Браузерна онлайн гра Castlot - Стратегія з елементами MMORPG!

Castlot огляд гри про лицарів і короля Артура

Castlot це захоплююча стратегія про середньовіччя з фентезійного сюжетом на чолі з королем Артуром і магом Мерліном. Ви будете боротися проти завойовників і монстрів з казок і легенд. А також зустрінете драконів і врятуєте принцесу. Всі ваші пригоди в грі будуть супроводжуватися історіями, і за пару вечорів ви станете невід'ємною частиною цього всесвіту.

Якщо ви фанат такого жанру, то вам через певний час буде очевидним самобутність і лампового цього проекту. Так як ігровий контент різноплановий, а можливостей для розвитку безліч. Тут є навіть арени, де можна битися зі своїм героєм. Причому швидкого і дикого темпу вкачування немає, а велика кількість квестів не дасть вам нудьгувати.

В Castlot потрібно примкнути до однієї зі сторін, до темних лицарів очолюваними Мордредом і Морганой або ж до хлопців світла до лицарів круглого столу. Графіка хороша і водночас не вимоглива, запуститься навіть на дуже слабких комп'ютерах. Тут як в будь-якої стратегії потрібно будувати свій замок, розширювати володіння, рекрутувати солдатів і вивчати науки з магією.

Гру можна знайти в соціальних мережах вконтакте, однокласники, facebook, причому вона є на багатьох ігрових порталах. Щоб почати необхідно зареєструватися на офіційному сайті і вибрати сторону протистояння. Проект поширюється по моделі free-to-play з крайнього ступеня ненав'язливим донатом.

Таблиця основних характеристик
ТипБраузерна гра
ЖанрСтратегія, Фентезі, RPG
РозробникClapAlong
ВидавникClapAlong
СтатусЗапущена
Особливість2D, Flash
Дата виходу2011
Тип розповсюдженняfree-to-play (безплатно)
Офіційний сайтcastlot.ru

Сюжет

Сюжет розгортається в ранньому середньовіччі в Англії шостого століття, тоді почалося англо-саксонське протистояння. Розробники сильно пожвавішали і досить достовірно відтворили антураж тієї епохи, дотримуючись канонів оригінального міфу. Тут вся історія і квести зав'язані на конфлікті Арстура з Морганой, причому можна подивитися з двох сторін на те, що відбувається і взяти участь в легендарній війні. Ваша роль це командування великими арміями і розвиток королівства з паралельної прокачуванням основного персонажа з супутниками.

Інтерфейс і управління

Всіляких індикаторів, іконок досить багато, причому нічого зайвого, все просто і зрозуміло, але найчастіше в браузерних стратегіях, де поєднано MMORPG твориться хаос. Тут можливостей набагато більше, ніж елементів інтерфейсу і тому доведеться витратити час на розбір польотів. Хоча хаос тут впорядкований, але інформери будуть спливати і безперервно блимати, що при такій спокійно ігровій механіці буде дратувати. Вгорі розташовані лічильники ресурсів, профіль героя з його показниками, інформація про армію і всякі виноски про завдання бонуси і прогрес проходження. А нижня частина це управлінські менюшки, такі як: герой, армія, клан, рейтинг, союзники і звичайно магазин доната. Саме дивно, що в грі немає прямих і докучливих закликів внести гроші і це радує.

Геймплей

Початок ваших пригод в Castlot дуже просте, вибираєте Артура або Моргану і потрапляєте в дивовижний світ середньовіччя, де сірий реалізм переплітається з магією. Тут же вам необхідно буде знищити всіх своїх ворогів, завоювати серце прекрасної діви і осідлати дракона, який допоможе вам у здійсненні подвигів. Як і у всіх стратегіях, ваш шлях почнеться з миленького замку і клаптика землі, на якій необхідно буде звести безліч будівель для видобутку ресурсів, вивчення технологій і створення великого війська, щоб оговтається в подорожі по цьому всесвіті.

Як ви зрозуміли, від квестів не втекти і доведеться їх виконувати. Що впадає в очі в міру проходження, так це наявність системи карток, які використовуються героями не тільки вчасно битв і поєдинків, але і в будівництві і в інших заняттях. Більш детально ми розглянемо кожну складову гри далі в огляді, читайте нижче.

