Браузерна онлайн гра Бійцівський Клуб - Круті російські бійки!

Бійцівський Клуб огляд текстової рольової гри

Бійцівський Клуб (Combats) це той самий легендарний старий клуб, який пам'ятають геймери текстових рольових ігор на зорі становлення mmorpg як жанру в рунеті, ще на початку 2000-их. Забіжимо відразу наперед, якщо ви шукаєте першу і справжню версію, то ви читаєте правильний огляд, де ми розповімо в подробицях про цю знамениту на весь рунет гру, яка завоювала безліч нагород. Вас чекає величезний продуманий до найменших подробиць всесвіт з великою глобальною картою з декількох континентів, продумана система підземних лабіринтів, де потрібно кооперуватися з іншими гравцями. А найголовніше нескінченні і криваві дуелі, хаотичні бійки і битви стінка на стінку від яких власне відштовхується вся ігрова механіка.

Це стара добра класика, яка скоро переступить межу в 20 років, за цей час було багато покращень, але незмінними залишилися покрокові бої, де необхідно вибирати зону удару на противнику і зони захисту на своєму персонажу. Головна мета це прокачати елітного бійця здатного стати легендарним воїном, якому не буде рівних, часом повне прокачування займає до року. Хоча бійцівський клуб однокнопковий в своїй простоті, але контенту тут тони і на шляху становлення ви не занудьгуєте, так як закачувати можна всякі здібності та вміння, які застосовуються безпосередньо в битві.

На старті подібного rpg жанру було безліч проектів, і тільки одиниці залишилися на плаву і то переважно з дуже яскравими артами і картинками. Тут же все будується на неперевершеній атмосфері різанини, але з кожним роком все змінюється в кращу сторону. Щоб почати грати необхідно зареєструватися, даний процес проходить по засобу приєднання до клубу, всім новим гравцям належить хороший стартовий бонус. Перед першим входом і початком гри обов'язково прочитайте закони клубу, так як порушників суворо карають. Є тільки російська версія і на сервері ви зустрінете 99% гравців з СНД. Розповсюджується безкоштовно за звичної моделі free-to-play, але в преміум магазині ви зустрінете дуже багато різноманітного доната на будь-який смак і колір, причому можна затаритись і швидше будь-якого новачка дійти до рівня бога і просто всіх карати.

Таблиця основних характеристик
ТипБраузерна гра
ЖанрЕкшен, MMORPG, Фентезі, Бійки
РозробникAliter Group
ВидавникAliter Group
СтатусЗапущена
Особливість2D, Flash
Дата виходу2002
Тип розповсюдженняfree-to-play (безплатно)
Офіційний сайтcombats.com

Сюжет

Всесвіт Бійцівського Клубу (БК) заснована на постійних боях і битвах, де фактично немає добра і зла, просто всі один одного б'ють і самостверджуються таким способом. У цьому світі домінують битви і криваві м'ясорубки, де борються тисячі гравців за звання великого воїна. Можна вибрати схильність персонажа, пітьму або світло або ж дотримуватися нейтралітету. Вся ігрова механіка зав'язана на тотальному взаємовідносини гравців, часто в дуже грубій формі, і тільки коли ви доходите до вступу в клан, хоч якийсь сенс знаходиться.

Інтерфейс і управління

Управління ідеальне для ледачих геймерів, неспішно клікаєте мишкою і клацаєте стрілками для пересування по фонової зображенні, що замінює колорит типових локацій. Весь інтерфейс текстовий і виглядає відповідно початку 2000-х, купа вкладок і кнопок з призначеннями, в яких допоможе розібратися частково навчання, а потім у всьому контенті потрібно буде самому ламати голову. Майже як в типовому клікера, тільки потрібно думати, і як правило зважено, якщо хочете вигравати природно.

Геймплей

Для нових гравців, і навіть для ветеранів Бійцівський Клуб починається з навчання, яке дуже важливе і потрібне, адже без нього в такій кількості контенту і текстовому інтерфейсі, який більшості не звичний, буде важко орієнтуватися. Саме це є не сильною стороною гри і відлякує велика кількість потенційних гравців, які могли б стати вірними фанатами. А що примітне, після навчання, ніяких підказок, хіба що збірник мінлива можете почитати, немов інструкцію до якоїсь техніці. Діалоги з NPC мають цінність, так як трохи далі вам потрібно буде відповідати в наступних квестах на подобу питань, де нагородою стануть всякі допуски до майбутніх завдань. Це сприяє максимальному зануренню у всесвіт, у якій толком немає сюжету.

