Онлайн гра Elvenar

Elvenar огляд гри і опис містобудівної стратегії про ельфів

Elvenar це кумедна браузерна стратегія про фентезійний світ, де пліч-о-пліч живуть і борються ельфи і люди. Проект повністю безкоштовний і донат із мінімальним впливом. Головні дії це будівництво, економіка і розвиток технологій, війна відходить на другий план. На перший погляд може здатися, що проект відрізняється лише набором сеттінгів, але це не так, гра просочена наскрізь духом старовини і таємничості, звуковий супровід заворожує, анімація виглядає так, немов намальована пензлем на полотні, а також присутні елементи РПГ. Ельфи тут вийшли цікавими, можна навіть сказати, що комічними.

Швидка реєстрація доступна за допомогою соціальних мереж, таких як вконтакте і фейсбук. Елвенар один із найяскравіших представників фентезі, для любителів сіті білдерів це відмінний варіант. Локалізація була проведена на дев'ять мов, в тому числі і на російську, так що проблем зі сприйняттям не повинно бувальщина. Графіка відмінна, InnoGames погане дітище не створить, тим більше це проект 2015 року та може похвалитися тривимірною графікою. Відмітна особливість від більшості тактичних стратегій - це покрокові бої, ви побачите візуалізацію бою, і повноцінно візьмете участь в ньому. Магія тут в надлишку, навіть камені на дорозі чарівні, а будівель для будівництва в достатку.

Таблиця основних характеристик
ТипБраузерна гра
ЖанрMoba, Фентезі
РозробникRiot Games
ВидавникRiot Games
СтатусЗапущена
Особливість3D, Flash
Дата виходу2009
Тип розповсюдженняfree-to-play (безплатно)
Офіційний сайтleagueoflegends.com

Сюжет

В Elvenar змішуються середньовічні мотиви з класичним фентезі, є тільки дві раси. Люди добрі в технології, а ельфи в магії. Вам необхідно буде побудувати великі міста, і зробити свій народ видатним. А на початку, у вашому розпорядженні буде всього лише маленьке село, яка має вирости до мегаполісу. До завойовницьких воїн доведеться пройти довгий шлях, потрібно буде використовувати таємні знання і осягати давню магію, щоб створювати технології, які допоможуть зводити шедеври архітектури і створювати непереможних воїнів. На перший погляд події, що відбуваються вам здадуться ідилією, але варто відкрити ширму і все стає зрозумілим, ельфи і люди найлютіші вороги і ненавидять один одного всім серцем.

Карта світу Elvenar величезна на одному сервері легко можуть вміститися 20 000 гравців, але вивчити цей світ можна, ви зустрінете безліч міфічних істот, підступних магів і доброчістівих героїв. Всі події в історії відбуваються лінійно, по ходу виконання квестів ви дізнаєтеся справжні причини протистояння. Вам лише необхідно вибрати сторону, наприклад людей, які спираються на технології або ельфів, які покладаються на магію і сили природи, і стати їх правителем.

Інтерфейс

Інтерфейс Elvenar нічим не відрізняється від інших подібних браузерок, все гранично буденно, управління здійснюється тільки мишкою, є гарячі клавіші. Але як показує практика, ніхто не використовує їх, максимум ви будете використовувати клавіатуру для листування в чаті. Якщо щось буде не зрозумілим, то для цих цілей передбачений радник і вбудована база знань. У верхній частині екрану розташовані індикатори з ресурсами, бонусами і очками досліджень. Залежно від швидкості інтернет з'єднання, гравець може вибрати якість графіки. У нижній частині екрана розташовані навігаційні меню і карта світу.

Геймплей

Ваше подорож по фентезійному всесвіту Elvenar починається з вибору раси, понад сказаного, як ви зрозуміли, вибір у вас не великий. Але наявність двох рас компенсується різноманітністю ігрового світу. Вони кардинально відрізняються як візуально, так і за параметрами, люди підковані сильно з технічного боку, а ельфам магія потрібна як повітря. Карта поселення пороблена на квадрати, спочатку вам дається площа 10 на 15 клітин і головний будинок ратуша з малою кількістю будівельників. Як тільки ви досить розвинули своє місто і вивчили науки, побудували будівлі культури, то сміливо виходьте на глобальну карту для пошуку "реліквії", ось тоді починається все веселощі і міжрасові війни.

Elvenar системні вимоги та характеристики

Мінімальні
OCWindows XP, 7, 8.1
Процесор800 MHz
Оперативна пам'ять128 Mb
Місце на диску100 Mb
Відеокарта64 Mb
АудіокартаDirectX 9.0c
Швидкість Інтернету256 Кбіт/с
Рекомендуємі
OCWindows 10
Процесор1.2 GHz
Оперативна пам'ять1 GB
Місце на диску150 Mb
Відеокарта128 Mb і більше
АудіокартаDirectX 9.0c і вище
Швидкість Інтернету1 Мбіт/с
Більш докладно про ігровий світ

Містобудування

Єдиною складністю Elvenar в будівництві є лімітовану кількість клітин під будівлі, щоб отримувати їх більше потрібно розширювати межі, а для цього необхідно купувати додаткові 25 клітин. Головна будівля служить одночасно складом і вашої скарбницею, також обов'язковим є прокладання доріг, щоб кожна будівля з'єднувалася з ратушею, для зручності і вільної проектування поселення її можна перенести на інше місце. Будинки у двох рас кардинально відрізняються, не тільки візуально, але і часом за призначеннями. Для зведення необхідні будівельники, їх кількість можна збільшити за допомогою апгрейда "хатини будівельників".

