Браузерна онлайн гра Есцілон (Escilon) про дикі племена

Есцілон огляд гри з виживанням в доісторичному світі

Есцілон це браузерна RPG про світ дикунів кам'яної доби з елементами стратегії, що досить незвично для даного типу і жанру. Це унікальна гра, де ви в ролі печерного неандертальця, що став на дорогу людини розумної. Вам доведеться виживати, добувати їжу і боротися за своє життя, об'єднуватися з іншими дикунами і створювати плем'я, щоб вижити в цьому суворому і дикому світі, де кожна жива істота бореться за право на життя кожен день.

Тут акцент зроблено на текст і картинки, що здебільшого може сподобатися старій школі геймерів. Весь ігровий світ представлений у вигляді доісторичного світу, де древні люди спільно виживали і полювали. Промальовування і весь супутній антураж тієї епохи є. Глобальна карта поза вашого поселення представлена у вигляді різнопланових локацій розділених на квадрати, між якими необхідно переміщатися, витрачаючи окуляри дій.

Світ Есцілона населений не тільки дикунами, а й різноманітною фауною, крім цього зустрінетеся з монстрами. Будете добувати необхідні для виживання корисні копалини, місця розташувань яких відзначені на карті. Сильна сторона гри це система крафта, яка добре розвинена, і зібрати можна будь-яку всячину. Видобуток ресурсів стає найголовнішою складовою в грі, так як вони є запорукою виживання.

Проект відомий тільки в СНД і тому передбачена тільки російська версія і сервер, але на ньому часто можна побачити позначку в пару сотень гравців в мережі, а це багато про що говорить, так як проекту більше 10 років і текстова механіка залишається не зміна. Грати можна безкоштовно завдяки free-to-play системі, яка має на увазі платний контент і преміум магазин, де можна затаритись необхідними бустерами і артефактами спрощують розвиток.

Щоб почати подорожувати по диких просторах необхідно зареєструватися на офіційному сайті або на RBKGAMES, все на ваш розсуд. Там і там передбачене прискорене входження за допомогою соціальних мереж, вам просто знадобиться підтвердити пошту, без введення будь-яких даних.

Таблиця основних характеристик
ТипБраузерна гра
ЖанрMMORPG, MMOTBS
РозробникEscilon ltd
ВидавникEscilon ltd, RBK Games
СтатусЗапущена
Особливість2D, Flash, Текстові Бої
Дата виходу2007
Тип розповсюдженняfree-to-play (безплатно)
Офіційний сайтescilon.ru

Сюжет

В Есцілоні правда у кожного своя, жорстока і жахлива, добродушна і щедра. Коли перші люди опинилися в цьому світі, був лише один бог, який спостерігає за ними. Але йшли століття і люди придумали собі інших богів, вони воювали і вбивали за них, зводили святилища, будували ідолів. Але одного разу боги стали реальними і люди відчули їх, але не було довгої ідилії, почалася війна всіх проти всіх. Люди знищували один одного, і в один день стало так мало людей, що храми спорожніли, а боги втратили свою силу і навіть злісні духи з монстрами розбрелися по землі хто куди дивився. Але одне божество зглянулося, і відродило світ з попелу, нові люди почали прибувати і заселяти неосяжні простори, один з цих перших людей ви.

Інтерфейс і управління

Керувати будете тільки мишею, з самого початку гра вам здасться чимось диким і відсталим, але потім ви зрозумієте, що мінімалізм це не так вже й погано. Передбачено докладний навчання, так як без нього не підготовленому гравцеві розібратися зі специфічним управлінням буде не просто. Ігрова зона ділиться на дві частини, перша це безпосередньо локація, де розміщені індикатори здоров'я, мани і втоми гравця. Знизу розташований чат з допомогою і глобальний, де можна спілкуватися з іншими гравцями. У нижньому правому куті ви знайдете чотири вкладки, які спочатку не помітні і майже зливаються із загальним тлом, такі як: платні послуги, інвентар, персонаж, локація. Ви здивуєтеся, але стабільний онлайн тримається приблизно на позначці 400 гравців.

