Онлайн гра Battle for the Galaxy (Битва за Галактику)

Battle for the Galaxy огляд гри для браузера з містобудівної спрямованістю

Battle for the Galaxy це браузерна військова стратегія в жанрі Sci-Fi з космічним сеттінгом і сучасною графікою, де присутня класний сітібілдінг, і ефектні бої між арміями реальних гравців. Локації не обмежуються одним шматочком землі, повоювати можна на безлічі планет в безкрайньому космосі. Поля битв великі, юніти це футуристичні роботизовані солдати з різною вогневою міццю. Тут панують корпорації і воюють між собою, як земні держави в старі добрі часи. Вам необхідно лише побудувати базу і стрибнути в м'ясорубку, де рубаються тисячі гравців. Головне що гра не втомлює, в ній присутня динаміка і екшен, який властивий клієнтським стратегіям.

Спочатку Битва за Галактику була адаптована тільки для мобільних платформ на Android & IOS. Але на хвилі популярності була зроблена версія для комп'ютерів з однаковим функціоналом, де використовується єдиний аккаунт. У соціальних мережах гра викликала справжній фурор, зокрема вконтакте. Графіка мила, добре промальована з соковитими картинками, для фермера і любителя нескладних війнушек залишить лише позитивні емоції.

На російській мові локалізація стала доступною в 2017 році на порталі RBK Games, поширюється безкоштовно і Донат взагалі не впливає на просування. Щоб почати грати потрібно зареєструватися та створити акаунт, доступ до проекту по free-to-play, але покупка бустерів в преміум магазині значно прискорить проходження.

Таблиця основних характеристик
ТипБраузерна гра
ЖанрСтратегія, Sci-fi, Про космос, MMORTS, Ферма
РозробникAMT Games
ВидавникRBK Games
СтатусЗапущена
Особливість3D, Flash
Дата виходу2015
Тип розповсюдженняfree-to-play (безплатно)
Офіційний сайтrbkgames.com/games/battle-for-the-galaxy

Сюжет

Події Battle for the Galaxy відбуваються в далекому-далекому майбутньому, людство відкрило нові для себе технології, що дозволили йому подорожувати по всій галактиці від однієї зоряної системи до іншої. Але навіть на безкрайніх просторах неосяжної всесвіту, люди примудрилися боротися за порожнечу. Корпорації воюють за рідкісні ресурси, прибираючи зі свого шляху всіх неугодних. Ви ж будете в ролі колоністів, які захищають своє право жити в своєму новому будинку і люто протистоять корпораціям, яким потрібні тільки гроші і ресурси. Але є нюанс, ви теж станете поганими хлопцями.

Інтерфейс і управління

Управлятися доведеться тільки за допомогою мишки, частенько ви будете закривати настирливі пропозиції придбати преміум валюту. Це малий нюанс, який часом влаштовуватиме запарити. Хоча управління це суцільний примітивізм, гравця не відпустить радник у вільне плавання, поки він не виконає близько двох десятків навчальних місій. Нагромадження елементів інтерфейсу не спостерігається, все згруповано та при натисканні на кнопку з'являється необхідне віконце. Таким чином, ігрова зона повністю вільна.

Геймплей

Хочеться почати з того що кидається в очі і викликає подив, в грі Battle for the Galaxy можна подивитися повтори боїв інших гравців, поспостерігати за їхніми діями. Зробити висновок, перейняти досвід найрезультативніших і самому показувати хорошу гру в подальшому. Розвиватися можна хоч до посиніння, тут немає межі досконалості. Ваші пригоди починаються з маленької космічної станції на якійсь рандомній планеті. Новеньким все покаже і розповість вбудований радник безликий робот. Все відштовхується від ресурсів і їх кількості, чим більше, тим краще ви зміцните базу і снарядів військо. А воювати вам доведеться багато, так як ресурси видобуваються худо-бідно, а ведучи бойові дії, грабуючи чужі бази можна швидко збагачуватися.

