Браузерна онлайн гра Гладіатори про античних воїнів арени

Гладіатори огляд гри про древній Рим і Колізей

Гладіатори це браузерний симулятор гладіаторських боїв часів Стародавнього Риму, де ви стаєте власником кривавої арени, і школи бійців, що йдуть з радістю на смерть. Тут не тільки присутній банальний файтинг різних форматів, тут є місце тактиці, яку ви реалізуєте в процесі розстановки сил перед боєм. І стратегії, де потрібно думати наперед про економічний розвиток свого смертельно-розважального закладу, ім'я якого Колізей. Ви зустрінете не тільки мечників і інших воїнів ближнього бою, але і лучників, вершників і навіть великих хижих кішок.

Гра являє собою античний менеджер з боями на смерть, де потрібно публіці крім хліба давати криваві і ефектні видовища. Бої тут анімаційні, що проходять в текстовому режимі, так що безпосередньо управляти воїном на арені не вийде, тільки можна готувати його до подальших змагань. Зауважте, що дотримана історична достовірність, кожен із прототипів воїнів мав реально існуючі аналоги.

Більш ніж за 10 років було створено понад 20 мільйонів акаунтів, і навіть зараз, незважаючи на неабияк застарілу графіку, середній онлайн тримається на рівні 1000 гравців. Існує 8 мовних версій, щоб почати необхідно пройти реєстрацію і вибрати сервер. Можна грати безкоштовно, так як це free-to-play, і як в подібних симуляторах від компанії Nekki, є Донат зав'язаний на бустерах.

Таблиця основних характеристик
ТипБраузерна гра
ЖанрСимулятор, Економічна Стратегія, Історичний
РозробникNekki
ВидавникNekki
СтатусЗапущена
Особливість2D, Flash
Дата виходу2006
Тип розповсюдженняfree-to-play (безплатно)
Офіційний сайтgladiators.ru

Сюжет

Ви потрапите в епоху розквіту і максимальної величі Римської Імперії, коли майже у всіх великих містах є свої міні Колізей, де б'ються раби і найманці, одні за хліб і волю, а інші за золото і славу. Ці видовища завжди відвідують і часом навіть немає вільних місць, а це значить, що тут золото тече рікою. Ви виступаєте в ролі заможного римлянина, який купує сильних рабів і створює школи гладіаторів. Вам необхідно пройти тернистий шлях до величі і багатства, а своїх воїнів привести до слави і любові народу.

Інтерфейс і управління

Інтерфейс класичний і незмінний, як для браузерної гри, де вся ігрова механіка зав'язана на текстовому режимі. Всі можливості і контент розкиданий по розділах, одні з головних: резиденція, ринок, місто і арена власне. Кожен елемент інтерфейсу являє собою таблиці, бої хоча і проходять автоматично, але за ними можна поспостерігати в вигляді анімованого ролика. Управляти будете лише мишкою.

Геймплей

Головна персона це ви, якийсь такий античний бізнесмен, який створює свою армію солдатів, які будуть вбивати і вмирати на потіху публіці. А всі підготовчі дії до цього шоу будуть проводитися на території вашого маєтку. Своє військо можна сколотити з рабів, вони коштують дешевше, але вони слабше і на їх потрібно витрачати більше часу. Коли у вас стане більше грошей, то зможете вирішити цю задачу за допомогою найманців. При покупці, крім характеристик необхідно звертати увагу на вік, так як від нього залежить здатність до навчання. А для навчання і змісту потрібен цілий штат фахівців, щось на кшталт обслуговування футбольної команди. Серед них повинні бути: лікарі, масажисти, конюхи, жерці і тренера.

Насамперед вас навчать і введуть в курс справи проведення гладіаторських боїв в Римській Імперії, далі буде низка навчальних квестів і ігрових рад з рекомендаціями. В ході, яких ви розберетеся в інтерфейсі, зможете наймати бійців, екіпірувати їх і будувати необхідні будівлі на території свого маєтку. Все досить детально роз'яснюється і на це йде трохи часу, хоча багато хто скаржиться, що, мовляв, занадто складно.

Вся ваша діяльність буде в чотирьох напрямках: будівництво виробничих будівель для стабільного доходу, наймання і навчання бійців, участь в боях на аренах. І вишенька на торті це політична діяльність, яка визначає деякі аспекти боїв на аренах в кубках та чемпіонатах. Для цього потрібно отримати місце в сенаті, для цього потрібен тільки Vip аккаунт. Більш детально про гру читайте нижче в огляді.