Геймплей

Почнемо з того що всесвіт Есцілона розбитий на епохи, тобто це якісь рівні розвитку печерних людей на подобу сучасних. При переході на новий рівень, у вашого персонажа буде з'являтися більше можливостей, предмети озброєння і навички видозміняться.

 • Кам'яний вік;
 • Середньовіччя;
 • Епоха Відродження;
 • Сучасність;
 • Майбутнє.

Запам'ятайте ваш печерна людина, це не тупа мавпа, а істота схожа на сучасну людину з розумом, який допомагає успішно виживати в дикому світі і домінувати над іншими істотами. Ваш персонаж володіє базовими характеристиками, які можна прокачувати, в залежності від обраного вами шляху воїна або мага, буде різнитися розподіл очок характеристик. Вам доведеться вивчати професії, спеціалізації і створювати різні речі, шити одяг і конструювати зброю для виживання, а найголовніше взаємодіяти зі своїми одноплемінниками.

Професії тут качаються, тільки якщо використовувати ці навички, викачати повноцінно кожну буде проблематично і довго. Тим більше, один добре прокачаний навик гарантовано вам дає можливість продавати по високій ціні скрафтені речі іншим гравцям. Квести тут націлені на покатаю професій, кам'яний вік як ніяк, потрібно розвивати цивілізацію. У вашого печерної людини три показника: здоров'я, манна, і втома, через яку вам необхідно періодично робити привали або використовувати мазі.

Збирання головна і невід'ємна частина ігрового процесу в Есцілоні, коли ви переміщується на клітку, вгорі загоряється індикатор, що повідомляє про якомусь ресурсі. Після необхідно натиснути на піктограму і почати процес видобутку, від ботів і чітера передбачений захист у вигляді капчі. Якщо у вас не достатній навик спостережливості, то добути ресурс може не вийде. На перших рівнях, майже все, що ви знаходите потрібно відносити на впізнання до шамана. Далі в міру прокачування, ви будете рибалити, полювати, а далі битися з монстрами і битися на аренах.

Есцілон системні вимоги та характеристики

Мінімальні
OCWindows XP, 7, 8.1
Процесор800 MHz
Оперативна пам'ять128 Mb
Місце на диску100 Mb
Відеокарта64 Mb
АудіокартаDirectX 9.0c
Швидкість Інтернету256 Кбіт/с
Рекомендуємі
OCWindows 10
Процесор1.2 GHz
Оперативна пам'ять1 GB
Місце на диску150 Mb
Відеокарта128 Mb і вище
АудіокартаDirectX 9.0c і вище
Швидкість Інтернету1 Мбіт/с
Більш докладно про ігровий світ

Професії кам'яного віку

В Есцілоні існує лише три професії, вам здасться, що це занадто мало в порівнянні з іншими RPG, але запевняємо, їх буде досить, щоб крафтити речі місяцями:

 • Шаман - може розпізнати будь-який матеріал, будь-яку річ, може створювати вельми корисні мазі. Може благословляти зброю і одяг, тим самим збільшуючи її базові характеристики і додаючи бонусні властивості. З ресурсів може створити всілякі еліксири. Вміє створювати рукописи, робить сувої і рецепти.
 • Майстер - найцінніша і складна професія, ви можете створювати унікальні предмети з простих і дешевих матеріалів, а на виході отримувати коштовну зброю і одяг, який можна продати будь-якому гравцеві за великі гроші і повірте, попит є завжди.
 • Збирач - це спостерігач за навколишнім світом, завдяки пильності він бачить те, що не бачать інші. Легко знаходить різні рослини, гриби, коріння, у нього є здатність приручати тварин і отримувати з них м'ясо, шкури і роги. Також він може з надр землі добути руду, вугілля і дорогоцінні камені. Але, не все що він знайшов, можна визначити, і тому необхідно звертатися до шамана.

Характеристики печерної людини

Всі персонажі мають базові характеристики, їх тут чотири, кожна з них допомагає виживати і ігнорувати прокачування чогось не рекомендується.

