Браузерна онлайн гра Меч Короля Артура

Меч Короля Артура огляд гри в жанрі фентезі

Меч Короля Артура це розрахована на багато користувачів військова стратегія в режимі реального часу з елементами тактичного RPG про середньовічне фентезі. Це якась солянка з жанрів, тут є розвиток персонажа, зіткнення великих армій на глобальній карті, присутнє містобудування, де економіці відводиться не найважливіше місце. Замок в першу чергу потрібен для вербування війська. Так що вільного сітібілдінга вам не бачити, за всіма клітинами на території замку заздалегідь закріплені певні споруди.

Історична достовірність про Камелот була дуже погано дотримана. Розробники з компанії YouLong Interactive під загальним шумом і успіхом повторної екранізації знаменитої історії про лицарів круглого столу створили нехитру гру, і не прогадали, хоча спільного з оригінальним оповіданням не залишилося, крім самої назви власне.

Розповсюджується безкоштовно і як личить моделі free-to-play тут зав'язаний донат, який спрощує гру, а на деяких етапах він рятує від жахливого гринда. Російською мовою гра доступна на порталі RBK Games, також її можна зустріти на більшості інших популярних порталах, на момент огляду було надано більше 8-ми серверів. Щоб стати одним з великих лицарів необхідно пройти реєстрацію, створивши обліковий запис дозволяє спробувати ще безліч інших цікавих проектів.

Таблиця основних характеристик
ТипБраузерна гра
ЖанрФентезі, MMORPG, Стратегія, MMORTS, Середньовіччя
РозробникYouLong Interactive
ВидавникMail.Ru Group, RBK Games
СтатусЗапущена
Особливість3D, Flash
Дата виходу2017
Тип розповсюдженняfree-to-play (безплатно)
Офіційний сайтrbkgames.com/games/mech-korolya-artura

Сюжет

Історія оповідає про темні часи королівства Камелот і про його бравого короля Артура. Гравець доторкнеться до епохи круглого столу і до відважним лицарям протистояли темним магам і силам зла. Коли Артур дістав зачароване меч з каменю, відкрився портал в інший світ, з якого хлинули орди нежиті і монстрів, які змітали все живе на своєму шляху. Лорди з усіх куточків країни об'єдналися перед лицем спільної загрози, але поки одні борються за світле майбутнє, інші вбивають за престол. Ви будете в ролі одного з лордів котрі намагаються відстояти справедливість. Тільки є одна дивна особливість, від оригінальної історії майже нічого не залишилося, так як орки головні антагоністи.

Інтерфейс і управління

Щодо інтерфейсу, то таке відчуття, що ми його бачили вже всюди, але він виглядає досить просунуте і дивно, адже в грі зробили сітібілдінг і стратегію домінуючою складовою, а не рольові пригоди героїв по карті. В цілому він зрозумілий, класний і не рясніє вивалюється списками і вистрибують інформативними віконцями. Управління це найпримітивніший клац-клац, в бою вам навіть напружуватися не треба, простіше тільки клікери в яких навіть кликати не потрібно. За рахунок такої простоти, де не потрібно гасити по клавішах як очманілий, даний тип ігор і придбав популярність. Ви зрозумієте, про що ми розповідаємо, після першого запуску Меча Короля Артура, і природно, якщо ви знаєте що таке клікери. Особливо порадував ігровий арт, вас завжди будуть інформувати красиві леді і ефектні войовниці.

Геймплей

По факту це солянка з декількох жанрів, які до кінця не доведені до ідеалу, розвиваєте героя, бігаєте по локаціях, будуєте базу майже як в типовому сітібілдінгу, але не з вільним вибором місць для зведення будівель. А жанр стратегії тут виконаний як у всіх автопілотних проектів. Виходить, що тут є все і нічого одночасно, але сеттінг середньовіччя і трендовий сюжет за мотивами фільму зробив свою справу. Геймплей тут неабиякий зі всякими булочками, які припадуть до вподоби любителям браузерних ігор. У Мечі Короля Артура все зав'язано на сюжетної лінії, ви будете аж до взяття 80-го рівня бродити по Камелоту і битися в PvE режимі проти мобів (AI). Завдань безліч і більшість з них ви будете проходити на одному диханні. І часом вас буде закидати на PvP проти інших гравців, де на автопілоті перемагати не вийде, потрібно вже застосовувати тактику і апгрейдити істотно воїнів.