Гладіатори системні вимоги та характеристики

Мінімальні
OCWindows XP, 7, 8.1
Процесор800 MHz
Оперативна пам'ять128 Mb
Місце на диску100 Mb
Відеокарта64 Mb
АудіокартаDirectX 9.0c
Швидкість Інтернету256 Кбіт/с
Рекомендуємі
OCWindows 10
Процесор1.2 GHz
Оперативна пам'ять1 GB
Місце на диску150 Mb
Відеокарта128 Mb і більше
АудіокартаDirectX 9.0c і вище
Швидкість Інтернету1 Мбіт/с
Більш докладно про ігровий світ

Типи гладіаторів відповідних історичними даними

Як ви могли вже зрозуміти, що солдати арени відповідають гладіаторів, які існували в дійсності. У грі їх передбачено 10, всі вони мають різні характеристики, слабкі і сильні сторони:

 • Ретіарій - один з найвідоміших гладіаторів, озброєний мережею і смертоносним тризубом. Мережа потрібна для обеззброєння і знерухомлення цілі, а тризуб для нанесення величезного шкоди.
 • Секутор - це класичний тип гладіатора, здатний гідно протистояти всім іншим, але все його показники усереднені. Обладунки у нього обтічні і є великий щит, що дозволяє протистояти стрільцям і копійщикам.
 • Мурміллон - неповороткий, одягнений в потужні обладунки, озброєний великим щитом та мечем, на контратаках може збивати супротивника з ніг.
 • Димахер – озброєний спареними короткими мечами і одягнений в легені обладунки. Він справляє дуже швидкі атаки і різкі випади. Його завдання нанести критичний шкоди противнику раніше, ніж той йому. Якщо він наткнеться на якогось броньованого або важко озброєного бійця і не зможе ухилитися, то це майже гарантована смерть.
 • Фракіець - це відомий тип бійців зі знаменитої римської провінції, завдає великої шкоди своїм вигнутим клинком і виконує контратаки загостреним щитом.
 • Велит - небезпеку становить тільки на далеких відстанях. Озброєний списом, маленьким щитом і одягнений в полотняну туніку. Поблизу дуже вразлива мішень.
 • Гопломах - важко броньований боєць з величезним щитом.
 • Саггітарій - скорострільний лучник в шкіряних обладунках, ефективний в групових битвах.
 • Еквіт - це вершник зі списом, доступний лише в групових поєдинках.
 • Есседарій - колісниця з двома воїнами, озброєними списами і луками.

Характеристики гладіаторів і тренування

У виборі гладіатора важливий не тільки його тип, а й базові характеристики, такі як:

 • Вік - від цього залежить відновлення здоров'я і швидкість одержуваного досвіду;
 • Витривалість - це рівень здоров'я, кожне очко цієї характеристики додає 10 до здоров'я;
 • Сила - від цього залежить міць атак;
 • Спритність - впливає на блокування ударів і на ухилення від атак, також від цього параметра залежить рівень втоми;
 • Точність - цей параметр повинен йди врівень з силою, від нього залежить успіх нанесених ударів, адже прокачавши по максимуму силу, не приділивши належну увагу точності, будете часто мазати;
 • Талант - завдяки цьому параметру гладіатор отримує більше досвіду за менший проміжок часу і швидше прокачується.

Щоб почати тренування своїх воїнів, потрібно побудувати на території свого маєтку необхідну інфраструктуру, наприклад мінімум школу гладіаторів. Для більшого успіху і підняття рівня поза стінами арени, є резон найняти тренера, який буде муштрувати своїх бійців. За кожен взятий рівень, ви будете отримувати окуляри досвіду для розподілу. Відносно прокачування, то потрібно приділяти увагу в першу чергу сильних сторін своїх воїнів, і не забувати про слабких. Причому схема цього процесу для кожного типу гладіаторів своя.

З чого складається ваша школа бійців

Успіх ваших воїнів на арені залежить в першу чергу від їх підготовки, а на підготовку впливає інфраструктура вашої резиденції. Але для цього потрібні гроші, ваш основний дохід це перемоги в гладіаторських турнірах. А другорядні менш вагомі це торгові лавки, пасіки і ферми. Всі споруди можна апгрейдити, а за перемоги гойдаються не тільки бійці, а й сам ігровий профіль, отримані окуляри необхідно витрачати на прокачування резиденції, яка складається з десяти будівель, деякі з них дають додаткові слоти для нових гладіаторів.

