Онлайн гра Grepolis

Grepolis огляд гри і докладний опис

Греполіс це епічна розрахована на багато користувачів військово-економічна стратегія про давню Елладу, яка поширюється по безкоштовній моделі free-to-play. Тематику античного світу ще ніхто так добре не розкривав, InnoGames відмінно постаралися, і ця гра користується неймовірною популярністю з 2009 року. В деякій мірі можна назвати клоном "травіана" і строгим послідовником канонів родоначальників цього жанру. Якщо брати до уваги старі технології 2D, то цифра тридцять п'ять мільйонів користувачів, вселяє відчуття що цей непримітний проект на перший погляд, є монстром. Щоб увірватися до них необхідно зареєструватися, створивши аккаунт, а перший вхід в гру допоможуть прискорити соціальні мережі.

Локалізація проведена більш ніж на тридцять мов світу, для російськомовного регіону є спеціальний сервер Grepolis Ru. Тут все зав'язано на вірі в могутніх богів і античному фольклорі, з підвищенням рівня вам будуть видаватися квести на вибір. І в підсумку просто граючи, ви зможете досконально розбиратися в історії стародавньої Греції. Гра ділиться на дві частини, економічну і військову. Потрібно уважно стежити за розвитком своєї імперії і укладати союзи.

Щоб під час вашої відсутності, хтось міг доглянути за вашим полісом, так як в разі завоювання або тотального розгрому, вам доведеться починати гру з самого початку. Цей факт напружує, найпалкіші фанати присвячують кожну хвилину вільного часу, за стільки років вони сколотили настільки міцні альянси, що ніхто не може їх знищити.

Картинки і скріншоти в галереї
Таблиця основних характеристик
ТипБраузерна гра
ЖанрММО, Стратегія, Фентезі
РозробникInnoGames
ВидавникInnoGames
СтатусЗапущена
Особливість2D, Flash
Дата виходу18.12.2009
Тип розповсюдженняfree-to-play (безплатно)
Офіційний сайтru.grepolis.com

Сюжет

За сюжетом в Grepolis, ви повинні повторити подвиги Геракла, Ахіллеса або хоча б наблизиться до їх величі. Своє крихітне поселення на березі Адріатичного моря, вам доведеться розвинути до великої грецької імперії і заявити на весь світ про свій могутність. Без покровительства богів ніяк не можна, вони вам будуть допомагати у скрутні хвилини і на старті гри потрібно вибрати собі бога для підношення дарів. Головна мета це розвиток свого міста до величезних масштабів, нарощування могутньої армії для підкорення інших поселень.

А в цілому нічого пересічного, як в будь-якої стратегії вам дається мінімум ресурсів і село з дерев'яними Халупко, яку треба перетворити в величний мегаполіс. А потім укладати союзи і воювати, так як карта по суті нескінченна, то розвитку своїх поселень немає меж. Через наявність безлічі факторів, неможливо передбачити кінцевий результат ваших дій.

Інтерфейс

Керувати своїми полісами ви будете суто мишею, а клавіатуру будете зрідка використовувати для спілкування в чаті. По суті, інтерфейс нічим не відрізняється від інших подібних браузерних стратегій, тільки все оформлено в мінімалізмі і навіть деякому аскетизмі, деяким гравцям іконки можуть здатися занадто маленькими. Зверху розташовані запаси ресурсів і приналежність до вибраного богу. З правого боку кількість солдатів і флот, а з лівого навігаційні іконки і радники. Знизу розташований чат і елементи меню.

Геймплей

З геймплеєм Греполіса, ви познайомитеся в примусовому порядку, перед допуском в ігровий світ, радники проведуть вам інструктаж, і далі в разі необхідності завжди можете звернутися до одного з радників, їх всього кілька: по містобудуванню, по дипломатії, по економіці і військовій справі. Головне запам'ятайте, наскільки могутню імперію ви не створите, знайдеться сильніший суперник, який зможе вас здолати і вам доведеться починати розвиток з повного нуля. Стратегій з таким поворотом подій не так уже й багато.