В грі п'ять ресурсів: золоті монети, дерево, камінь, залізо, і зерно. Спочатку ви будете ставитися до них не належним чином, так як все буде обходитися дешево. У геймплей є чотири групи локацій: королівство Камелот, володіння, замок, поле битви. На території замку розташовується вхід в підземелля, де можна отримати найцінніші речі і нагороди. Радує, що битви проходять бадьоро і не як в більшості браузерок. Тут загони можуть атакувати не тільки лоб в лоб, а й заходити з флангів і з тилу, при цьому перебуваючи постійно в русі.

Меч Короля Артура системні вимоги та характеристики

Мінімальні
OCWindows XP, 7, 8.1
Процесор800 MHz
Оперативна пам'ять128 Mb
Місце на диску100 Mb
Відеокарта64 Mb
АудіокартаDirectX 9.0c
Швидкість Інтернету256 Кбіт/с
Рекомендуємі
OCWindows 10
Процесор1.2 GHz
Оперативна пам'ять1 GB
Місце на диску150 Mb
Відеокарта128 Mb і більше
АудіокартаDirectX 9.0c і вище
Швидкість Інтернету1 Мбіт/с
Більш докладно про ігровий світ

Герої

В Мечі Короля Артура герої займають важливу роль, вони необхідні для підтримки солдатів і значно посилюють загін. Їх закликають в порталі призову, отримати можна цілком, якщо вам посміхнеться удача і другий спосіб зібрати шматочки свитка. Ваш лорд не бере участь у битві, він тільки переміщається по локаціях. Якщо сам загін не може витягнути бій, то герой тільки задіявши один скіл має можливість вплинути на результат зіткнення. Їх можна точно також екіпірувати, як і свого Лорда, різним спорядженням, зброєю, зброєю і качати скіли. При комбінації певних типів героїв активується бонус "Легіон", який підвищує всі основні характеристики.

Класи полководців і їх апгрейд

Класового розподілу немає, герої діляться за типом призначення, деяких потрібно ставити в перших рядах, а інші корисні лише позаду ударних військ.

 • Натиск - найчисленніша група, яка налічує близько двох десятків полководців. Їх сильна сторона це потужний натиск, ближній бій і блискавичні атаки по рядах ворогів. Але без підтримки довго протримаються, не зможуть.
 • Захист - це класичні танки, які стоять в перших рядах, володіють великим запасом здоров'я, одягнені в міцні обладунки і ховаються за великими щитами. Перед загибеллю здатні витримати з десяток атак противника.
 • Підтримка - це звичайний саппорт, який накладає різні аури на союзників, посилюючи їх характеристики і додаючи бонусів до атаки. Також є активні скіли націлені на зниження показників, уповільнення і нанесення шкоди супротивнику.
 • Універсали - найрідкісніші, дорогі і здатні також добре провести нищівну атаку, як і захиститься від переважаючих сил противника. Унікальний юніт, який може вплинути на результат бою навіть в найнесприятливіших ситуаціях.

Якщо взяття рівня не дає відчутного ефекту, і ви також не можете ефективно протистояти противнику, то можна посилити командуючих арміями. Різниці в прокачуванні вашого лорда і полководців майже немає, покращувати їх можна трьома способами:

 • Екіпірування - обладунки, щити, мечі, списи, луки, сокири, часто добуваються при виконанні місій в кампаніях.
 • Навички - це активні, пасивні скіли, які можна прокачувати за допомогою сторінок з книги навичок. Їх купувати можна за золото або за сині кристали.
 • Легіон - це бонус до всього війську при комбінації певних героїв у вашій армії.

Містобудування в замку

Кожен гідний лорд повинен володіти власним замком. Вам же доведеться звести величну цитадель, побудувати казарми для рекрутингу великої армії і ресурсні будівлі для підняття економіки королівства. Хоча місця щоб розгулятися для типового фермера недостатньо, зате видів будівель в грі Меч Короля Артура більше ніж треба для того щоб заплутатися.