Великі локації в Бійцівському Клубі подроблені на маленькі в 2D вигляді, де потрібно клацати на стрілки мишкою для переміщення. Ну, все таке в стилі старої школи, що взагалі буде незвично молодому поколінню геймерів, яке звикло бачити в mmorpg тільки соковиті картинки і тони яскравих спалахів. Персонажу можна дати ім'я і вибрати стать, як чоловік, так і жінка однаково сильні.

Всього є 12 рівнів, до 7-го буде проблемно, але сяк-так все ж можна вкачатися, вам після 300-400 рівнів в барузерках, така кількість здасться жартом, але запевняємо, вам тільки здається. А ось далі прокачування ускладнюється, але просто сила всесвіт відкривається усіляких можливостей. Кожен рівень поділений на апи (під-рівні) від 0 до 21. Квести на видобуток досвіду сильної ролі не зіграють, вашим основним заняттям стануть бійки 1 на 1, а групові будуть тільки спуски в підземелля і походи на локації з дуже небезпечними босами.

Ігровий світ дуже великий і на момент виходу гри вражав багатьох гравців своїми масштабами, включає в себе чотири континенти, кілька великих островів і дев'ять великих міст. Графіки та анімації мінімум, а то й сказати, що її немає зовсім, концепт яскравий і запам'ятовується, точніше похмурий і атмосферний, який буквально вганяє гравця в цю жахливу м'ясорубку. Сильна сторона це ігрова механіка, яка приваблює сотні геймерів і захоплює їх на довгі роки, що робить Бійцівський Клуб не просто основною грою, а рідною домівкою.

Бійцівський клуб системні вимоги та характеристики

Мінімальні
OCWindows XP, 7, 8.1
Процесор800 MHz
Оперативна пам'ять128 Mb
Місце на диску100 Mb
Відеокарта64 Mb
АудіокартаDirectX 9.0c
Швидкість Інтернету256 Кбіт/с
Рекомендуємі
OCWindows 10
Процесор1.2 GHz
Оперативна пам'ять1 GB
Місце на диску150 Mb
Відеокарта128 Mb і більше
АудіокартаDirectX 9.0c і вище
Швидкість Інтернету1 Мбіт/с
Більш докладно про ігровий світ

Класи персонажів в Бійцівському Клубі

Спочатку було пару класів і то вони були лише номінальними, приналежність до яких залежала лише від типу вашого обмундирування, озброєння і тій чи іншій прокачування характеристик. А зараз бійцівський клуб пропонує гравцям дев'ять різнопланових напрямків для героя, які розділені на фізичний і магічний шкоди, на ближній і дальній бій. Причому маги поділені за принципом сил природи, а воїни по типу озброєння. Всі вони мають бонуси до тієї чи іншої локації або типу битви, тобто баланс добре витриманий і можна успішно грати за кожного з них. Ще є особливість, маги мають один для одного анти-класи, які роблять їх найлютішими ворогами.