Після реєстрації, у вас є вибір, на якому сервері почати свій шлях, є військові, є економічні, тобто з прискореним режимом і дефолтних. Обов'язково потрібно вливатися в клан, так як основні баталії та епічні дійства доступні лише учасникам кланів. Є головне змагання, в якому потрібно спорудити чотири дива світу і певну кількість часу контролювати їх. Все ніби просто, але існує і чимало нюансів, і тому розробники створили спеціальну енциклопедію, в якій ви знайдете відповідь на будь-яке питання.

Grepolis системні вимоги та характеристики

Мінімальні
OCWindows XP, 7, 8.1
Процесор800 MHz
Оперативна пам'ять128 Mb
Місце на диску100 Mb
Відеокарта64 Mb
АудіокартаDirectX 9.0c
Швидкість Інтернету256 Кбіт/с
Рекомендуємі
OCWindows 10
Процесор1.2 GHz
Оперативна пам'ять1 GB
Місце на диску150 Mb
Відеокарта128 Mb і більше
АудіокартаDirectX 9.0c і вище
Швидкість Інтернету1 Мбіт/с
Відео геймплея з гри
Більш докладно про ігровий світ

Боги в Grepilis

Як ми говорили вище, боги дуже впливають на розвиток ваших міст в Grepolis. На вибір є шість богів, у кожного є по чотири божественні сили і по три міфічних істот (бойові солдати) в підпорядкуванні, їх же можна додати до своїх бойових загонів для посилення війська. До одного місту можна в заступництво поставити тільки одного бога. При зміні бога, анулюються всі бонуси і зникають міфічні істоти.

Зевс

Наймогутніший, він править Олімпом, тільки дурні будуть йому перечити, отримав владу, убивши свого батька. Його стихія блискавки, кого завгодно він може перетворити в жменьку попелу. Сили, які можна використовувати в місті дарує полісу колісницю, завдає смертний удар по обраному місту. Сили, які використовуються при атаці: попутний вітер - це бонус до швидкості переміщення для кораблів, гнів - знищує від 10 до 30% ворожих військ при атаці. Особисті солдати: Мінотавр і мантікора.

Посейдон

Величний бог морів і океанів, мешкає в палаці на дні морському. В кращому настрої допомагає мореплавцям спокійно досягти рідних берегів. Не здумайте його злити, так як поглине вас море, в гніві він жахливий, за допомогою свого тризубця створює хвилі до небес, які обрушуються на кораблі непокірних. Сили, які можна використовувати в місті царський дар як дерева, заклик океану дарує прискорення будівництва всіх кораблів, землетрус руйнує стіни. При атаці на флот супротивника можна використовувати шторм, який віднесе в глибини безодні до 30 відсотків кораблів ворога. Особисті солдати: циклоп, гідра.

Гера

Вона дружина Зевса і покровителька сімейного вогнища. Найдобріша і чуттєва з усього пантеону, вона допомагає людям пізнати щастя і піклується про всіх, хто потребує. Її божественні сили спрямовані на соціальну складову. Особисті солдати: гарпія, медуза.

Афіна

Дочка Зевса, мудра захисниця, не відступає ні за яких обставин, вселяє хоробрість в воїнів і бореться з ними до переможного кінця. Сили, які можна використовувати в місті захист поселення при якій ніхто не може на нього напасти, додаткові солдати. Сили, які використовуються при атаці: шпигунство, додаткова сила загону. Особисті солдати: кентавр, пегас.

Аїд

Він король Ада, він повелитель світу мертвих, його ненавидять все, так як він поширює страждання і чуму по землі. А також за сумісництвом є братом владики Олімпу. Сили, які можна використовувати в місті чума на поселення ворога, додаткові срібні монети. Сили, які використовуються при атаці: воскресіння убитих солдатів, невидимість вашого війська при атаці. Особисті солдати: цербер, фурія.

Артеміда

Сувора і одночасно мила богиня, ворожа до особин чоловічої статі. Вона мисливець, який прирікає ворогів на нічні кошмари і може зняти будь-закляття. Сили, які можна використовувати в місті дар природи як камінь, міраж нападу. Сили, які використовуються при атаці: додаткова влучність для мисливців. Особисті солдати: грифон, калідонський вепрь.