Castlot системні вимоги та характеристики

Мінімальні
OCWindows XP, 7, 8.1
Процесор800 MHz
Оперативна пам'ять128 Mb
Місце на диску100 Mb
Відеокарта64 Mb
АудіокартаDirectX 9.0c
Швидкість Інтернету256 Кбіт/с
Рекомендуємі
OCWindows 10
Процесор1.2 GHz
Оперативна пам'ять1 GB
Місце на диску150 Mb
Відеокарта128 Mb і більше
АудіокартаDirectX 9.0c і вище
Швидкість Інтернету1 Мбіт/с
Більш докладно про ігровий світ

Війська

Видів юнітів в Castlot мало і всі вони одночасно атакуючі і захисні, вони тренуються в казармах, від рівня яких залежить ступінь прокачування солдатів. А для збільшення кількості армії необхідно будувати намети, для формування більшого загону і відправки його в похід необхідно займатися апгрейдом бази. Загалом, все спрощено і не складно, з єдиною різницею що до загону можна додавати героя або його соратників або наприклад дракона. Всього чотири типи військ, з прокачуванням вони стають сильнішими і з великим запасом здоров'я.

 • Пікінери - стартові воїни, ефективні проти вершників;
 • Лучники - ефективні проти всіх, але на далеких дистанціях, поблизу дуже уразливі;
 • Кіннота - атакують з флангів, дуже ефективні проти лучників, але уразливі проти пікінерів;
 • Маги - їх амплуа це далекі атаки з використанням заклинань, однаково ефективні і уразливі проти всіх.

Герої і соратники

Герой це головна фігура в Castlot додає вашій армії всіляких бонусів, може надихати військо і використовувати магію проти ворогів. Крім основного персонажа, є можливість приєднати до себе соратників, але для початку необхідно перемогти їх в лицарському двобої, після чого вони присягнуть вам на вірність. До того ж їх доведеться утримувати, давати золото і частина скарбів після перемог. Чим більше ви їх нагороджуєте, тим більше вони до вас лояльні. Для кожної з фракцій доступні свої герої, різниця у них тільки в іменах, класів і різних скілів немає, на жаль, тільки картинка.

Кожного героя або соратника можна і навіть потрібно постачати амуніцією, зброєю і зброєю, яке можна купити в Донат магазині, добути на поле бою, або створити самому з різного роду матеріалів. Крім одягу, можна поліпшити героя еліксирами, магічними книгами і сувоями. На бойову міць впливають 4 характеристики:

 • Сила - чим вищий цей показник, тим більше шкоди ви зможете нанести;
 • Витривалість - від цього залежить рівень здоров'я;
 • Спритність - дозволяє ухилятися від ударів ворога і допомагає більш точно наносити удари;
 • Інтелект - дозволяє швидше проводити дослідження і додає магічної сили.

Битви в Castlot

Битви в Castlot проходять в автоматичному режимі, але добре анімовані і у гравця є можливість провести ряд дій перед початком бою, це впливає на рандомність бою, правильна тактика може вплинути на результат. Для початку вам необхідно сформувати загін на чолі з героєм, вибрати мету і відправити туди армію, часто працює правило, у кого палиця більше, той і крутіше, так що беріть з собою більше воїнів. В кінці ви отримаєте звіт з докладною статистикою кожного бере участь загону двох сторін протистояння.

Якщо ви докладно вивчите отриману інформацію і врахуєте помилки, то рандом вам тоді не страшний, і часто будете перемагати. Базові тактики це класика: лобова атака, атака з флангів і побудова в кілька рядів. Юніти борються і переміщаються покроково, тобто одну дію це один крок. Герої чи соратники під час бою використовують заклинання, які можуть посилювати армію або накладати негативні ефекти на ворогів, попередньо забезпечивши свого персонажа необхідними картами, придатними під ваш стиль ведення бою.

Арена і бої на ній

З попередніх абзаців огляду, ви напевно зрозуміли, що арена це родзинка Castlot, яка впроваджує в стратегію MMORPG з повноцінною ігровою механікою. Бої проходять в двох режимах PvE і PvP. З останнім все ясно, ви воюєте з реальними гравцями і за перемоги отримуєте рейтинг, який впливає на славу, де самі результативні гравці отримують нагороду. А перший класичний для всіх PvE, ви воюєте з ботами (AI), де потрібно пройти 10 раундів, в кінці яких необхідно буде битися проти боса. Ці перемоги дуже важливі, вони відкривають доступ до всяких приємним плюшками, умінь і до того ж ви отримаєте цінне спорядження.

З собою на арену можна взяти ще двох лицарів, вони ж соратники, яких необхідно наймати. Тут використовуються карти навичок, всього доступно три слота, їх доведеться заповнити самостійно. Використовувати можна на другому, третьому і четвертому ходах. Карти ставить мінімальні вимоги до характеристик героя. За кожен бій гойдається досвід і при необхідному наборі для переходу на новий рівень даються очки для прокачування характеристик. Залежно від супротивника можна сформувати свій набір карт, також на це впливає бажана вами тактика. Безпосередньо перед боєм можна вибрати розташування своїх героїв, а далі просто спостерігаєте за анімованим боєм.