 • Силовик - схожий з танком, але з тією відмінністю, що не носить щит і націлений на нанесення великої шкоди. Озброєний дворучним мечем, сокирою, сокирою, має гарний опір фізичної та магічною атаці.
 • Танк - великий запас здоров'я, важка броня, високий опір магічного і фізичному втрат. У битвах один на один дуже хороший, але в підземеллях потрібно призвичаїтися, щоб успішно дробити монстрів. Обов'язково озброєний щитом, і дубиною або молотом на вибір, тому у нього є дроблять бонуси в битвах.
 • Критовик - спритні воїни озброєні дворучним зброєю, як правило, мечами. Мають малим запасом життів і броні, але завдають дуже великої і точний критичний шкоди ворогові. Головний противник це стрілок і маг, але при цьому зможуть їх знести.
 • Уворотчик - це особливий воїн зі слабким втратою, малим запасом здоров'я і легкими обладунками, озброєний, як правило, кинджалами або ножами. З назви можна зрозуміти, що він проворнише всіх інших. А сила криється в масованих комбо-ударах і частими контратаками. Це такий клас, який буде крутіше будь-якого силача і критовика, якщо ви вміло будете прокачувати його плюси і за допомогою підбору одягу перекривати недоліки, то зможете легко тягнути. Цей клас вимагає також від гравця вправності.
 • Стрілець - дивний клас, але і в той же час потужний, він вимагає для нанесення фізичної шкоди якийсь запас манни, і випущені стріли будуть коштувати грошей. Щоб випускати смертоносні стріли необхідно прокачати необхідні навички і вміння. В деякій мірі схожий з критовиком, але його атаки неможливо заблокувати, що робить його вкрай небезпечним і проти нього потрібно грати з обережністю.
 • Маг води - орієнтований в більшій мірі на поодинокі цілі, але так само здатний реалізувати за кілька ходів заклинання, яке вражає двох і більше ворогів.
 • Маг повітря - сама непередбачуваність, може завдати як малий шкоди, так і шалено великий з величезними Крит, націлений на поразку множинних цілей.
 • Маг землі - цікавий чарівник, у нього великий запас різноманітних атак, завдяки чому він збалансований як для дуелей, так і для групових битв, але у нього немає якогось переваги в одну зі сторін.
 • Маг вогню - орієнтований на поодинокі цілі, здатний завдавати тони шкоди своєму опонентові, не рекомендуємо, розпорошаться на кілька ворогів, так як ефективність значно знижується.

Характеристики і параметри персонажа

У кожного персонажа є сім основних характеристик, від яких в процесі прокачування відштовхуються інші. Покращувані характеристики відповідають за класову спрямованість героя, від цього залежить доступне для використання зброю, вміння і магічні заклинання. Зі старту перші п'ять характеристик дорівнюють один одному, і у вас буде три очки до розподілу, останні дві характеристики стають доступними після подолання перших рівнів. І найголовніше, щоб вони ефективно діяли, потрібно розуміти, як влаштована бойова система і ігрова механіка в цілому. Прокачування параметрів залежить від вас, але перші п'ять заявлених у списку, навіть більш ніж, допоможуть зробити з вас крутого бійця.

 • Сила - від цього параметра залежить ваша бойова міць і фізичний шкоди, чим більше ви його нанесете супротивникові, тим більше досвіду отримаєте, також від нього залежить можливість озброєння і одягання певної броні і вантажопідйомність. Якщо ви вибрали шлях силача, то ефективним знаряддям будуть молот, меч, сокира і дубина, вони дадуть вам багато бонусів до дробить, стинають пошкоджень.
 • Спритність - головне, що дає даний параметр це точність нанесення удару, від якого не можна ухилитися і шанси на уворот від атаки противника. Це все впливає як на захист, так і на атаку, можна пробивати чужі блоки і якщо ви її досить добре прокачає, то зможете увернутися від атак з тих зонах, які не блокували. Кращим зброєю таких персонажів будуть списи, кинджали, ножі, короткі мечі.
 • Інтуїція - це особливий параметр, що не звичний для багатьох mmorpg і зустрічається в бійцівському клубі і подібних іграх клонах. Різною мірою прокачування дає значущі бонуси для певних типів зброї. Вкрай не передбачувана характеристика при інших рівних може видати абсолютно різний шкоди. Найцікавіше, якщо ви потрапите в блок противника, то зможете нанести якийсь шкоди. Ну, якщо ж вам пощастить, і ви не натрапите на блокування, тоді зможете знести в два, а то і в три рази більше шкоди і неабияк нашкодите своєму противнику. Випадковість грає велику роль, навіть при вагомою серйозної прокачування ви зможете зазнати поразки або наваляти товстунові.
 • Витривалість - це запас вашого здоров'я (HP) від нього залежить кількість ударів і збитки, яких ви зможете витримати, чим більша її, тим вище шанси встояти від критичних пошкоджень, також як і сила впливає на вантажопідйомність.
 • Інтелект - стає доступним на 4-му рівні, від нього залежить застосування сувоїв і заклинань, ефективний тільки в зв'язці з мудрістю, за умови, що ви хочете стати магом і зможете наносити такий же великих втрат, як і силовики.
 • Мудрість - стає доступною на 7-му рівні прокачування і від цього показника залежить запас манни для здійснення заклинань і прочитання сувоїв, а також опір чужим заклинанням.
 • Духовність - особливий параметр, від якого залежить можливість тих чи інших силових атак і магічних заклять. Її можна з упевненістю зарахувати до дивних характеристикам, так як є великі шанси воскреснути в разі поразки в битві і з повним запасом життів змінити результат битви. Стає доступною на 10-му рівні, на той час ви вже будете знати, як її використовувати.