Військо і Герої

Армія в Grepolis чітко ділиться на сухопутні війська і флот. Перші тренуються в казармах, другі створюються в гавані. Як правило, для рекрутингу сильніших солдат необхідно проводити дослідження нових технологій. Зі старту вам доступні тільки ополченці і для їх призову не потрібні військові будівлі. До війська можна додавати міфічних істот, що належать до певного богу. З наземних одиниць, ви зможете розпоряджатися:

 • Мечником;
 • Пращником;
 • Лучником;
 • Гоплітом;
 • Вершником;
 • Колісницею;
 • Катапультою.

З морських одиниць, вам доступні:

 • Транспортне судно;
 • Бірема;
 • Палій;
 • Швидке транспортне судно;
 • Трирема;
 • Корабель колонізаторів.

Але крім богів і сильних солдатів, ви можете найняти легендарних героїв Еллади, для цих цілей не потрібні спеціальні споруди, а необхідні спеціальні монети мудрості або війни. Навіть після тотального розгрому армії найняті герої не можуть померти. Вони дають суттєві очки бонусів війську і можуть накладати спеціальні ефекти. Вибір героїв в Grepolis залежить від ваших уподобань, можете прокачати його як захисника або ж, як завойовника. Вони діляться на героїв війни і мудрості, ви зустрінете такі імена як: Геракл, Агамемнон, Олена, Леонід, Ясон, Фемістокл, Андромеда, Аристотель, Хірон, Одисей, Демокріт і багатьох інших.

Розвиток поселення

Всього є чотири ресурси: деревина, камінь, срібло та люди. Так що в першу чергу будуйте лісопилки і рудники, так як ресурсів знадобиться багато, але не забувайте про населення, воно потрібно для роботи і найму солдатів. Будівництво в Grepolis не має часових меж і меж для поліпшення будівель, можна будуватися вічно. Економічний розвиток відбувається за рахунок будівництва будівель та розширення меж поселення, а цьому сприяє дослідження будівельних наук. У вашому розпорядженні всього буде двадцять п'ять видів будівель. Вони діляться на адміністративні, ресурсні, військові і на особливі двох типів, з останнього типу можна побудувати лише один будинок. Кожну будівлю можна проапгрейдити за певну кількість ресурсів.

Завоювання і захоплення міст

Grepilis володіє відмінною рисою, якщо всі ваші міста були захоплені, то ви починаєте свою подорож з самого початку. Так що воюйте розмірено і залишайте завжди захисні гарнізони в стінах своїх міст. Ми ж вам радимо займатися колонізацією тільки після великої кількості міст в своєму підпорядкуванні. Починати експансії, це гарантія того що вам не доведеться терпіти тотальний розгром. Система бою дуже складна, але і одночасно проста, так як немає візуалізації, і все проходить в автоматичному режимі. Для успішної атаки, необхідно відправити шпигунів для видобутку необхідної інформації. Спланувати атаки і укомплектувати війська для походу можна зробити протягом кількох хвиль, а перед цим ще підняти народні хвилювання за допомогою бунтів.

Переваги та недоліки гри
Плюси
Унікальний сюжет
Занурення в найдавніші часи
Різноплановість будівель і юнітів
Легендарні чудеса світу
Кросплатформеність
Мінуси
Не сучасна графіка
Довгі ходи
Деякі речі і герої доступні лише за донат

Підбиття підсумків

Хоча Grepolis і успішна онлайн стратегія з дуже розгалуженою системою будівель, прокачування і створення армії, вона поступається по графіку і динаміку сучасним аналогам. Її успіх тримається суто на фанатів. У деяких моментах, ви будете позіхати, тому що чим вище рівень, тим довше будуються будівлі, і ведеться рекрутинг в армію. Гра відмінно підійде для тих, хто не любить годинами залипати біля комп'ютера. Але в цьому випадку потрібно обов'язково, щоб хтось слідкував за вашими поселеннями.

Радимо ознайомитись з іншими цікавими онлайн іграми
Залишайте ваші коментарі та думки про Grepolis в коментарях
Комментарии Disqus