Онлайн гра Big Farm GoodGame в жанрі економічного симулятора

Big Farm огляд гри для ПК і докладний опис

Big Farm (Велика ферма) це браузерний симулятор ферми, черговий з тисяч, але не менш барвистий і захоплюючий. Банальностей в цій стратегії досить багато, штампів та ігрових механік, які ви вже могли бачити багато разів, але в цьому проекті все вигострить до ідеалу, графіка, інтерфейс та інше викличе захоплення у любителів мирних іграшок, де не потрібно паритися, а можна розслабитися після трудового дня. Якщо коротко, то офісний планктон буде в захваті, хоча вона і виглядає, немов створювалася для діточок, яким в майбутньому судилося копати грядки і годувати курочок. Довго чекати поки виросте ваша продукція не потрібно, посіяли кабачки, а через 7 хвилин можете їх нести на ринок.

Радує що, на перших порах буде легко розібратися у великій кількості контенту і ланцюжках виробництва через безліч NPC, які буквально проведуть вас за руку. І за ваші навіть дрібні успіхи буквально присплять бонусами, призами і навіть золотими монетами, щоб новачки не втрачали інтерес. Причому від всілякого інвентаря будуть розбігатися очі і кожен доведеться застосовувати, наприклад, вам потрібно удобрити яблуні, для цього потрібні лопати, відра і тачки і гній з компостом, який в свою чергу буде проведений на свинофермі і з відходів рослинництва.

Тут у Big Farm існує межі марудна і продумана всесвіт, де все роздроблене і поділено на цеглинки, які вам потрібно самостійно складати в кращому вигляді. Так як всю картину довершує лютійша конкуренція у вигляді змагань, де вигравати будете купони і всякі апчівки, причому найпростіше їх отримати, змагаючись з іншими гравцями.

Щоб почати займатися своїми фермерськими угіддями, необхідно зареєструватися, цей процес крайнього ступеня спрощений розробниками, а перший вхід в гру можна прискорити за допомогою facebook. Гра мультиплатформенна і є версія для мобільних пристроїв на IOS і Android, також гра набула широкої популярності в соціальних мережах, завдяки чому був зроблений величезний охоплення аудиторії. Хоча проекти від німецьких розробників з GoodGameStudios знають всі, і дивуватися не варто.

Таблиця основних характеристик
ТипБраузерна гра
ЖанрФерма, Стратегія
Розробникgoodgamestudios
Видавник-
СтатусЗапущена
Особливість3D, Flash
Дата виходу2012
Тип розповсюдженняfree-to-play (безплатно)
Офіційний сайтbigfarm.goodgamestudios.com

Сюжет

У Big Farm немає передісторії, як і у більшості подібних ігор, ви простою є одним з мільйонів фермерів заполонили віртуальні простори цьому всесвіті. І ваша головна задача досягти успіху набагато більше, ніж всі інші. Зі старту вам дадуть мізерно малий клаптик землі з мінімальним набором насіння, саджанців і тварин, виростивши які ви отримаєте нікчемні гроші. Але найголовніше, вам доведеться боротися за ринки збуту з іншими гравцями і часом навіть занадто люто конкурувати. Ця боротьба буде всіляко підтримуватися регулярними квестами та змаганнями.

Інтерфейс і управління

Тут інтерфейс настільки лаконічно вписується в весь антураж, що про зручність не виникає ніяких питань, він ідеальний. Весь функціонал згрупований і винесено з боків ігрової зони. Але, якщо ви є новачком, то вам на перших порах, куди клацати пояснять веселі фермери, серед яких буде красива рудоволоса дівчина Тесс. В цілому ритися у вкладках, щоб відшукати потрібну споруду або функцію не доведеться, тому що все знаходиться на поверхні. Управління абсолютно однокнопкове, у вашому розпорядженні тільки ЛФМ.