Схильності персонажа

Це так би мовити вибір сторони конфлікту в бійцівському клубі, причому не ту яку можна помацати або стати поруч, а світогляд, світовідчуття і внутрішній світ, ну прямо сентиментальність виходить якась. На основі цього створюються клани зі своїм статутом і правилами, відповідними схильностям, таким як:

 • Нейтральність - це рівновага, гармонія і баланс у всесвіті, з переваг це бонуси до зниження ймовірності отримати критичний шкоди.
 • Світло - найправильніший шлях, де є добро і порядок, з переваг це заліковування ран.
 • Тьма - це вибір поганих хлопців, які на стороні зла, з переваг це вампіризм.
 • Хаос - а це прикра й неприємна схильність, яка забирає у гравців 50% одержуваного досвіду на певному проміжку часу після порушення правил бійцівського клубу.

Битви і бойова система і прийоми

Битви специфічні в Бійцівському Клубі, як для сучасних реалій в світі mmorpg і є застарілими з текстовою механікою в покроковому режимі, але без автопілота і автоматизму, як в новомодних фентезійках. Битви тут часто-густо, гра складається тільки з них, 80% часу ви будете битися. Бойова система дуже проста і примітивна, привіт з початку 2000-х. Де можна провести аналогію з настільною грою, де необхідно кидати кістки, діставати картки з уміннями і задіяти усілякі апчівкі. Це рубилово, де екшену і динаміки не дуже багато.

Це веселе дійство проходить наступним чином, вам потрібно вибрати зону на персонажа ворога для атаки і вибрати зону на свого героя для захисту. Якщо ви потрапите на ворога, то наносите шкоди, а якщо в зону захисту, то, ймовірно, не завдасте пошкоджень. Також є система ушкоджень, ви можете травмувати супротивника, і він буде боротися не на повну силу зі зниженими характеристиками, а важкі рани необхідно заліковувати після бою. Вся битва супроводжується балками в чаті з результатами кожного ходу. Тут все залежить від тактики і скіла, якщо у вас є досвід, то шанси на перемогу завжди будуть вище.

Щодо прийомів, то їх багато, вони можуть бути як захисні, так і атакуючі. Їх головна мета посилювати вас, завдяки цьому ви наносите збільшений шкоди, і пробиваєте посилений захист супротивника. Застосування тих чи інших умінь дає як противнику, так і вам цінну інформацію, на основі якої можна вибудовувати відповідну тактику, тому що у нього можуть бути блокери, а у вас усилка що не дають йому вас вразити в необхідній мірі. Ми це можемо бачити у магів антагоністів, біля вогню і повітря, у землі і води. Чи не про незначну деталь, що всі вони вивчаються в певній школі. Можна зробити унікального заточеного під певну мету бійця або ж можна скомбінувати прийоми і отримати швейцарський ніж.

Зони нанесення ударів

В залежності від озброєння і захисного обмундирування може бути збільшено кількість на одну одиницю зон для атаки і зон для захисту. Також є деяка, не така вже суттєва різниця у фізичній і магічної атаки. Дефолтних у вас є одна зона атаки і дві зони захисту, всього п'ять місць, куди можна стукнути:

 • Голова;
 • Ноги;
 • Груди;
 • Пояс;
 • Живіт.

Майстерність і Тактика

Майстерність це те, що ви прокачуєте дуже вузько під конкретне зброю і бажану манеру ведення бою, за великим рахунком залежить від обраного класу. Ділиться на воїна і мага, на ближній і дальній бій. Можна качати хаотично, як попало або в зв'язці з спрямованої модифікацією, можуть бути встановлені обмеження по поточному рівню персонажа. Якщо добре розберетеся в цьому, то ви як противник для ворога будете повним несподіванок. Тактика це як манна, але тільки для воїнів наносять фізичну шкоду, яка використовується для навичок, їх безліч, але є три, які знаходяться в арсеналі будь-якого воїна:

 • Попадання - допомагає частіше ударам потрапляти в ціль;
 • Крит - підсилює і прискорює критичне пошкодження;
 • Контрудар - нанесення удару при вдалому блоці атаки противника.

