Онлайн гра Grepolis

Grepolis огляд гри і докладний опис

Греполіс це епічна розрахована на багато користувачів військово-економічна стратегія про давню Елладу, яка поширюється по безкоштовній моделі free-to-play. Тематику античного світу ще ніхто так добре не розкривав, InnoGames відмінно постаралися, і ця гра користується неймовірною популярністю з 2009 року. В деякій мірі можна назвати клоном "травіана" і строгим послідовником канонів родоначальників цього жанру. Якщо брати до уваги старі технології 2D, то цифра тридцять п'ять мільйонів користувачів, вселяє відчуття що цей непримітний проект на перший погляд, є монстром. Щоб увірватися до них необхідно зареєструватися, створивши аккаунт, а перший вхід в гру допоможуть прискорити соціальні мережі.

Локалізація проведена більш ніж на тридцять мов світу, для російськомовного регіону є спеціальний сервер Grepolis Ru. Тут все зав'язано на вірі в могутніх богів і античному фольклорі, з підвищенням рівня вам будуть видаватися квести на вибір. І в підсумку просто граючи, ви зможете досконально розбиратися в історії стародавньої Греції. Гра ділиться на дві частини, економічну і військову. Потрібно уважно стежити за розвитком своєї імперії і укладати союзи.

Щоб під час вашої відсутності, хтось міг доглянути за вашим полісом, так як в разі завоювання або тотального розгрому, вам доведеться починати гру з самого початку. Цей факт напружує, найпалкіші фанати присвячують кожну хвилину вільного часу, за стільки років вони сколотили настільки міцні альянси, що ніхто не може їх знищити.

Таблиця основних характеристик
ТипБраузерна гра
ЖанрММО, Стратегія, Фентезі
РозробникInnoGames
ВидавникInnoGames
СтатусЗапущена
Особливість2D, Flash
Дата виходу18.12.2009
Тип розповсюдженняfree-to-play (безплатно)
Офіційний сайтru.grepolis.com

Сюжет

За сюжетом в Grepolis, ви повинні повторити подвиги Геракла, Ахіллеса або хоча б наблизиться до їх величі. Своє крихітне поселення на березі Адріатичного моря, вам доведеться розвинути до великої грецької імперії і заявити на весь світ про свій могутність. Без покровительства богів ніяк не можна, вони вам будуть допомагати у скрутні хвилини і на старті гри потрібно вибрати собі бога для підношення дарів. Головна мета це розвиток свого міста до величезних масштабів, нарощування могутньої армії для підкорення інших поселень.

А в цілому нічого пересічного, як в будь-якої стратегії вам дається мінімум ресурсів і село з дерев'яними Халупко, яку треба перетворити в величний мегаполіс. А потім укладати союзи і воювати, так як карта по суті нескінченна, то розвитку своїх поселень немає меж. Через наявність безлічі факторів, неможливо передбачити кінцевий результат ваших дій.

Інтерфейс

Керувати своїми полісами ви будете суто мишею, а клавіатуру будете зрідка використовувати для спілкування в чаті. По суті, інтерфейс нічим не відрізняється від інших подібних браузерних стратегій, тільки все оформлено в мінімалізмі і навіть деякому аскетизмі, деяким гравцям іконки можуть здатися занадто маленькими. Зверху розташовані запаси ресурсів і приналежність до вибраного богу. З правого боку кількість солдатів і флот, а з лівого навігаційні іконки і радники. Знизу розташований чат і елементи меню.

Геймплей

З геймплеєм Греполіса, ви познайомитеся в примусовому порядку, перед допуском в ігровий світ, радники проведуть вам інструктаж, і далі в разі необхідності завжди можете звернутися до одного з радників, їх всього кілька: по містобудуванню, по дипломатії, по економіці і військовій справі. Головне запам'ятайте, наскільки могутню імперію ви не створите, знайдеться сильніший суперник, який зможе вас здолати і вам доведеться починати розвиток з повного нуля. Стратегій з таким поворотом подій не так уже й багато.