Геймплей

Як ви напевно здогадалися, в Big Farm ви будете вирощувати, збирати, обробляти і продавати. Ну, а щоб не нудьгувати, розробники додали змагання, де кращі нагороджуються медальками і іншими цінними призами. На початку вашого шляху в вашому розпорядженні будуть старі будиночки і сарайчики, але через пару тижнів гри у вас будуть величезні переробні фабрики. Для міських жителів буде саме воно, відчують себе справжнім селянином, будуть вирощувати овочі, злаки, фрукти, ягоди, одні відразу на продаж будуть йти, а інші на подальшу переробку. Але, ніяких відходів не буде, все, що можна продати покупцеві піде на корм тваринам. У вашому тваринницькому господарстві будуть і курчата і каченята і свині і корови і навіть коні. У вас справ буде сила-силенна, у вас завжди буде, чим зайнятися, так як цикл виробництва продуманий від "А" до "Я".

Через місяць другий у вас буде стільки грошей, що буквально їх не куди буде витрачати, і в підсумку все зведеться до змагань з іншими гравцями, де буде місце постійним гонок. Ви напевно і забудете, що є фермером, а просто на просто займетеся вбивання часу. Відносно графіки, то вона більш ніж красива, без цього в даному жанрі робити нічого, промальовані відмінно навіть дрібні деталі, такі як камені, травинки. Можливостей у грі досить багато, тому всім новоприбулим покладається ознайомлювальне навчання.

Ваші будні будуть дочиста складатися з квестів, навіть коли ви розгойдати до рівня магната в Big Farm, то для вас знайдуться відповідні завдання. Причому всі вони спрямовані на розуміння того, як краще масштабуватися і додавати продуктивних потужностей. Щоразу за серйозне виконане завдання ви будете отримувати елементи прикрашають ландшафт вашої ферми в загальному, а також ваше житло і прилеглу до нього територію. Мало буде купити корівок і пригнати їх у загін, необхідно ще їх годувати і так, щоб вони були задоволені, погано погодуєте і отримаєте мізерний прибуток. Вам реально потрібно буде стратегічно мислити, і продумувати розширення кожного сегмента в вашому господарстві. Розвиток тут, якщо що нескінченне.

Big Farm GoodGame системні вимоги та характеристики

Мінімальні
OCWindows XP, 7, 8.1
Процесор800 MHz
Оперативна пам'ять128 Mb
Місце на диску100 Mb
Відеокарта64 Mb
АудіокартаDirectX 9.0c
Швидкість Інтернету256 Кбіт/с
Рекомендуємі
OCWindows 10
Процесор1.2 GHz
Оперативна пам'ять1 GB
Місце на диску150 Mb
Відеокарта128 Mb і більше
АудіокартаDirectX 9.0c і вище
Швидкість Інтернету1 Мбіт/с
Більш докладно про ігровий світ

PvP і битви з іншими фермерами

Так, ви все вірно розчули, у Великій Фермі можна стати розбійником і трохи напаскудити своїм опонентам. Ну, це сказано з великою натяжкою, це так би мовити дуелі, де потрібно змагатися в вирощуванні і обробці товарів для продажу в обмежений час. Є і групові, де можна викликати інших, прийняти місію, де до 10-ти осіб можуть протягом години старіють зробити, якомога більші надої молока, ніж їх конкуренти. Щось подібне є і в зборі ягід і в поливі помідорів з огірками. Головний стимул брати участь в цьому дійстві це репутація, сертифікати та навіть золото, одержуване в разі заняття призових місць.

Ігрові валюти

Почнемо з того, що в Big Farm проблем з фінансами практично ніколи не буває, крім початкового етапу. Вашим головним болем будуть бустери і час з очками дій. А так ресурсів буде валом. Ось донатити доводиться лише через економію часу, адже справжнім магнатом можна стати при досягненні фінальних рівнів розвитку. А це може стати вічною дорогою, якщо ви не можете приділяти належну увагу своєму віртуальному господарству. Всього є чотири цінні циферки на ваших індикаторах, а саме:

 • Бакси - їх ви будете отримувати в необмеженій кількості, що на певному етапі гри їх стане як листя на дереві. Основним джерелом ваших грошей будуть покупці приходять самостійно до вас, а решта це квести і нагороди за досягнення.
 • Золоті монети - це преміум-донат валюта, але трохи золота можна отримати за квести, що на першому етапі буде хорошою ускорялкою, і ви зможете оцінити можливості відкриваються перед вами.
 • Репутація - важливі лише в тому випадку, якщо ви бажаєте конкурувати і боротися за звання кращого гравця в цьому всесвіті.
 • Сертифікати - необхідні для доступу до будь-яких будівель, технологій і товарів, отримати можна лише за виконані квести.

