бо прокачувати танк до 10 рівня завдання не з легких. На самому початку гри в вашому ангарі буде по одному безкоштовному танку першого рівня від кожної країни, таких як: Третій рейх, СРСР, США, Британія, Франція, Японія, Китай, і навіть Чехословаччина. А як такого сюжету немає, ви будете з'являтися на історичних картах, а в вашій команді будуть танки абсолютно різних держав. Повірте, ця гра дуже сильно затягує і варто тільки одному спробувати разок прокотиться в бою, як всі ваші друзі будуть обговорювати пробиття і рикошети.

Інтерфейс і управління

Управління у Світі танків нічим не відрізняється від типової стрілянини, клавіатура потрібна для пересування, перезарядки, зміни типу снарядів і використання амуніції. Мишка необхідна для прицілювання і стрілянини по ворогу, тобто нічого пересічного. Під час завантаження перед боєм можна побачити список моїх друзів своєї і чужої команди, а також бойові поради. Бойова частина інтерфейсу ділиться на кілька частин:

  • Технічні індикатори - показники якості графіки (FPS), інтернет з'єднання (Ping), і сигналізація про обриви Lag.
  • Рахунок - результативність команд.
  • Таймер - звіт до кінця раунду.
  • Склад команд - з відображенням нік-неймів, типу і назви техніки. Знищена техніка підсвічується в списку червоним кольором.
  • Міні карта - область, поділена на квадрати 10 на 10, де зеленим відзначені союзники, а червоним вороги.
  • Панель снарядів і амуніції - Залежно від типу гармати вам будуть доступні три види снаряда, які ви завантажили в свою бойову машину перед боєм, а також спорядження: вогнегасник, ремонт комплект, аптечка і інші.
  • Індикатор бойової машини - показує міцність, стан модулів, критичні пошкодження і стан екіпажу, швидкість, сигналізуєма пожежа.

Геймплей

Геймплей в World of Tanks простий і інтуїтивно зрозумілий, але при цьому великий і поділений на кілька основних секцій. Привести в дію двигун можна лише однією клавішею, прицілиться і вистрілити можна лише одним рухом миші. Це аркада, тут все спрощено та управління і сам процес. Щоб вам було зрозуміло, то це як "контра", тільки місце солдат танки і щоб зробити "ван-шот" потрібно бути досвідченим. Бої, звичайно, тут тривають довше, не дивно, що 60% аудиторії школярі.

Все починається з ангара, в якому розташоване все що потрібно, в ньому ви готуєте свої бойові машини до боїв. Тобто геймплей можна сміливо розділити на бойовий і ангарний. У ньому можна робити багато чого, наприклад мала частина можливостей:

  • Прокачування і модернізація техніки;
  • Удосконалення навичок екіпажу;
  • Купівля золота і преміума;
  • Спілкування з іншими гравцями і членами клану;
  • Огляд гілок і націй;
  • Формування взводів.

Бойовий екран і пілотування бойовою машиною, ми описали в попередньому пункті, але навіть без нашого опису будь-який "нубяра" швидко розбереться що до чого. Відносно тактики, то вона залежить від вибору нації і типу техніки, для вас підготовлено понад 300 залізних монстрів, дев'ять держав і п'ять типів танків. Це вже багато змінних, щоб придумати універсальну тактику.

Часом вам буде здаватися що рандомне балансування в WOT збожеволіла і працює не правильно, в одній команді все ТТ, а в інший купа СТ і ЛТ. Багато хто взагалі ігнорують такі важливі параметри, як засвіти і маскування. Якщо прокачає, то будете отримувати бонуси за завдані ушкодження вашими союзниками і не будете видні для ворогів. А ось щодо досліджень, вам здасться, що не обов'язково проводити всі дослідження в танку, але вони майже завжди знадобляться для техніки більш вищого рівня. У екіпажу є перки і можна легко по три вміння прокачати кожному в комбінації з додатковими модулями і досвідом гравця в слідстві можна досягати високої результативності.

