Онлайн гра My Lands з барвистою графікою

My Lands огляд гри легенди

My Lands (Мої Землі) це військово-економічна стратегія, де взаємодії між гравцями відбувається в реальному часі, де акцент зроблено на війну і захоплення територій з грабежами. Де спочатку можна було заробляти реальні гроші, але потім таку можливість через довгі роки прибрали, що дуже засмутило геймерів старожилів. У вас одна мета домінувати на карті і дістати якомога більше перлів. Але після того як конвертувати його в $ перестало бути можливим, в перші пів року після цього можна було побачити значний відтік фанатів.

Спочатку вам потрібно буде сколотити економіку, що дозволяє збирати незліченні армії, так як без них ви і одну перлину не отримаєте. Забігаючи наперед, все зведеться до підтримки кількості солдатів, які дуже ненажерливі і на них витрачається тонни всього, особливо пшениці, ви в режимі нон-стоп будете моніторити всі клітини в окрузі, для знаходження мети грабежу, це будуть як AI з руїн і також реальні гравці, які закинули свої володіння. Загалом My Lands типова браузерна стратегія, але реалізована на порядок вище, що ігрова механіка, що графіка не підштовхують до постановці запитань про якість.

В деякій мірі шанувальники старої школи знайдуть подібності з всесвітньо відомою грою "Герої Меча і Магії", так як антураж відповідний. А даний проект приваблює своєю простотою і яскравістю, де можна без перенапруги розслабитися і зайнятися лицарськими справами в світі фентезі. Ви здивуєтеся, але гра була створена українськими розробниками, і майже після блискавичного успіху в 2010 році було зроблено більш 20-ти локалізацій, де її також тепло зустріли. Так як на той час подібного не було.

Для геймерів з СНД передбачено один російський сайт і при спробі стартонути на інший локалізації вас автоматом перекине на ru. Благо кожен сервер має доступні місця і не потрібно кидатися по сторонам. Сервера в свою чергу поділяються на бойові і шахтарські, де на перших переважають битви, а в другому видобуток ресурсів і будівництво, тобто хардкорності буде поменше в другому випадку. Грати можна безкоштовно, так як поширюється по free-to-play, вплив доната мінімальний, 3-5 $ в місяць дозволить вам придбати всі необхідні бустери. Щоб почати завойовувати землі і розширювати межі свого королівства необхідно зареєструватися, а далі вас чекає нескінченний фарм і рекрутинг. Перший вхід в гру можна прискорити і спростити за допомогою однієї з соціальних мереж, такої як вконтакте, фейсбук, твітер.

Таблиця основних характеристик
ТипБраузерна гра
ЖанрСтратегія, Фентезі
РозробникElyland LLC
ВидавникElyland LLC
СтатусЗапущена
Особливість2D, Flash
Дата виходу2009
Тип розповсюдженняfree-to-play (безплатно)
Офіційний сайтmlgame.ru

Сюжет

В центрі протистояння за сюжетом My Lands лежить незгасний конфлікт між силами зла і добра. За фактом історії не існує і якийсь фінальної розв'язки теж, просто давним-давно з'явився небачений джерело сили і могутності, ім'я якому чорний перли і з тих пір володарі королівств ж шкодуючи підданих, ведуть кровопролитні війни в пошуках цих перлів.

Інтерфейс і управління

На наш погляд даний проект має на порядок кращий інтерфейс, ніж переважна більшість представників жанру стратегія, так як все лаконічно підібрано і все в тему без надмірностей. Кожна іконка при наведенні на неї курсором миші пропонує вам прочитати опис призначення. Гарною мальованої графіки більше, ніж тексту і не доводиться ритися в десятках вкладок. Тут описувати довго не потрібно, достатньо лише один раз подивитися. Управлятися будете тільки мишкою, а клавіатуру задіяти станете тільки в листуванні між іншими гравцями, тобто нічого нового в цьому плані. Так як гра зроблена повністю на flash технології, то ви будете бачити дух старої школи.