Соціалізація і взаємини

Як не дивно, але упор в Big Farm зроблений не на прокачку на самоті, а на активні взаємини, тим самим зробивши багато користувачів гру з конкуруючим чинником, що стимулює виробляти більше і робити краще. Ще на цьому віртуальному ранчо передбачена колективна система місій. Хоча тут не можна увірватися з військом на сусідню грядку, розвернувши її, але довести одним із способів перевагу своєму конкуренту можна. Наприклад, рівним за рівнем гравцям дається одне завдання, де потрібно провести певну кількість товару швидше і кращої якості.

Тут навіть є пасивний аналог кланів, що є в військових стратегіях, тільки тут все мирно. Наприклад, якщо ви хороший хлопець, то інші учасники ліги можуть вам дати необхідну кількість ресурсів для розвитку. Але, якщо ж ви інтроверт і боїтеся людей, то помідорами в вас кидатися не будуть. Можете просто мирно розвиватися, як хочете, і навіть ні з ким не змагаючись, це теж принесе чимало задоволення.

Поради з розвитку в Big Farm на перших порах

 • Продумуйте всі свої дії, так як вони впливають на майбутнє, хоча гра і гранично проста, але щоб домогтися успіху необхідно намагатися.
 • Гра умовно розділена на тваринництво, садівництво і городництво і можна розвиватися в усьому посередньо або вибрати чіткий напрям вашої ферми. Щоб максимізувати свій прибуток необхідно налагодити повний цикл від виробництва, обробки і до доставки товару в кращому вигляді клієнтам.
 • Все виробництво в ідеалі повинно бути безвідходним, тобто всьому є застосування, не забувайте про це, використовуйте будь-яку можливість отримати прибуток.
 • Починати розвивати свої фермерські угіддя необхідно з засівання полів пшеницею та іншими зерновими, а також з будівництва млина для обробки зерна.
 • Накопичте достатню кількість грошей на виробництві дешевої продукції, щоб мати можливість придбати цінні насіння різних городніх культур. Сенс полягає в тому, щоб трохи потоптатися на місці, накопичити необхідну, а далі вже зможете отримувати більше прибутку на комерційно цінних культурах засіяних на менших площах.
 • На перших порах необхідно вибрати лише один напрямок в сільському господарстві, розпорошення в усі сторони не дасть позитивного ефекту.
 • Не забувайте про те, що можна розширювати свої угіддя до нескінченності, але це вимагає витрат часу і тому масштабованість продумуйте заздалегідь.
Переваги та недоліки гри
Плюси
Барвиста графіка
Веселий музичний супровід
Зручний інтерфейс
Зрозумілий гемплей
Велика кількість подій
Мінуси
Все гранично банально
Занадто просто

Підбиття підсумків

Напевно для всіх геймерів і любителів мирних економічних симуляторів, таких як ферма, чи не буде секретом, що даний жанр побачив 5000+ різних сеттінгів і міксів з жанрів. Так що здивувати гравця, який бачив майже все, що тільки завгодно, буде важко, тим більше здивувати дорослих пацанів. Big Farm націлена в першу чергу на дітей і жінок. Так як це саме той контингент, якому гра гарантовано зайде, бо все надзвичайно легко і зрозуміло кожному. І найголовніше, даний проект допоможе втекти від сірих буднів і розфарбувати яскравими фарбами своє дозвілля, причому вплив доната мінімальна і ніхто вас змушувати внести реал не буде.

Якщо вам набридло воювати і вивчати премудрі технології для тієї ж самої війни, то ця Велика Ферма буде для вас таким собі таким релаксом, де не потрібно особливо паритися про розвиток. Природно, якщо ви не хочете стати фермером-магнатом, про успіхи якого буде знати весь сервер. В цілому GoodGameStudios нісенітниці не робить і можна з упевненістю грати, отримуючи тільки задоволення. І що радує, тут не тільки потрібно виробляти для того щоб продавати, але і для того щоб конкурувати з іншими фермерами, тим самим підвищуючи кількість і якість продукції, задовольняючи попит на ринку, хоча і віртуальному. Мультяшна картинка і відмінний антураж з відмінно реалізованим інтерфейсом залишає тільки хороші враження.

Радимо ознайомитись з іншими цікавими онлайн іграми