Після реєстрації, у вас є вибір, на якому сервері почати свій шлях, є військові, є економічні, тобто з прискореним режимом і дефолтних. Обов'язково потрібно вливатися в клан, так як основні баталії та епічні дійства доступні лише учасникам кланів. Є головне змагання, в якому потрібно спорудити чотири дива світу і певну кількість часу контролювати їх. Все ніби просто, але існує і чимало нюансів, і тому розробники створили спеціальну енциклопедію, в якій ви знайдете відповідь на будь-яке питання.

Grepolis системні вимоги та характеристики

Мінімальні
OCWindows XP, 7, 8.1
Процесор800 MHz
Оперативна пам'ять128 Mb
Місце на диску100 Mb
Відеокарта64 Mb
АудіокартаDirectX 9.0c
Швидкість Інтернету256 Кбіт/с
Рекомендуємі
OCWindows 10
Процесор1.2 GHz
Оперативна пам'ять1 GB
Місце на диску150 Mb
Відеокарта128 Mb і більше
АудіокартаDirectX 9.0c і вище
Швидкість Інтернету1 Мбіт/с
Більш докладно про ігровий світ

Боги в Grepilis

Як ми говорили вище, боги дуже впливають на розвиток ваших міст в Grepolis. На вибір є шість богів, у кожного є по чотири божественні сили і по три міфічних істот (бойові солдати) в підпорядкуванні, їх же можна додати до своїх бойових загонів для посилення війська. До одного місту можна в заступництво поставити тільки одного бога. При зміні бога, анулюються всі бонуси і зникають міфічні істоти.

Зевс

Наймогутніший, він править Олімпом, тільки дурні будуть йому перечити, отримав владу, убивши свого батька. Його стихія блискавки, кого завгодно він може перетворити в жменьку попелу. Сили, які можна використовувати в місті дарує полісу колісницю, завдає смертний удар по обраному місту. Сили, які використовуються при атаці: попутний вітер - це бонус до швидкості переміщення для кораблів, гнів - знищує від 10 до 30% ворожих військ при атаці. Особисті солдати: Мінотавр і мантікора.

Посейдон

Величний бог морів і океанів, мешкає в палаці на дні морському. В кращому настрої допомагає мореплавцям спокійно досягти рідних берегів. Не здумайте його злити, так як поглине вас море, в гніві він жахливий, за допомогою свого тризубця створює хвилі до небес, які обрушуються на кораблі непокірних. Сили, які можна використовувати в місті царський дар як дерева, заклик океану дарує прискорення будівництва всіх кораблів, землетрус руйнує стіни. При атаці на флот супротивника можна використовувати шторм, який віднесе в глибини безодні до 30 відсотків кораблів ворога. Особисті солдати: циклоп, гідра.

Гера

Вона дружина Зевса і покровителька сімейного вогнища. Найдобріша і чуттєва з усього пантеону, вона допомагає людям пізнати щастя і піклується про всіх, хто потребує. Її божественні сили спрямовані на соціальну складову. Особисті солдати: гарпія, медуза.

Афіна

Дочка Зевса, мудра захисниця, не відступає ні за яких обставин, вселяє хоробрість в воїнів і бореться з ними до переможного кінця. Сили, які можна використовувати в місті захист поселення при якій ніхто не може на нього напасти, додаткові солдати. Сили, які використовуються при атаці: шпигунство, додаткова сила загону. Особисті солдати: кентавр, пегас.

Аїд

Він король Ада, він повелитель світу мертвих, його ненавидять все, так як він поширює страждання і чуму по землі. А також за сумісництвом є братом владики Олімпу. Сили, які можна використовувати в місті чума на поселення ворога, додаткові срібні монети. Сили, які використовуються при атаці: воскресіння убитих солдатів, невидимість вашого війська при атаці. Особисті солдати: цербер, фурія.

Артеміда

Сувора і одночасно мила богиня, ворожа до особин чоловічої статі. Вона мисливець, який прирікає ворогів на нічні кошмари і може зняти будь-закляття. Сили, які можна використовувати в місті дар природи як камінь, міраж нападу. Сили, які використовуються при атаці: додаткова влучність для мисливців. Особисті солдати: грифон, калідонський вепрь.