 • Цитадель - головний будинок на території замку, поліпшується для відкриття нових будівель і розблокування нових рівнів для вже існуючих будівель. Це місце, де ви будете переміщати свого лорда більшу частину часу.
 • Міська стіна - чим вище і міцніше стіна, тим більше шансів вистояти атаку, на неї також можна помістити захисний гарнізон.
 • Сторожова вежа - виконує розвідувальні функції і шукає нові клітини для забудови.
 • Ворота Героїв - спеціальний портал, де можна отримати абсолютно випадковим чином цілого героя або частина свитка для його призову.
 • Кузня - це головний будинок, в якому поліпшуються обладунки та зброю воїнів, тут же проводиться крафт предметів і поліпшення екіпіровки героїв.
 • Вежа ельфів - тут вербуються юніти ховаються в тіні, які таємно проникають на території ворога і влаштовують диверсії.
 • Казарма - тут навчається піхота ближнього бою, при її апгрейд збільшується міць солдатів і швидкість їх рекрутингу.
 • Конюшня - тут створюються вершники.
 • Стрільбище - тут навчаються лучники.
 • Школа магів - це місце, в якому вивчають закляття і вчать магів.
 • Алмазна фабрика - тут купуються алмази, тут же вони можуть бути розподілені всередині клану або переслані друзям по грі.
 • Ферма - тут видобувається їжа і зерно.
 • Лесопилка – видобуток деревини.
 • Каменоломня - видобуток каменю.
 • Будинок - від кількості житла залежить швидкість і кількість одержуваного золота.
 • Склад - типове місце для сховища видобутих ресурсів.
 • Володіння - це території знаходяться в наших силах.
 • Посольство - будівля для взаємодії між учасниками клану.
 • Лабораторія - вивчаються нові технології та вміння для героїв.

Битви

Взаємодія родів військ дуже важливо в грі Меч Короля Артура, так як певні юніти можуть ефективно протистояти тільки деяким родами військ. Сам бій майже повністю автоматичний, гравцеві дається лише можливість задіяти один скіл героя закріпленого за загоном. У той момент, коли буде накопичено необхідну кількість люті. Під час битви можна прискорити його, пустити на самоплив і поставити на паузу, в самій заворушки брати участь не вийде і це мінус.

Перед сутичкою можна розставити на стартові квадрати свої війська, після чого вони будуть крокувати назустріч ворогові, і обмінюватися з ним Тичко. Переможе за фактом той, у кого більше потужна армія, як за рівнем, так і за амуніції. Також на результат впливають герої, яких можна прокачувати і споряджати, їх 30 штук, кожен з них закріплюється за одним з 19 родів військ. Крім цього наявність артефактів значно підсилює скіл героя і характеристики солдат. За кожен бій вам видаються окуляри досвіду і після досягнення певного рівня, у вас з'явиться можливість вступити в гільдію, яка дає можливість зводити спеціальні споруди, що дають унікальні бонуси війську. Майже всі битви проходять в сюжетній кампанії і мають три види складності: звичайні, елітні і легендарні.

Переваги та недоліки гри
Плюси
Велика кампанія
Великий вибір героїв
Епічний сюжет
Кланові протистояння
Багато ігрового контенту
Мінуси
Чимало рутинних занять
Складний розвиток на пізніх рівнях
Донат значно спрощує гру

Підбиття підсумків

Якщо ви не реактивний геймер, а повільна соня, то простенька стратегія Меч Короля Артура вам підійде. Тим більше можна розвивати героя, і не одного, до кожного бойового загону по одному легендарному воїну. Проект вийшов якісним, але не сногшибательним, фанатам середньовічного сеттінга і фентезі сподобається. Так як є всі атрибути: король, замок, лицарі, дракони, орки, ельфи, коротко кажучи, впихнули все підряд і приправили епічної історією Камелота. Ще одна дивина, промальовування дуже схожа на азіатський стиль, тут багато хто впізнає корейські мотиви і навіть схожість з аніме. Герої жіночої статі виглядає мило з хорошими формами, яких шанувальники RPG оцінять по достоїнству. Усміхнувся те, що Мерлін схожий на Гендальфа сірого.

Радимо ознайомитись з іншими цікавими онлайн іграми