 • Замок - головна будівля, від якого залежить розвиток всіх інших;
 • Школа гладіаторів - тут наймають тренерів і навчають бійців;
 • Кузня - створюється і лагодиться екіпірування, завдяки чому зменшується її знос;
 • Терми - тут масажисти підтримують хорошу форму бійців;
 • Будинок лікаря - тут лікарі лікують серйозні поранення;
 • Лавка торговця - вона приносить прибуток від продажу сувенірів і їжі з вином;
 • Храм - тут збільшується мораль бійців, щоб підняти дух до перемоги;
 • Виробничі споруди - це ферми, давильні винограду, пасіки, всі вони постачають торгову лавку;
 • Арена - тут йде наймання особливих гладіаторів для групових поєдинків, таких як вершники і лучники.

Типи гладіаторських боїв

В грі передбачено кілька типів, серед яких головну складову займають турніри. Адже тільки перемагаючи в них можна значно озолотиться. І є тренувальні, де вигострюються навички і йде прокачування.

Тренувальні бої

 • Поєдинки - це дуелі 1 на 1, де всі отримують досвід, але тільки переможець гроші;
 • Масові битви - тут борються сім бійців;
 • Виживання - це забавний режим, де формуються команди і б'ються по одному, переможець залишається, а місце того, хто програв займає інший заявлений боєць і так до тих пір, поки не буде повалена одна з команд.

Змагання

 • Турніри - вони діляться на групові та на вильоти. Можуть проходити як один на один, так і з масовим замісом;
 • Чемпіонати - доступ до них відкривається на дев'ятому рівні, проходять по типу спортивних змагань, але з дуже великою кількістю учасників;
 • Античні гри - це елітні турніри, для доступу до яких потрібно пройти відбір. Тут визначаються лідери, які формують команду. Також потрібно мати профіль не нижче 7-го рівня.

Як проходять битви

До бою потрібно підходити грунтовно, це проявляється в тривалому розвитку і підготовці ваших гладіаторів, сам бій розділений на три етапи:

 • Оцінка противника - на цьому етапі необхідно підібрати бійця, який зможе ефективно протистояти ворогові. У кожного типу гладіаторів є антагоніст, який зможе перемогти, навіть не дивлячись на дуже прокачані сильні сторони. Навмання, тикаючи пальцем в небо не можна вибирати солдатів, так як це часто закінчується поразкою.
 • Планування поєдинку - відштовхуючись від першого пункту, підбираємо необхідну екіпіровку і визначаємося з тактикою. Є три блоки по двом діям з повзунками і вам потрібно вирішити чому віддати перевагу в певній мірі: Атака - Захист, Сила - Швидкість, Блок - Ухилення. В крайності впадати не потрібно ставлячи 0% або 100%, шукайте баланс.
 • Бій - тут вплинути ви ніяк не зможете, доведеться тільки милуватися тим, що відбувається. Все крім бою в грі статичну і проілюстровано супутніми тематичними картинками. Битви виглядають динамічно і щороку, особливо масові, кожна дія бійців візуалізована і супроводжується звуками і мелодіями.
Переваги та недоліки гри
Плюси
Анімовані битви
Великий вибір різних типів бійців
Багато різновидів режимів
Мінуси
Гладіатори довго відновлюють сили
Потрібно витратити чимало часу на навчання

Підбиття підсумків

Гра Гладіатори це унікальний онлайн симулятор легендарної епохи битв на піщаних аренах Колізею. Сама унікальність полягає в наступному, ви немов створюєте футбольну команду мрії і стаєте в ролі менеджера, але з рабовласницьким ладом і битвами на смерть на втіху натовпу. Хоча гра вже давно пройшла свій, так би мовити золотий вік, вона як і раніше розвивається і нарощує фанатську базу. Вона в першу чергу привертає сеттінгом і унікальними можливостями, що дозволяють повністю відтворити, той антураж найбільшої епохи. Хоча проект можна назвати певною мірою RPG, але жити тут не потрібно, пекельний гринд відсутній, прокачати бійців саме за гроші і тягти не вийде. На арені вирішує реальний скіл гладіаторів.

Радимо ознайомитись з іншими цікавими онлайн іграми