Військо і Герої

Армія в Grepolis чітко ділиться на сухопутні війська і флот. Перші тренуються в казармах, другі створюються в гавані. Як правило, для рекрутингу сильніших солдат необхідно проводити дослідження нових технологій. Зі старту вам доступні тільки ополченці і для їх призову не потрібні військові будівлі. До війська можна додавати міфічних істот, що належать до певного богу. З наземних одиниць, ви зможете розпоряджатися:

 • Мечником;
 • Пращником;
 • Лучником;
 • Гоплітом;
 • Вершником;
 • Колісницею;
 • Катапультою.

З морських одиниць, вам доступні:

 • Транспортне судно;
 • Бірема;
 • Палій;
 • Швидке транспортне судно;
 • Трирема;
 • Корабель колонізаторів.

Але крім богів і сильних солдатів, ви можете найняти легендарних героїв Еллади, для цих цілей не потрібні спеціальні споруди, а необхідні спеціальні монети мудрості або війни. Навіть після тотального розгрому армії найняті герої не можуть померти. Вони дають суттєві очки бонусів війську і можуть накладати спеціальні ефекти. Вибір героїв в Grepolis залежить від ваших уподобань, можете прокачати його як захисника або ж, як завойовника. Вони діляться на героїв війни і мудрості, ви зустрінете такі імена як: Геракл, Агамемнон, Олена, Леонід, Ясон, Фемістокл, Андромеда, Аристотель, Хірон, Одисей, Демокріт і багатьох інших.

Розвиток поселення

Всього є чотири ресурси: деревина, камінь, срібло та люди. Так що в першу чергу будуйте лісопилки і рудники, так як ресурсів знадобиться багато, але не забувайте про населення, воно потрібно для роботи і найму солдатів. Будівництво в Grepolis не має часових меж і меж для поліпшення будівель, можна будуватися вічно. Економічний розвиток відбувається за рахунок будівництва будівель та розширення меж поселення, а цьому сприяє дослідження будівельних наук. У вашому розпорядженні всього буде двадцять п'ять видів будівель. Вони діляться на адміністративні, ресурсні, військові і на особливі двох типів, з останнього типу можна побудувати лише один будинок. Кожну будівлю можна проапгрейдити за певну кількість ресурсів.

Завоювання і захоплення міст

Grepilis володіє відмінною рисою, якщо всі ваші міста були захоплені, то ви починаєте свою подорож з самого початку. Так що воюйте розмірено і залишайте завжди захисні гарнізони в стінах своїх міст. Ми ж вам радимо займатися колонізацією тільки після великої кількості міст в своєму підпорядкуванні. Починати експансії, це гарантія того що вам не доведеться терпіти тотальний розгром. Система бою дуже складна, але і одночасно проста, так як немає візуалізації, і все проходить в автоматичному режимі. Для успішної атаки, необхідно відправити шпигунів для видобутку необхідної інформації. Спланувати атаки і укомплектувати війська для походу можна зробити протягом кількох хвиль, а перед цим ще підняти народні хвилювання за допомогою бунтів.

Переваги та недоліки гри
Плюси
Унікальний сюжет
Занурення в найдавніші часи
Різноплановість будівель і юнітів
Легендарні чудеса світу
Кросплатформеність
Мінуси
Не сучасна графіка
Довгі ходи
Деякі речі і герої доступні лише за донат

Підбиття підсумків

Хоча Grepolis і успішна онлайн стратегія з дуже розгалуженою системою будівель, прокачування і створення армії, вона поступається по графіку і динаміку сучасним аналогам. Її успіх тримається суто на фанатів. У деяких моментах, ви будете позіхати, тому що чим вище рівень, тим довше будуються будівлі, і ведеться рекрутинг в армію. Гра відмінно підійде для тих, хто не любить годинами залипати біля комп'ютера. Але в цьому випадку потрібно обов'язково, щоб хтось слідкував за вашими поселеннями.

Радимо ознайомитись з іншими цікавими онлайн іграми