World of Tanks системні вимоги та характеристики

Мінімальні
OCWindows XP, 7, 8.1
Процесор2.20 GHz
Оперативна пам'ять2Gb
Місце на диску20 Gb
ВідеокартаNVIDIA GeForce 7800
АудіокартаDirectX 9.0c
Швидкість Інтернету256 Кбіт/с
Рекомендуємі
OCWindows 10
Процесор3.10 GHz
Оперативна пам'ять8 GB
Місце на диску35 GB
ВідеокартаNVIDIA GeForce GTX 460
АудіокартаDirectX 9.0c і вище
Швидкість Інтернету1 Мбіт/с
Більш докладно про ігровий світ

Моделі танків

Легкий танк (ЛТ) - швидкі, самі маневрені, використовується в командою грі як світляки. При рівних руках можна довго їздити до того як вас знищать і напихати снарядів за комір ворогам. Головна загроза для артилерії, тільки варто заїхати ЛТ в зад або пліч САУ і вона не жилець. Істотний мінус це слабка броня і мала міцність, але є великий огляд. Ви можете підсвічувати своїм союзникам і без єдиного пострілу добре нафарміть срібла.

Середній Танк (СТ) - Можна сказати що це універсальна техніка, може бути як розвідник, який не боїться прийняти бій. Простежується чіткий баланс між бронею і втратою. Швидкість майже як у ЛТ, шкоди менше ніж у ТТ, але має помірно великий скорострільністю.

Важкий Танк (ТТ) - дуже міцна лобова броня, знаряддя з високим втратою, але він не повороткі і не скорострільний, вежа також повільна, але при цьому це найпопулярніший тип танків серед гравців.

Протитанкова Самохідна Артилерія (ПТ) - справжній звір, володіє низьким, картонним корпусом, але при цьому понад масивним втратою. Є моделі з барабаном для скорострільною стрільби і шайтан гармати з довгої перезарядженням, більшість також швидкі як ЛТ, але не у багатьох є обертові вежа. Для різного кута огляду необхідно обертати корпус, що порушує дальність стрільби і загрожує втратити бонуси до скритності.

Самохідна Артилерійська Установка (САУ) - гравці називають їх "Богами Війни", може знищити ціль в будь-якій точці карти. Може вразити кілька цілей за раз, якщо вони знаходяться близько один від одного. Але, є нюанс, потрібно щоб вам союзники підсвічували. Для пострілу необхідно час для відомості. Володіє смерноносним знаряддям, картонній бронею і малою міцністю, а на високих рівнях у більшості моделей низька скорострільність.

Танкові битви

Бій проходять в PVP режимі, гравці діляться на дві команди по 15 чоловік і рандомно розподіляються в кожну з них. В Світі танків багато типів протистояння команд, такі як командний бій, захоплення бази, захоплення точок, захоплення прапора та інші. Є тренувальні режими, де можна відточити свої ігрові навички, в них не потрібно оплачувати ремонт техніки. Але крім нещадних битв з випадковими геймерами, можна почати розвиватися і примкнути до якогось клану або створити свій, для подальшої участі в боях на глобальній карті. Найкращі команди будуть володіти територією, за це клану буде нараховуватися певну кількість золота кожен день. Крім цього розробники балують своїх танкістів щомісячними акціями і івентами зі спеціальними боями, де нагороди: боєкомплект, золото, колекційні і преміумні танки.

Графіка якісна, але немає нормальної фізики пошкоджень, на друзки зруйнувати або зрешетити свого ворога не можна. Тільки при обнулення міцності буде вибух танка з подальшим його горінням, але виглядає це не ефектно. Чим вище рівень танка, тим дорожче снаряди і ремонт його після бою, так що будьте обережні. Наприклад, ви зробили 25 пострілів з низькою результативністю, і ваш танк 10 рівня більш ніж на 70 відсотків втратив міцності, то ваш мінус може досягати і 60 000 срібла. Намагайтеся качати одну гілку, так як це буде ефективніше і ви швидше будете володарем потужної бойової машини.