Ресурси та будівлі

Гра Castlot дуже багата на всілякі ресурси, їх в загальній сумі вісім, і можна розділити на п'ять частин. Перша група - це зерно, дерево, камінь, залізо, які добувати необхідно самостійно, побудувавши для це спеціальні ресурсні споруди. Не менш важливі робочі, від яких залежить вироблення ресурсів, для них потрібні котеджі. Золото в першу чергу будете отримувати в якості податків з населення, а також за виконання квестів і за грабежі. Зілля вам знадобиться, якщо хочете ефективно використовувати магів, можна отримати, виконуючи ігрові завдання. А ось діаманти доступні за реальні гроші в магазині, вони багаторазово збільшують швидкість будівництва і вивчення наук, а також за них можна придбати круті речі для героя.

З будівлями, як і з армією в Castlot все просто, без зайвої різноманітності, їх всього 15 і вони виконують всім зрозумілі функції в стратегіях. Чим вище рівень, тим більше ресурсів зможете здобувати і буде відкриватися доступ до нових поліпшень для солдатів і соратників героя. Крім головних життєво необхідних будівель, можна звести розкішні прикраси, які зроблять представницькими ваші володіння, але вони носять в більшій мірі естетичний характер і не впливають на замок, армію.

 • Ресурсні - добувати можна самостійно зерно, дерево, камінь, залізо в наступних будівлях пшеничне поле, лісопилка, каменоломня, шахта;
 • Військові - суто необхідні для рекрутингу, навчання і постачання армії, такі як: база, казарма, стайня, кузня, майстерня, сторожова вежа;
 • Допоміжні - вони необхідні для торгівлі, дипломатії, збільшення видобутку ресурсів і для вивчення нових технологій із забезпеченням умов для життя населення, а саме: котедж, академія, сховище, монастир, ринок.

Система крафта

Крафт заснований на технологіях, чим більше ви їх вивчіть, тим ширше будуть ваші можливості по створенню різних предметів. Причому древо технологій розгалужене і ви можете вибрати прийнятний шлях розвитку. Предметів безліч і в майстерні вийде навіть викувати легендарний Екскалібур, але це буде непросто, знадобиться чимало ресурсів і рідкісних сувоїв з рецептами. Але, воно того варто, так як добре екіпірований герой значно посилює армію. Також в майстерні можна розбирати і поєднувати предмети, використовуючи алхімію.

Завдання та квести

За задумом розробників, гравець повинен перейнятися сюжетом Castlot і тому квести із завданнями будуть вас постійно переслідувати. І найприємніше, по досягненню 20-го рівня буде квест за виконання, якого ви отримаєте справжнього дракона, який братиме участь в битвах і допомагати вам. Квести можна розділити на три групи:

 • Основні - необхідні для введення гравця в курс справи, щодо геймплея, а також розповідають про цю всесвіту;
 • Додаткові - вони націлені на отримання додаткового досвіду і золота, не обов'язкові до проходження;
 • Щоденні - кожен день вас чекають простенькі завдання, які вносять різноманітність в будні, кожні 24 години змінюються.
Переваги та недоліки гри
Плюси
Різноманітна система боїв
Прокачування героя
Арена
Розвинена система крафта
Анімована візуалізація битв
Мінуси
Потрібно довго грати
Не сучасна графіка

Підбиття підсумків

Грати в Castlot 100% буде будь-який фанат середньовіччя, а тут тим більше можна мірятися крутизною прокачування героя в загальному рейтингу всіх гравців на сервері. А так як тут легендарний фентезійний сюжет про епічні пригоди найвідомішого короля Артура, який доповнює різнопланову ігрову механіку. Тому наявність будь-якої магічної нежиті нітрохи не відлякає шанувальників реалізму. Це класика, де є свобода в тактиці і стратегії, а багата бойова система завжди дасть можливість реалізувати в собі полководця. Наявність арени з витікаючими поєдинками лицарів у блискучих обладунках, вносять ще більшу різноманітність, так як герой і лицарі супутники не просто картка з бонусами для армії, а повноцінний юніт який бере участь у всіх подіях.

Саме арена головна і ключова особливість, що виділяє Castlot з величезної кількості стратегій про середньовіччя і лицарів. З явних мінусів, це застаріла графіка, рандомний бої, де можна вплинути на результат грамотної розстановкою військ і цвях програми час. Щоб досягти успіху потрібно витрачати на перших порах по 5 і більше годин на день, але нудьгувати при всьому бажанні не вийде, різнопланові квести і геймплей вас зачарують. На виході виходить якісна гра, де найпопулярніший жанр реалізується на теренах древньої Англії, і виходить можна буквально доторкнутися до легенди і стати нею.

Радимо ознайомитись з іншими цікавими онлайн іграми