Підземелля

Хоча дана локація важлива в Бійцівському Клубі, але її важливість не така як у більшості сучасних браузерних mmorpg. Вони другорядні і необхідні лише для вибивання крутого шмаття і еліксирів, а сама прокачування проходить безпосередньо на глобальній карті, яка дуже велика. Підземелля досить цікаві і не сказати, що їм приділили недостатньо часу, атмосферність вони створюють круту, як для браузерки. Вони мають різні рівні доступу, антураж, глибину і населені різноплановими монстрами. На момент написання огляду їх було три, і вони мають пафосні назви:

 • Туман - доступна на 7-му рівні, за такими координатами як Останній привал в пісочному місті. Тут є особлива сюжетна лінія з квестів, при вході можна придбати особливі товари.
 • Тисяча проклять - доступна на 8-му рівні, розташована за такими координатами як Прокляті руїни в місячному місті, має кілька поверхів. Є квест, мета якого полягає у вбивстві тисячі монстрів, також як і в імлі є магазин з особливими предметами.
 • Некровіль - доступний на 6-му рівні, це кладовище, яке знаходиться в старому місті, складається з двох частин, з наземної з могилами і надгробними плитами, і з підземної з катакомбами і склепами.

Турнір Вежа Смерті - Браузерна королівська битва!

Це одночасно забавний і небезпечний ігровий режим, завдяки своїм цікавим особливостям дуже схожий на знаменитий фільм Голодні Ігри, до того ж в браузерних іграх, така фішка є тільки в Бійцівському Клубі. І то, беручи до уваги величезної кількості контенту, яке вносить вагомий різноманітність в гру, світ якої необхідно вивчати місяцями, щоб успішно грати. Це щось і це сильно дивує, так як хардкорність зашкалює, саме тут вирішує скіл і гнучкість розуму. І так приступимо до опису, тут везіння таке ж важливе, як і скіл.

Ви з'являєтеся в випадкової точки на карті, повністю голий без свого екіпірування, не одне вміння, жоден скіл не працює. Ви буквально нульовий, але просто з характеристиками властивими вашого класу. Всі інші гравці в тих же невигідних, але рівних умовах, що і ви. Під час пригод за величезним лабіринтах напханими вашими гіпотетичними ворогами, ви будете натикатися на скрині з рандомних озброєнням і обладунками, а також скілом і еліксирами. Причому зауважте, ви можете затаритись круто і наткнуться на голих ворогів, яких швидко укладіть, а може все трапиться повністю навпаки. Цей турнір і веселий і кошмарний, ну все на стилі БК.

Переваги та недоліки гри
Плюси
Легендарна гра старої школи
Велика кількість контенту
Класична бойова система mmorpg
Різнопланова прокачування
Мінуси
Застаріла графіка
Довга прокачування
Перевантажений інтерфейс

Підбиття підсумків

Це той самий Бійцівський Клуб, який зробив величезний фурор спочатку 2000-х і за чутками з легендами саме в ньому гравці просто пекельно донатили, щоб купувати шмотки, що дають багаторазову перевагу над ворогом. Бували такі персонажі, яким міг дати відсіч тільки один з тисячі самих заряджених гравців, ну щоб ви розуміли найвідчайдушніші продавали квартиру в Москві на садовій кільці, лише заради того щоб бути найкращим в мега популярної браузерної рольовій грі, причому текстової. Зауважте, тоді про таких іграх гігантах в світі mmorpg як “Lineage” і “WoW” ніхто не чув.

Сучасним геймерам і молодому поколінню було б дивно бачити таке повсюдно зараз в браузерках. Але, це справжня жива легенда, яка затребувана навіть зараз, майже 20 років з моменту релізу і в ній механіка залишилася змінною, але ось картинка значно покращилася. Якщо у вас багато вільного часу, то рекомендуємо грати однозначно, так як контенту багато, а ігрова механіка є класикою mmorpg. Ця гра не на один вечір, щоб досягти успіху, вам буде потрібно як мінімум 2-3 місяці плідної гри. Ще не маловажним є те, що бійцівський клуб це темне фентезі в нуарних тонах, яке створює неперевершену атмосферу суворості, що змушує сприймати гру по-іншому і більш серйозніше.

Радимо ознайомитись з іншими цікавими онлайн іграми