 • Статура - від цього показника залежить вантажопідйомність, запас здоров'я і сила фізичних атак.
 • Вправність - вона необхідна для прокачування захисних навичок.
 • Злість - збільшує шанси завдати критичний шкоди, і не дає бути приголомшеним.
 • Розумність - відповідає за магічні атаки і частково підвищує рівень здоров'я.

Будівлі в доісторичному селищі

Території для вивчення в Есцілоні величезні і кожен гравець має свій притулок і це печерне селище. Поселення розділене на дев'ять локацій і кожна має своє призначення.

 • Храм Опіфекса - це магазин, в якому за золоті черепашки можна купити абсолютно все.
 • Печера духів - в ній виліковуються від ран після бою і створюють усілякі мазі, також вона призначена для розпізнання предметів.
 • Торговий вівтар - якщо ви хочете щось придбати, то вам сюди, тут гуртуються продавці, які можуть запропонувати вам багато чого цікавого.
 • Печера верховного вождя - тут розташований склад, також ви можете продати вождю все, що у вас є в будь-якій кількості.
 • Багаття - тут беруться квести.
 • Печера майстрів - необхідна для створення, ремонту та крафта речей.
 • Хатина Антістеса - тут видаються задана для вивчення професій.
 • Печера льодів - сюди відправляють штрафників, звідти дуже важко вибратися.
 • Поля боїв - тут ви тренуєтеся битися або викликаєте на бій реальних гравців.

Крім печерного селища, де ви будете проводити більшу частину часу, є ще кілька більш цікавих місць. Наприклад, великий материк, острови, підземний лабіринт з квестами за виконання яких можна отримати нечувану нагороду і Безодня, де твориться, зрозумій що. Постійно йде боротьба за владу над фортом, яких два на материку і на острові. І ще при першому відвідуванні гри вам здасться, що існує лише суша. Але це не так, є велике море, на березі якого існує локація рибальське селище, де можна обзавестися човном і плавати по морю в пошуках ресурсів і пригод.

Бойова система в Есцілоні

Бої тут напівавтоматичні та типові для більшості браузерних ігор, але відмінність у тому, що вони проходять у текстовому режимі, який не звичний для більшості геймерів. Вони діляться на PvP, які проходять тільки на спеціальних локаціях під назвою Поле Брани, і на PvE, де ви воюєте з тваринами на ранніх рівнях і на пізніх з монстрами, чим далі ви будете перебувати від свого селища, тим сильніше вони будуть. Можна боротися, як поодинці, так і з групою з друзів. На кожен раунд вам видається певна кількість очок дій, які можна розподілити на свої розсуду.

Сам бій в Есцілоні дуже примітивний, але є кілька нюансів, він ділиться на удар і на блок. Удар ділиться на три частини: ви можете вибрати тип удару, точку удару і знаряддя, частина тіла яких ви зібралися наносити його. Крім цього ви ставите захист на одну зі своїх точок на тілі. Може трапитися так, що ваш опонент заблокує ваш удар або навіть зробить контратаку. Якщо ви воюєте зі слабкими, то переважно вибрати атакуючий стиль, а якщо з сильними, то навпаки, може вам пощастить і на контратаках ви його обігнати. У разі поразки, ваш персонаж вмирає і не отримує очок досвіду, необхідно почекати пару хвилин, поки його рівень здоров'я відновиться і герой буде знову в строю. За кожен ваш подвиг ви будете отримувати нагороди у вигляді досягнень, які підвищують не тільки престиж, а й дають вагомі ігрові бонуси.

Підземний лабіринт

Велике підземелля це невід'ємна частина будь-якої MMORPG, і в Есцілоні передбачений масовий і захоплюючий квест для всіх гравців досягли восьмого рівня, при собі потрібно мати камінь астрального шляху. Цей квест має тимчасові обмеження і триває циклічно, події в ньому поділені на етапи. Першого числа кожного місяця о 5:30 за московським часом відбувається переродження, лабіринт заново випадковим чином генерується. Найпримітивніші завдання, це видобуток ресурсів, які знаходяться тільки в цій локації, вони мають найбільшу цінність. Велика частина лабіринту наповнена тваринами від 8 до 14 рівнів, з якими потрібно знайти спільну мову, підгодовуючи їх тією їжею, яку вони вважають за краще.

