Браузерна онлайн гра Стар Трек: Чужа земля - Star Trek: Alien Domain

Стар Трек: Чужа земля огляд гри з космічними битвами

Стар Трек: Чужа Земля це браузерна стратегія з Sci-fi сеттінгом про космічні пригоди бравого капітана. За основу була взята всесвіт науково-фантастичного серіалу з однойменною назвою. Крім тактичних прийомів, сітібілдінга з розвитком економіки, тут присутні елементи RPG. Розвивати доведеться в першу чергу найголовніших фігур цього дійства, а саме капітанів, але крім цього буде постійна гонка апгрейдів команди і кораблів. Всі квести пронизані сюжетними вставками з фільму у вигляді діалогів і анімованих героїв. Хоча графіка не ультрасучасна, але ігрова механіка тут різноманітна і можна розчинитися в цьому всесвіті без залишку. За умови, що ви не дуже прискіпливий геймер, який переграв у +100500 ігор.

В Стар Трек вам доведеться будувати і розвивати свої бази в різних галактичних системах, зводити верфі для космічних кораблів, відправлятися в небезпечні подорожі крізь чорні діри, і боротися проти незліченних полчищ інопланетян. Гра розповсюджується безкоштовно, але на пізніх рівнях є певна залежність від доната. Російською мовою вона була доступна в 2015 році від таких ігрових порталів як RBK Games, 101Xp. Щоб увірватися в галактичну битву разом з улюбленими героями, необхідно зареєструватися на офіційному сайті представляє сервера цього проекту, а далі справа за малим просто потрібно врятувати всесвіт.

Таблиця основних характеристик
ТипБраузерна гра
ЖанрШутер, Космос, Екшен, Стратегія, Sci-fi
РозробникGameSamba
ВидавникRBK Games, 101xp
СтатусЗапущена
Особливість3D, Культовий сюжет
Дата виходу2015
Тип розповсюдженняfree-to-play (безплатно)
Офіційний сайтstartrek.rbkgames.com

Сюжет

Події частини Стар Трек: Чужа земля відбуваються в 2240 році, коли земля через експерименти вчених стала під загрозою знищення, і в той час коли обстановка в складних відносинах Федерації і Клінгонської Імперії загострилася до краю. І в цей момент на арені з'являються незвичайні і смертельно небезпечні прибульці з іншого виміру під назвою Вид 8472, вони надзвичайно агресивні і не йдуть ні на які переговори. Між цим вам доведеться будувати потужний флот, досліджувати далекі куточки всесвіту, розширювати межі підконтрольних світів і звичайно кришити ворожі зорельоти.

Інтерфейс і управління

Управління, як і личить браузерній стратегії повністю лягати на ведмедика, клавіатуру будете дуже рідко задіяти і часто тільки для листування в чаті. Нас здивував інтерфейс, хоч він і має чимало іконками, але ігрова зона не захаращена різними дурницями, все компактно розміщено, на відміну від розглянутих нами RPG. Інтерфейс умовно можна розділити на три частини, на глобальну карту, на наземну базу і на поле бою, де можна задіяти скіли, винісши їх заздалегідь на гарячі клавіші клавіатури.

Геймплей

Спочатку вам потрібно визначиться зі стороною протистояння в Стар Трек: Чужа Земля. Наприклад, вибравши Федерацію, в яку входять люди і вулканці ви будете намагатися вирішувати всі конфлікти мирно і за допомогою дипломатії. А вирішивши стати на сторону клінгонів, ви будете все і всіх розносити в тріски, так як вони знають лише мову сили. Далі потрібно вибрати собі капітана і дати йому ім'я, ніяких ігрових переваг це не дасть, просто оформите картку свого профілю. Для рейтингових таблиць ваш капітан буде володіти двома характеристиками, такими як рівень і титул.

Перед вильотом завжди необхідно запастися потрібними ресурсами, паливом і енергією для тривалих подорожей, так як ви будете літати не просто з одного кінця галактики в інший, а минути десятки галактик. Коли ви досить окріпнете і створите флот, то сміливо можете, виходити на глобальну карту, але знайте конкурентів буде повно і часом вони досить агресивні.