Хоча World of Tanks від частини тактичний шутер, вам не допоможе жодна тактика, якщо ви попре один на натовп, тут потрібно чітко розуміти що ви робите і діяти потрібно злагоджено всією командою або хоча б організуйте взвод мінімум з трьох осіб, щоб брати участь в боях на постійній основі. В іншому випадку вас чекатимуть одні сливи. На тактику впливає купа показників, таких як карта, місцевість, склад команд, ваш тип техніки, досвідченість. З цього приводу париться не варто, просто грайте та отримуйте задоволення, з кількістю боїв прийде і досвід. Але, як показує практика, є два основних типи стратегії, які використовує більшість гравців (нубов). А саме, раш - це коли все дружно їдуть зливатися на базу противника, і засідка, яка перетворюється в позиційну війну, дві команди чекають один одного, і так закінчується раунд. У цьому пункті, ми висловили особисто свою думку і бачення того як бої проходять в світі танків.

Світ танків це безкоштовна гра з довгим прокачуванням

Як і всі знайомі вам онлайн гри поширювані по моделі free-to-play, World of Tanks має Донат. Ну ви розумієте, сподіваємося, чому це так? По-перше створити таку гру варто дуже дорого, а ще спробуй організувати цей процес, а ще підтримувати працездатність і інтерес у аудиторії. Є тисячі гравців, які ніколи не Донато, але от особисто команда сайту kulakgame.com влила не одну тисячу доларів на різні фішки. Хто хоче, той платить, ніхто нікого не змушує, але Донат робить гру приємніше і простіше і мінусових раундів не повинно бути, якщо ви придбали преміум аккаунт. Іноді будь-який пересічний гравець може закинути пару доларів на рахунок для розширення ангара і казарм, на ваш добробут це не вплине, але стимулюватиме розробників робити гру ще краще.

Режими боїв в World of Tanks

На самому початку був тільки стандартний PvP і прототипи кланових боїв, але потім розробники розлютився і запив +100500 режимів. Біля кнопки "В Бій" є вкладка з вибором режиму:

  • Випадковий бій - режим за замовчуванням, самий нехитрий, де можна гаситися 15 на 15 в свою чергу ділиться на стандартний, зустрічний і штурм.
  • Командний бій - проходять у форматі 7 на 7, де необхідно показати свою майстерність. Якщо, ви створите постійну команду, то можна потрапити в рейтингову таблицю під назвою "Глобальний ладдер".
  • Ротний бій - бої проходять в форматі 15 на 15, немає обмежень по картах і націям, але обмежуються рівнями, зараз є чотири: Юніорський, Середній, Чемпіонський і Абсолютний. Фішка в тому, що дається певна сума рівнів всіх техніки, в яку потрібно вкластися при формуванні роти.
  • Укріпрайон - доступний для кланових гравців, під час боїв команда отримує спеціальний ресурс для розвитку укріпрайону.
  • Спеціальний бій - доступний лише для учасників киберспортівних турнірів, в свою чергу для цього потрібно бути в складі успішного клану.
  • Тренувальний - в них можна спробувати в дії техніку, попрактикуватися для вдосконалення ігрових навичок на будь-який з карт. Відмінна риса - це відсутність записів в статистиці і потреби ремонтувати техніку після бою, ну хоч вдосталь настріляв, без покупки боєкомплекту.
  • Тренувальний бій - аналог PvE, де гравцеві радник допомагає розібратися в основах гри.
Переваги та недоліки гри
Плюси
Постійний онлайн з великою кількістю гравців
Кланові війни
Не потрібно довго чекати гру
Якісна графіка
Достовірні історичні моделі
Мінуси
Довга прокачування техніки
На високих рівнях фарм не завжди перекриває витрати на бій

Підбиття підсумків

На початок 2017 року біля World of Tanks з'явилося два серйозних конкурента, і це не заважає залишатися на вершині олімпу танкових симуляторів. Вступити в бій легко, інтерфейси спрощені це практично аркада, геймплей схожий зі стрелялкой. А ось щоб стати профі потрібно відкатати не одну тисячу боїв. Графіка і фізика до повноцінного симулятора не дотягує, але розробники себе так і не позиціонують. На ультра параметрах і в HD режимі гра справжній монстр, є навіть спеціальне крісло в продажу для повного занурення в танковий бої. Танків досить багато, багатьом напевно і цілого життя не вистачить, навіть в нон-стоп режимі щоб викачати все гілки. Бої тут не припиняються ні на хвилину, найбільше звичайно грають в СНД, але є сервера для Північної і Південної Америки, а так же для західної Європи, Азії і Океанії.

Радимо ознайомитись з іншими цікавими онлайн іграми