Геймплей

Ігрова механіка в My Lands досить стандартна і крім як зарубав за чорний перли нічим не виділяється, але яскравий фентезійний антураж витягує, а крім цього за стандартом ви будете добувати ресурси, розвивати і розширювати свої володіння, забудовуючи їх корисними будівлями. Далі ви будете займатися рекрутингом, постачати свого героя цінними артефактами, що в результаті допоможе вам боротися за території і вплив. На старті гри у вас на вибір буде чотири фракції, такі як: демони, лицарі, темні і світлі ельфи, кожні з яких мають свої переваги у видобутку ресурсів, в будівництві і військовому ремеслі, всі вони збалансовані і не мають тотального переваги над іншими.

Глобальна карта розбита на квадрати і ті в свою чергу на клітини, серед яких ховаються копальні, золоті копальні, руїни або солоні озера, також там може бути ваш замок. Але всі вони знаходяться в тумані, щоб дізнатися цінну інформацію необхідно відправляти експедиційні корпусу. В цілому більше інших якихось вагомих відмінностей немає, зазвичай займаєтеся сітібілбінгом з обмеженням по клітинам для забудови і збираєте велику армію, щоб роздавати всім люлів.

А ось щодо ресурсів, можливість їх видобутку і кількість залежить від локації, на якій знаходиться ваше містечко. Крім універсального і унікального ресурсу чорні перлини, My Lands пропонує типові для будь-якої стратегії ресурси, такі як: камінь, дерево, золото, залізо і зерно. Більш детально про гру читайте далі в огляді.

My Lands системні вимоги та характеристики

Мінімальні
OCWindows XP, 7, 8.1
Процесор800 MHz
Оперативна пам'ять128 Mb
Місце на диску100 Mb
Відеокарта64 Mb
АудіокартаDirectX 9.0c
Швидкість Інтернету256 Кбіт/с
Рекомендуємі
OCWindows 10
Процесор1.2 GHz
Оперативна пам'ять1 GB
Місце на диску150 Mb
Відеокарта128 Mb і вище
АудіокартаDirectX 9.0c і вище
Швидкість Інтернету1 Мбіт/с
Більш докладно про ігровий світ

Ігрові фракції в My Lands

Конфлікт тут суто класичний відповідний канонам фентезі, чотири фракції стоять по дві сторони барикад, одні за все хороше, тобто за добро, а другі погані хлопці за зло. Також є нейтральні монстри моби, але за них немає можливості пограти, хоча вони виглядають навіть більш грізно, ніж демони:

  • Лицарі - це люди, їх сильною стороною є видобуток ресурсів, в першу чергу це зерно і золото, також вони мають найбільші склади, і вантажопідйомність носіїв при успішному грабежі стає помітною, в союзі з добрими ельфами.
  • Світлі ельфи - їх характеристика чисто класична, це чарівники, які живуть в лісах і черпають свої сили з природи, намагаються жити в гармонії з навколишнім світом. Краще за всіх інших добувають і обробляють деревину. І тому у них немає ні коли проблем з будівництвом. Їх сильна сторона в війську це лікарі, завдяки чому у них завжди менше втрат, в союзі з людьми.
  • Демони - це кровожерливі і злобні тварюки, породження темряви, які живуть на випаленої і мертвої землі поблизу вулканів, межі жорстокі, а їх найманці славляться лютістю, люттю, живучістю і результативністю в битвах. Але коштують вони на порядок дорожче, ніж інші доступні юніти. В окрузі середовища їх проживання немає абсолютно нічого крім каменів і тому у них істотні бонуси до видобутку цього ресурсу. У союзі зі злими ельфами.
  • Темні ельфи - їх вигнали за допитливість і прагнення пізнати темну сторону світу магії. Їх місця проживання це підземелля і прокляті, густі, важкопрохідні ліси. Через брак світла і звичного укладу життя вони видозмінилися з часом. Особливо змінився колір шкіри і очей. В армії сильна їх сторона це маги, а у видобутку, вони краще за всіх отримують залізо. У союзі з демонами.