На перший погляд це здасться простим заняттям, але це не так вже й просто, тварина може, як довіриться вам, так і втекти. У вас на кожну тварину видається одна спроба на 24 години. Всього потрібно приручити мінімум 20 тварин, за кожне з яких квест майстер нараховує по п'ять очок і по одному очку кожному одноплемінникові, який бере участь у квесті.

22 числа квест закінчується і той, хто набрав необхідну кількість очок, стає переможцем. Якщо такого немає, то починається етап боротьби за перемогу, до якого допускаються лише найкращі. Переможець телепортується на головну площу, де вибирає приз, йому нараховуються бонусні очки умінь і характеристик, крім цього його одноплемінники отримують малі нагороди.

Базові поради по грі

На перших рівнях витрачайте всі очки навичок на прокачку спостережливості, так як вона допоможе вам відшукати різні ресурси, адже більшу частину часу ви будете витрачати на збирання, в іншому випадку ви не будете бачити навіть матеріали у себе під носом. Далі по досягненні 4-го рівня качаєте проникність, щоб відмовитися від послуг шамана і самому визначати знаходять речі. Далі аж до 9-ого рівня збираєте якомога більше матеріалів, щоб робити мазі та інші предмети. Щоб далі взяти професію майстра і без перешкод, будучи затарених створювати одяг і знаряддя. Запам'ятайте, розподіл йде на воїнів і магів, і відповідно ви качаєте в пріоритеті одну з суттєво, розумність або статура.

Особливості Есцілона

 • Ви здивуєтеся, але в Есцілоні є наглядачі (реальні люди), які допомагають, діляться порадами, дають відповіді на всі питання і штрафують порушників, відправляючи їх в печеру льодів.
 • Ігрова валюта тут черепашки, вони діляться на три види, перші два прості і срібні можна отримати за виконання квестів і просто за банальний вхід в гру, а третій це золоті черепашки. За них можна купити унікальні речі або неабияк заощадити на перших двох валютах.
 • Торговий майданчик під назвою "Торговий Вівтар" дає можливості торгувати унікальними або скрафтеними речами з іншими користувачами, а то що продати не вдається можна вигідно обміняти в хатині вождя.
 • Всілякі ігрові калькулятори дають можливість прикинути і розрахувати наслідки і необхідні предмети до вчинення дій. Цим ви захищаєтеся від помилок і економите час.
 • Як і в більшості MMORPG тут є їздові тварини, які прискорюють пересування по локаціях.
 • Не можна ображати занадто часто слабких, передбачена система карми, і самі злісні порушники відправляються в печеру льодів.
Переваги та недоліки гри
Плюси
Цікавий сюжет
Рідкісний сеттинг
Великий вільний світ
Донат не обов'язковий
Мінуси
Мінімум графіки і звукового супроводу
Потрібно витрачати багато часу
Часом гра перетворюється на рутину

Підбиття підсумків

Це унікальний проект, який зайняв своє гідне місце в складній і високо-конкурентної ніші браузерних ігор. Есцілон можна записати в список феноменів онлайн ігор, так як графіка і механіка дуже проста, але є не малий попит. Бої проходять в текстових режимах, але вони не такі прості, якими можуть здатися на перший погляд. Дуже мало ігор, де ви можете побувати в шкурі первісної людини і відчути всю красу виживання в дикому доісторичному світі, тим більше гра не ресурсно-витратна і без нічого запуститься на комп'ютерах навіть двадцятирічної давності. Не обов'язково битися, можна займатися збиранням і примітивним ремеслом, щоб прогодувати себе і прокачати рівень. Не тільки олскульним геймерам, але і нинішньому поколінню гра принесе задоволення, якщо природно подобається даний сеттінг.

Радимо ознайомитись з іншими цікавими онлайн іграми