Будівлі поділяються на базові, військові, товарні, культурні, житлові, і розширюють місця під будівництво, деякі з них доступні тільки за кристали. Якщо вас якийсь будинок не влаштовує або на його місце хочете поставити щось інше, то можете його продати і отримати частину витрачених ресурсів назад. Майже всі будівлі можна прокачати до 15 рівня, але складність в тому, щоб всі будинки були з'єднані дорогою, і на проектування у вас буде йти багато часу.

Elvenar не може похвалитися розмаїттям ресурсів, крім населення, яке необхідно для збору податків і вербування в армію, будівництва, ще є монети і запаси. Останній проводиться в майстернях, які можна покращувати і отримувати більшу кількість ресурсів за менший час. Не можна забувати про культурні будівлях, вони дозволяють виводити виробництво на новий технологічний рівень. Всі процеси можна прискорювати за кристали, які купуються за реальні гроші.

Раси і їх особливості

В світі Elvenar крім ельфів і людей, є раси, яких ви зустрінете в міру проходження квестів і на глобальній карті, наприклад такі як: орки, гобліни, чарівники, дракони, гноми і феї. За них грати не можна, але вони тісно вписані в історію цього світу. Що потрібно знати про людей, вони підпорядковують собі природу і змінюють рельєф, так як їм заманеться, добувають ресурси з надр землі, створюють гігантські пристрої, одягаються в важкі обладунки і створюють смертоносну зброю, найактивніша і швидко зростаюча раса. Ельфи ж навпаки, перебувають у гармонії з природою і підлаштовуються під неї. Досконало орудують магією і створюють чарівне зілля, керують стихіями і енергією природи, дружать з іншими гостьовими расами.

Особливості бою і військової системи

Благо, що бої в цій стратегії не автоматичні, можна застосовувати тактику і побачити реальну візуалізацію битв. Вони покрокові, поле бою ділиться на клітини, вам дається певна кількість очок дій, які ви використовуєте на свій розсуд. На кожній карті автоматично генеруються перешкоди, що робить бої більш цікавими і не передбачуваними.

Відносно юнітів, їх всього п'ять типів, вони мають переваги і недоліки, загін необхідно робити різноманітним для відображення всіляких атак. Перед боєм потрібно вибрати порядок вступу юнітів в бій, від цього буде залежати їхнє розташування на ігровому полі. Кожен солдат має три рівні апгрейда, є ті, які відносяться до певної раси, а є найманці з гостьових рас і провінцій, які може найняти будь-яка зі сторін. Але всі вони діляться на:

  • Легкі для ближнього бою;
  • Стрілецькі;
  • Близького бою з важкої бронею;
  • Далекобійні знаряддя;
  • Маги.

Ігрова карта

Карта світу поділяється на шестикутники, так звані стільники, кінця і краю немає землям Elvenar, простір для дій дійсно нескінченно. На глобальній карті крім ваших поселень розміщені і інших гравців і поселення AI (мобів), за ними можна шпигувати і робити їм капості, а після чітко поставленого плану дій і пограбувати. Благо, що після тотального розгрому, вам не доведеться починати з повного нуля. Крім того спостереження за іншими гравцями допоможуть перейняти їх стратегію.

Головна мета заволодіння реліквіями, їх можна знайти, купити, а за найцінніші доведеться битися. Провінції можна засновувати далеко один від одного, але на далеких дистанціях, повідомлені дії будуть проблематичними. Чим більше успішних провінцій, тим вище ваше становище в рейтинговій таблиці. Міста діляться на вісім типів залежно від місця розташування.

Наука і дослідження

Технології допомагають швидше і краще дослідити прилеглі квадрати поруч з вашим містом. Наука допомагає апгредити і відкривати нові будівлі, удосконалювати видобуток запасів, посилювати солдатів. Всі наукові гілки переплетені між собою, від дослідження однієї завіт просування по інший. На старті можна вибрати напрямок розвитку, економічне або військове. Приготуйтеся чекати, так як для досліджень потрібні очки знань. А вони нараховуються автоматично, і на це можна вплинути тільки за допомогою доната, в цьому випадку все спрощується, так як технологію можна відкрити миттєво. В іншому нічого особливого і новаторського, такий підхід можна зустріти в будь-якої стратегії. Є ліміт очок знань, коли показник буде на рівні десяти, то їх нарахування припиняється, і тільки після використання нарахування поновлюється.

Переваги та недоліки гри
Плюси
Графіка і звуковий супровід
Унікальний сюжет
Дуже багато будівель
Багато можливостей для розвитку поселення
Добре продуманий фентезійний світ
Мінуси
Бої не завжди вражають
Мало юнітів належать до однієї раси
PvP не примітне

Підбиття підсумків

В першу чергу гра буде гідно виглядати в очах любителів фентезі, так як кожен сантиметр карти про цей говорить. По суті це добра казка, де зовсім небагато воєн, а головне завдання коштувати міста і розвивати свій народ. Процес побудови, вивчення технологій і рекрутинг солдат не займає багато часу, це не та гра, в якій потрібно жити в режимі 24/7. В цілому ви будете отримувати насолоду від графіки, музики і нехитрого сюжету, світ настільки детально промальований, що складно повірити, що є стратегічною.

Радимо ознайомитись з іншими цікавими онлайн іграми