Чорні перлини, руїни, солоне озеро і Грааль

Це основна ігрова валюта в My Lands, яка є універсальною за допомогою якої можна прискорити розвиток або придбати різні корисні бустери. Раніше часто перли витрачали на підписку місячну, а надлишки міняли на долари і виводили. Зараз же цей цінний ресурс витрачається на Vip акаунти, на екіпіровку і артефакти для героїв, також його можна витратити на подарункові стікери. Награбувати перлів не надається можливим, він прив'язаний до аккаунту власника.

Добути його можна трьома способами, найпростіший це купити на аукціоні за золото, але його потрібно просто тонни в цьому випадку. Другий спосіб буде більш складний, а саме необхідно пограбувати монстрів в руїнах, крім звичайних руїн, є археруїни, де перлів може бути 100 000. Третій, найбільше вам дасть перлин, вам потрібно раніше всіх знайти солоне озеро або Грааль і заволодіти ним. Ваша видобуток буде залежати від часу володіння ним. Це так би мовити зовнішні володіння ботів (AI), які можуть захопити будь-які бажаючі гравці. Після чого ви будете отримувати стабільно якийсь важливий ресурс для розвитку або чорні перли, заради якого і ведеться безперервна війна на всіх серверах.

Копальні, штольні і шахти з ресурсами

Тут ви зможете в величезному і майже в необмеженій кількості добувати золото, залізо і камінь. Дані локації відносяться до розряду зовнішніх володінь. Щоб звести свої видобувні споруди, копальні необхідно захопити, вони можуть бути як нічийними, так і належать іншим гравцям. Вам вороги не потрібні і тому краще вашою метою будуть нічийні володіння. Наштовхнутися на них можна випадково, досліджуючи сусідні квадрати зі своїми замками або виконуючи квест, і вам в якості нагороди дадуть координати, також ці координати вам можуть надати союзники. Зовнішні володіння мають свого часу життя, як правило, це від 90 до 160 днів, після чого вони зникнуть. Крім цього, вони мають рівні від 1 до 5-ти. За четвірки і п'ятірки найчастіше розгортається не жартівлива боротьба і слабкі гравці не здатні утримувати їх.

Для початку необхідно провести захоплення, якщо вона нічийна, то все дуже просто, в іншому випадку потрібно провести ретельний шпигунство, подивитися на володіння по сусідству з нею, далі провести атаку, зруйнувавши всі споруди, а в першу чергу оборонні. Залежно від того, хто є вашою метою, дане дійство можна розділити на кілька хвиль. Коли ви станете щасливим власником цього скарбу, то вам потрібно подумати про оборону, яка складається зі звичайних і магічних веж, а також з антишпигунів і дзеркал. Найголовніше, що атакувати подібні зовнішні володіння можна лише, коли відкритий прохід. А відкриття необхідно робити в тому випадку, коли є потреба в доставці ресурсів в місто. Так як є обмеження на кількість володінь, то ви можете відмовлятися від невідповідних, і кидати їх в будь-який момент.

Герої в My lands

Після введення в My Lands героїв, ігрова механіка зазнала значних змін і отримала нові фішки, що надають більше залученості, так як герой закріплюється за містом, армією і істотно підсилює її. Розвиток вашого воїна проходить точно таким же чином, як і в класичних mmorpg, беручи участь битвах ви будете отримувати досвід для розподілу між характеристиками і артефакти для амуніції, а також еліксири зі сувоями, які діють, як бустери і допомагають вам прискорене або посилено в будь-якому справі.

Щоб мати можливість бачити в рядах своїх армій героїв, необхідно вивчити потрібну науку і побудувати таверну. Цей хоробрий воїн може бути як чоловіком, так і жінкою зі своїм набором характеристик, манни здоров'я та інших фішок зі скілом. Щоб прокачувати рівень і ранг необхідно постійно брати участь в битвах. У разі поразки ви можете потрапити навіть в полон. Кожен має в своєму розпорядженні сім основних скілів і чотири просунутих, доступних на пізніх рівнях прокачування. Всі вони діляться на три типи, а далі в свою чергу на спеціальності:

  • Градоначальник - добувач, будівельник, захисник, наставник, торговець.
  • Чарівник - цілитель, ілюзіоніст, заклинатель, розсіювач.
  • Стратег - воїн, паладін, диверсант, розвідник.