Геймплей в Стар Трек складається з двох частин, перша це сітібілдінг на планеті, де ви облаштовуєте і розвиваєте базу, будуючи там електростанції, наукові будівлі, ресурсно-видобувні і суднобудівні верфі на яких можна проводити ремонт, апгрейд і будівництво новий кораблів. Кількість клітин для споруди будівель строго лімітований, так що сильно не розгуляєшся, але є можливість їх поліпшення.

Друга частина це переміщення по відкритому космосу на глобальній карті, яка розділена на 22 області, в які входить певна кількість зоряних систем. Різниця між ними буде не тільки в зображенні, але і в умовах проживання і доступних ресурсів для видобутку. Виходити у відкритий космос з одним кораблем вкрай не бажано, забагатієте флот, який буде складатися як з оборонний, так і з атакуючих кораблів.

Якщо, ви будете бідувати, то можете періодично робити запити в вигляді ресурсів і інших речей, яких вам не вистачає в даний момент. Такі як кристали, метали, енергокристали, офіцерські карти з досвідом, ремонтний модуль, і кредитні карти. Ця функція доступна прямо зі старту, існує лічильник, який раз на добу скидається. Допомога розділена на п'ять категорій, щоб отримувати допомогу певної категорії потрібно пробути необхідний час в грі.

Star Trek: Alien Domain системні вимоги та характеристики

Мінімальні
OCWindows XP, 7, 8.1
Процесор800 MHz
Оперативна пам'ять128 Mb
Місце на диску100 Mb
Відеокарта64 Mb
АудіокартаDirectX 9.0c
Швидкість Інтернету256 Кбіт/с
Рекомендуємі
OCWindows 10
Процесор1.2 GHz
Оперативна пам'ять1 GB
Місце на диску150 Mb
Відеокарта128 Mb і більше
АудіокартаDirectX 9.0c і вище
Швидкість Інтернету1 Мбіт/с
Більш докладно про ігровий світ

Космічний флот

В Стар Трек: Чужа Земля могутню космічну армаду можна сколотити лише з шести кораблів, що трохи засмучує, адже хотілося справжнього галактичного розмаху в боях. Зі старту в вашому розпорядженні головний флагманський крейсер з двома гарматами і підвищеною потужністю, яка вище, ніж у інших кораблів входять в ваш флот. Решта п'ять слотів розблокуються поступово. Від розвитку бази і поліпшення технологій на планеті залежать доступні кораблі їх апгрейд, якщо добре прокачати, то можна і з шістьма кораблями перетвориться в смертельну армаду.

Сторони конфлікту в Star Trek

З попередніх пунктів огляду Стар Трек: Чужа Земля, ви могли помітити, що є три протиборчих фракції, до того ж всесвіт заселена тисячами один рас, з якими ви будете періодично перетинатися в міру просування по сюжету.

 • Федерація - об'єднання планет до складу, якого входить понад двісті зоряних систем, є таким собі миротворцем, який намагається чинити правильно і надає рівні права для всіх. Чільні раси в цьому союзі це люди і вулканцями.
 • Імперія клінгонів - схожі трохи на людей, дуже войовничі, від їх імперських амбіцій галактики трясуть безперервно. Їх історія дуже трагічна, спочатку вони не були такими поганими хлопцями. Вони пройшли шлях рабства і постійних військових конфліктів, що сильно їх озлобило і перетворило в одну з наймогутніших армад у всесвіті.
 • 8472 Вид - найнебезпечніший ворог для всіх сторін, про них мало що відомо, крім того що вони прийшли з іншого виміру. Мають несумірні рівнем агресії з ким або, головна їхня зброя це біотехнології. Їх озброєння володіє нечуваної потужністю, а кораблі надманеврені, а їх швидкість переміщення змушує всіх тремтіти. Але, все ж знищити їх можна.

Бої в грі

Бої в Стар Трек: Чужа Земля схожі на аналог покрокових, але з можливістю залучення скілів безпосередньо під час бою. Насамперед ви виставляєте свою флотилію в прийнятному для вас бойовому побудові, існує шість стандартних позицій. Бій проходить в реальному часі, але є одна дивина, екран поділений на дві частини і при цьому виділяється різними кольорами, кораблі великі, а відстані між ними маленьке і через це втрачається відчуття масштабності. Кораблі самостійно один одного гасять лазерами і завдають шкоди. Від вас необхідно лише задіяти вчасно вміння флагмана.