У вашому розпорядженні чотири ресурси і будівельна потужність в якості будівельних дронів. Перші два ресурси типові, їх можна добути самому не марая руки у війні, не роблячи Донат, і це титан з енергією. Також їх доступну кількість обмежується місткістю ваших складів. Універсальна валюта це зелені кристали, які можна обміняти на що завгодно, за їх допомогою можна прискорювати будівництво будь-яких споруд. І цвях програми антиматерія, за допомогою якої зводяться особливі будівлі і наймаються елітні воїни. Отримати її можна в турнірах, в лігах і в щоденних місіях.

Будівлі поділяються на чотири типи, їх не багато, але вони багаторівневі і їх необхідно постійно прокачувати, щоб мати доступ до нових юнітів і добувати більше ресурсів.

  • Видобувні - маленька категорія, але найнеобхідніша, вона обмежується платформою з будівельним дроном, титанової шахтою, генератором енергії, складами і сховищами.
  • Військові - теж не виділяються різноманітністю, але апгрейдити їх доведеться до посиніння. Головна будівля в цій категорії це космопорт, від його рівня залежить максимальна кількість юнітів доступних для транспортування. Решта будівлі націлені на виробництво легких, мобільних юнітів і надважких з потужним втратою.
  • Захисні - більш різноманітна категорія, від цих будівель залежить цілісність вашої бази. Так як після успішних нальотів ворога дуже важко відновлювати свої сили, і стає більш економічно доцільним організувати захист. У вашому розпорядженні: стіна, кулеметний бункер, ракетниця, вишка ПСЗО, Вежі ППО і Тесла, плазмова пастка. Якщо ви досвідчений сітібілдер, то зможете зробити просто лабіринти із захисних споруд, що противник буде нести жахливі втрати, і пошкодує що напав на вас. А можна вломитися велика кількість ресурсів в оборону, при цьому залишивши явні прогалини, де противник увійде на легкому похідному марші без особливих зусиль.
  • Спеціальні - це особливі захисні споруди з підвищеними характеристиками і військові будівлі для виробництва унікальних юнітів, такі як: Ескадрон Панцир, Атомна Кавалерія, Технотрон Зета.

Battle for the Galaxy системні вимоги та характеристики

Мінімальні
OCWindows XP, 7, 8.1
Процесор800 MHz
Оперативна пам'ять128 Mb
Місце на диску100 Mb
Відеокарта64 Mb
АудіокартаDirectX 9.0c
Швидкість Інтернету256 Кбіт/с
Рекомендуємі
OCWindows 10
Процесор1.2 GHz
Оперативна пам'ять1 GB
Місце на диску150 Mb
Відеокарта128 Mb і більше
АудіокартаDirectX 9.0c і вище
Швидкість Інтернету1 Мбіт/с
Більш докладно про ігровий світ

Бойова система в битві за галактику

В Battle for the Galaxy битви тільки наземні, хоча космічний флот відіграє важливу роль, вам доведеться захоплювати планети і брати участь в масових побоїща з іншими гравцями. Але все виглядає просто, геймплей не перевантажений зайвою, а інтерфейс не завалений тисячами іконок. На перших порах гравцеві доведеться виконати близько 50 місій і щодня змагатися з іншими гравцями. Більшу частину ресурсів доведеться добувати грабежами, і тому старі добрі фермерство і нескінченний сітібілдінг відходить далеко на задній план. Коли нормально прокачати, то будете разом з іншими гравцями брати участь в рейдах проти автогенеруємих баз мобів (AI).

Щодо безпосередньо самого бою, то для новачків в Battle for the Galaxy доступний штурм баз комп'ютера рівня сталева ліга, де ви будете висаджувати своїх солдатів біля бази випадкового противника. У побоїще бере участь тільки ворожа база, без військових юнітів, але з захисними спорудами і активної обороною і природно всі ваші юніти, яких ви пустите в бій. Солдати вимагають велику кількість ресурсів, хоча юніти стріляють на автопілоті, на вас лягає тактика і висадка в певних місцях біля бази ворога певних солдатів для ефективного ведення вогню.