Бойова система з атакою і обороною

Битви тут повністю автоматизовані, відсутній навіть анімація, після зіткнення ви отримаєте звіт з усіма подробицями події, який прийде вам на всередині ігрову пошту. Перед зіткненням ви можете скористатися спеціальним калькулятором, але за це необхідно буде заплатити перлами. Також ви можете вийти комусь на підмогу або запросити друзів в спільний похід. Якщо у вашій армії є герой, то у вас буде можливість обґрунтувати табір. Юніти мають три параметри, таких як атака, захист, здоров'я. Ваші солдати діляться на воїнів ближнього бою, стрільців, кінноту і літунів. Залежно від фракції буде певний бонус до захисту, а також бонуси до атаки юнітам. Вся механіка битви ділиться на атаку, і оборону і діє таке правило, той, у кого більше палиця часто перемагає, так що створюйте більш прокачати і більше військо, ніж ваші вороги.

Соціалізація і союзи

Крім грамотної побудови економіки і створення грізного війська, перемагає в My Lands той, хто налагодить добрі контакти з оточуючими його замками. Бо якщо навколо вас будуть одні вороги, то про планомірне і про гарний розвиток доведеться забути, будете постійно відбиватися від ворожих атак. Союзи це не тільки вигідно, але і весело, у вас буде можливість виконувати колективно квести і швидше розвиватися. Для укладення союзів необхідно вивчити необхідну науку, а далі просто спілкуватися і знаходити близьких по духу гравців. Торгівля, допомога ресурсами, обмін артефактами, спільні бойові походи і відбиття атак і це тільки малість можливостей.

Рекомендуємо вам відразу знайти друга для кооперації, але є обмеження, в списку ваших друзів може бути не більше ніж 5 осіб. Це такий запобіжник, щоб поза кланів не можна було влаштовувати глобальні розбірки. Найбільший плюс від союзу полягає в наявності можливості передачі управлінських повноважень, щоб за вашими володіннями під час вашої відсутності міг хтось доглянути. Але не бійтеся, можливості обмежені, і ваш друг не зможе вам нашкодити.

Кланова структура

Клан це повноцінна ігрова одиниця в My Lands, беручи участь в житті якого ви отримаєте ряд переваг і більше веселощів, ніж граючи в поодинці. Щоб створити або вступити, необхідно виконати дві дії, а саме вивчити науку клани, а потім побудувати дипломатичний корпус, після заходу, в який у вас буде відповідна вкладка. Клан може рости, для цього необхідно вкладати золото в якості пожертви, причому робити це можуть лише самі прокачані з гравців. Клан можна вибудувати за монархічної або демократичної структури. Кожен з кланів може володіти своїм власним замком з набором будівель, серед яких майстерня, арена, склад, воскреситель, ринок, резервація. Крім глави є ще скарбник і військовий міністр.

Поради розвитку в My Lands зі старту

  • Найперше, що потрібно зробити, так це це вивчити по-швидкому науки, щоб відкрити ворота і забудувати ресурсні осередки поза стінами замку, що дозволить правильно розвиватися з самого початку, не втрачаючи часу.
  • Накопичте в першу чергу ресурсів для апгрейда головної будівлі до другого рівня, так як це відкриє вам доступ до інших до інших будівель, а далі забудовувати все на свій розсуд.
  • Не зациклюйтеся на видобутку ресурсів тільки поруч зі стінами замків, відправляєте постійно розвідників і експедиційні корпусу на пошуки руїн, кар'єрів і жив, а навколо замку будуйте захисні вежі. Так у вас буде стимул займатися в більшій мірі рекрутингом, ніж похмурим фермерством.
  • Так як вся суть зводиться до пошуків покладів чорного перлів, необхідно вивчити картографію, без якої у вас не вийде знайти що-небудь. Не забудьте про це перед початком своїх пригод і заздалегідь виконайте всі необхідні дії, щоб оволодіти цією наукою.
  • Ставтеся до бойових юнітів, як до справжніх, а не як до пластмасових солдатиків. Так як вони вимагають дуже цінний ресурс, такий як час і тому завжди атакуйте з перевагою і спочатку, коли у вас не буде досвіду і місця в клані з реальними гравцями не зарубивайтеся. Але крім тих випадків, коли необхідно розграбувати покинутий замок для видобутку легких ресурсів.