Будівництво бази і споруди

Будівлі поділяються на два типи, на ресурсні та науково-космічні. Будувати їх можна як на основний планеті, так і на колоніях. Кожна споруда необхідна і робить свій внесок в спільну мету розвитку потужної флотилії. Єдине що не сподобалося, так це гігантська кількість ресурсів необхідне для апгрейда.

Ресурсні

 • Енергостанція - необхідні для підтримки життєдіяльності будь-якої будівлі на базі, з розширенням бази необхідно збільшувати кількість електростанцій або апгрейдити вже поточні.
 • Синтезатор дейтерію - видобуває дейтерій в рідкому космосі.
 • Шахта металу - видобуває залізну руду для подальшої переробки.
 • Сховище металу - виконує функцію зберігання переробленого металу.
 • Шахта кристалів - виконує видобуток і переробку кристалів.
 • Сховище кристалів - виконує функцію зберігання перероблених кристалів.

Науково-космічні

 • Матриця зв'язку - аналог радіостанції для прийому і передачі сигналів.
 • Лабораторія - в ній створюється один з найважливіших матеріалів синергії.
 • Верфь – ремонт, проектирование и строительство космических кораблей.
 • Ізолінійна лабараторія - створення ізолінейних чіпів, які необхідні для будівництва зорельотів.
 • Космопорт - тут зберігаються кораблі з вашого флоту.
 • Штаб оборони - проектування і будівництво військових супутників для планетарної оборони.

Дослідження

Дослідження технологій складається з двох гілок, у вкладці технологія ви знайдете опис кожного поліпшення і всіх ресурсів, необхідних для дослідження.

 • Планетойдні - необхідні для прискорення видобутку ресурсів і збільшення продуктивний потужностей в космічній верфі.
 • Зорянольотні - націлені на збільшення бойової потужності ваших космічних кораблів. Апгрейд відбувається тільки для базових характеристик і швидкість поліпшень повільна.

Навички

В Стар Трек: Чужа Земля на відміну від подібних покрокових стратегій в автоматизм битв можна втрутитися і якось вплинути, для цих цілей передбачені навички. На гарячі клавіші для застосування ви можете винести шість активних скілів. За кожен хід в бою ви будете отримувати очки енергії, яка необхідна для активації навичок. Вони діляться на дві групи.

 • Озброєння - скіли пов'язані з нанесенням шкоди, як за одиничними, так і з масових цілям, за допомогою лазерів, плазми і торпед, а також є особливі імпульси руйнують щити супротивників.
 • Зореліт - передбачені для збільшення захисту, швидкості пересування, скорострільності і маневреності.

Офіцерський склад

Передбачені аналоги героїв, яких можна прикріплювати до армії в більшості стратегій, в Стар Трек: Чужа Земля цю функцію виконують офіцери. Діє правило, за одним кораблем можна прикріпити тільки одного офіцера, який додає бонуси до основних характеристик і може володіти пасивними скілами. Офіцери діляться на звичайних і елітних, щоб їх отримати потрібно зайти у вкладку найм і вибрати картку. За кожен бій ви будете отримувати офіцерські медалі, які призначені для обміну на офіцерів. Кожен з них має зоряний рівень, який впливає на бонуси для основних характеристик корабля і пасивні вміння. Для підвищення рівня і поліпшення показників офіцерів потрібні карти досвіду.

Переваги та недоліки гри
Плюси
Великий відкритий світ
Багато зорельотів
Маса ігрових івентів
Популярна історія
Мінуси
Без доната на останніх рівнях важкувато
Графіка початку 2000-х

Підбиття підсумків

В грі Стар Трек: Чужа Земля дуже багато всякої всячини і щоб охопити всі аспекти потрібно створити не менше двадцяти гайдів для поверхневого ознайомлення. Для багатьох наворочена графіка дуже важлива, але даних проект не може похвалитися сучасною анімацією. І при цьому знаменитий сюжет з космічним антуражем приваблює не тільки фанатів серіалу. Адже тут можна досліджувати гігантські галактики, навіть дізнатися щось нове в космології. Кількість всіляких кораблів прагне до сотні, крім скінів вони мають унікальні характеристики і озброєння. Бої тут динамічні, без покрокової і без автоматичної лабурди. Добре розвинена соціальна складова, укладайте союзи, вступайте в клани, створюйте альянси і виконуйте колективні івенти.

Радимо ознайомитись з іншими цікавими онлайн іграми