Безсумнівно, в будь-якій заворушці ви втратите бійців, але ви завжди можете скоротити цю кількість. Тому найдешевших з великим запасом сил ставите перед стінами, турелями, гарматами, а ззаду дамагерних або артилерію. Але на вищих рівнях, все буде не так однозначно, і у вашому розпорядженні будуть важкі дрони з плазмовими гарматами, дредноути і підтримка з повітря. При цьому рівень захисту бази противника також буде рости, і його гармати будуть ставати все смертельнішою. До того ж PvE від PvP практично не відрізняється, хіба що, беручи участь в турнірі, у вас буде відчуття протистояння c реальними гравцями.

Армія і модулі

Армія в грі Battle of the Galaxy не рясніє різноманітністю, але завдяки модульній системі вноситься різноманітність. При якому стартового юніта можна перетворити в посланника смерті. Як не сумно, але за великим рахунком, бої виграються кількістю солдатів, а не їх якістю. Залишається лише питання в кількості втрачених солдатів при атаці на базу, виходить будь-яку оборону пробити можна, але часом це буде коштувати величезної кількості ресурсів. Кожен з юнітів спеціалізується на певних типах будівель по ефективності їх знищення.

Бойові одиниці мають такі характеристики як: здоров'я, броня, щити, дальність ведення вогню, шкоди і можливість атакувати через перешкоди. Піхотинці обмежуються лише космодесанта і рейдерами здатними бити лише за поодинокими цілям. Є броньовані роботи дозволяють вражати цілі з далеких дистанцій, завдаючи при цьому великих втрат, але є повільними: гранатомётчик, легкий робот і руйнівник. Техніка, що стала для нас несподіванкою це БМП, який ігноруючи перешкоди, може бити по далеких цілям. Є аналог камікадзе, самохідні міни мають єдине призначення, і це руйнування стін. Вони дуже вигідні, так як не доводиться ризикувати дорожчими солдатами. І три повітряних юніта: вертоліт, крейсер і емітер протоплазми займається лагодженням техніки і лікуванням піхоти безпосередньо під час ведення бою.

Модулі, що поліпшують показники характеристик будівель і юнітів в Battle of the Galaxy, можна отримати за успішне виконання бойових місій, а найкрутіші простіше купити за преміум валюту або розщедриться на антиматерію. Але більшість істотних апгрейдів доступні тільки за кристали. Їх можна добути, просто граючи, як і титан з енергією, але потрібно ну дуже-дуже постаратися.

Переваги та недоліки гри
Плюси
Безпосередня участь гравця в бою
Красива графіка
Розвинений кооперативний режим
Система модулів і апгрейдів
Мінуси
Не забагато контенту
Мало розвинена ігрова механіка

Підбиття підсумків

Battle of the Galaxy це той рідкісний випадок, коли гра дуже простенька, не переобтяжена тонами зайвого контенту, барвиста з динамічними битвами, c розвиненою кланової структурою. У жанрі Sci-Fi часто гри нагромаджені багатим функціоналом, що просте розвага стає складним, мов програмування для гиків. На якість графіки та анімації, а також на звуковий супровід нарікань немає, якщо брати до уваги, що вона мультиплатформена. Але ось в саму механіку, крім трьох основних напрямків як: армія, економіка і нескінченне досконалість бази і її захисту, можна було додати ще дещо.

Щоб не перетворити проект в чергову сумну ферму, розробники добре продумали соціалізацію. Є різні ліги для різного рівня розвитку гравців, в турнірах можна добре себе показати і отримати кілька десятків тисяч одиниць ресурсів. Є глобальний рейтинг, не тільки для кланів, а й з сортуванням по різних країнах. Ви здивуєтеся, але в просту неабияку стратегію грає кілька десятків мільйонів геймерів з усього світу.

Радимо ознайомитись з іншими цікавими онлайн іграми