Настійно рекомендуємо не робити

  • Не засновуйте нові міста дуже близько один до одного, так як ви втрачаєте перевагу в моніторингу сусідніх клітин і у вас ставати менше можливостей для забудови. Це основна помилка новачків, будувати міста впритул один до одного.
  • Армія повинна бути цілісною, групами її відправляти не можна, так як діє принцип у кого палиця більше, той і сильніше і тому в іншому випадку роздробленість призведе до повної втрати війська. Так як противнику вигідно без особливих зусиль набити досвід, вкинувши ваших солдатів в небуття. А вам часом місяці знадобляться для відновлення.
  • Не залишайте без захисту свої міста, вас як мінімум пограбують, і потім повернулась армію нічим буде годувати. Тому вам потрібно базово 2-3 гільдії антишпигунів прокачати, адже більшість противників наосліп не йтиме й це ваш замок убезпечить хоча б частково. Але буває, так що прокачаний клан може дозволити собі місто повністю забудований бараками шпигунів, і тоді у вас не буде зовсім шансів. Завдання, поставлене в стінах армія повинна мати підтримку в якості лікарів і веж як магічних, так і звичайних. Адже на пізніх рівнях розвитку, My Lands стає схожою більше на м'ясорубку, ніж на милу містобудівну стратегію.
  • Ніколи не стійте осторонь, це вірний шлях до поразки і краху, а також у вас буде менше можливостей оцінити всі принади гри. Структура кланів і альянсів настільки розвинена, що можна створити потужну коаліцію і буквально розносити сервер, починаючи хрестові походи. Але, є нюанс, брати участь необхідно повноцінно, тим більше розробники підготували цілу пачку колективних квестів.
  • Не можна хаотично рекрутувати армію, потрібно продумувати кількість витрачених ресурсів і золота для подальшого утримання. Бо якщо ви проведете неправильно розрахунки, то ваша армія розбредеться, або буде голодувати. Особливо це стосується найманців, так як вони коштують надзвичайних грошей.

Графіка зі звуком

В повній мірі в My Lands простежується дух старої школи, більш дорослому поколінню геймерів припаде до смаку таке оформлення. Все гранично просто, але при цьому детально і якісно промальовано, що пред'являти претензії картинки буде не доречним. Причому гра має свій стиль і виділяється досить яскраво на тлі інших браузерних стратегій. Анімація дуже скромна і часом ви її не будете помічати, музичний супровід не передбачено, але є ряд звукових ефектів сигналізують про якомусь дії. Загалом, картинка придатна, а ось звук, втім, він і не сильно то і потрібен.

Переваги та недоліки гри
Плюси
Добре промальована графіка
Простий і зрозумілий геймплей
Захоплюючий розвиток в грі
Розвинена кооперація
Не потрібно бути завжди в онлайн
Мінуси
Статичні битви
Довгий розвиток

Підбиття підсумків

Раніше My Lands знайшов шалену популярність завдяки можливості виведення реальних грошей. Але через нові правил і нововведень в європейському банківському секторі було вирішено адміністрацією навесні 2017 року прибрати цю можливість з усіх серверів всіх мовних версій. Але все ж цей проект став живою легендою свого часу і знайшов не чув популярність для браузерних стратегій вироблених в СНД і був мало не єдиною якісною стратегією доступною в той час. З очевидних плюсів це її простота і відсутність необхідності бути в безперервному онлайні. Причому можливостей для реалізації різноманітних стратегій і тактик величезна кількість, тим більше, коли ви знаходитесь в складі клану. У будь-якому випадку плюси переважують над мінусами і довге вкачування з автоматичними битвами не є критичними.

Радимо ознайомитись з іншими цікавими онлайн іграми