Кращі браузерні стратегії в реальному часі (MMORTS) за 2018-2019 рік!

Масові з багатьма користувачами стратегії для браузера це найпопулярніший жанр ММО після rpg, які діляться на два основних види, а саме на військові і економічні і вони часто міксуються між собою. Все дійство часто полягає в зборі ресурсів, будівництві будівель і нарощуванні ресурсів і потужностей для вивчення технологій і рекрутингу армії.

Причому все відбувається в режимі реального часу з взаємодією з навколишнім світом (AI) і реальними гравцями. А також в сучасних стратегіях в управлінні містом ставиться герой, а в основі війська полководець, якого необхідно розвивати, як персонажа в rpg.

Наша добірка оглядів на кращі проекти з докладними описами допоможе геймерам підібрати більш бажану стратегію. Причому така різноманітність сеттінгів і ігрових механік є, тільки в цьому жанрі браузерок. Кожна представлена нами гра має локалізацію російською завдяки відомим і популярним порталам, таким як Plarium, CreaGames, Espirit Games.

І тому у вас не повинно виникнути складнощів з інтерфейсами. Грати можна безкоштовно, але для цього необхідно зареєструватися для збереження ігрового процесу, також необхідно мати встановлений flash player останньої версії в браузері, так як більшість сучасних браузерних ігор працюють на движку Web 3D Unity.

-->

Каталог браузерних онлайн стратегій і різноманітність жанрів

В нашому каталозі представлений список містить тільки безкоштовні стратегії для браузера, адже інших і не існує. Виняток становлять лише ті, де можна заробляти преміум валюту і конвертувати її в реальні гроші. У нас ви зустрінете ігри як з агресивною складовою, де потрібно воювати, так і з миролюбною, де потрібно займатися тільки фермерством, розвиватися економічно і забудовувати свої міста, володіння, землі різними будівлями.

Геймплей буває як лінійний і простий до неподобства, де навіть семирічні діти впораються, для прикладу це Золотий Рубіж або Uptasia. І будуть такі, де потрібно продумувати спритні тактики, в проектуванні яких можна зламати мозок, щоб досягти успіху. До таких можна зарахувати Астролордів, My Lands і Вікінги: Війна Кланів.

В загальному, в різних сеттіінгах і піджанрах стратегій можна заплутатися, а тим більше, коли розробники об'єднують на перший погляд не об'єднуване, найпопулярніші жанри браузерок можна винести в наступний топ:

 • Друга світова війна;
 • Середньовіччя з лицарями;
 • Давні часи з античністю;
 • Римська імперія;
 • Про космос;
 • Наукова фантастика (Sci-fi);
 • І останній в списку, але напевно найпопулярніший на планеті це ферми з максимальною економічною спрямованістю.

Жанри браузерних онлайн стратегій

Як правило, стратегій даного типу за роки існування інтернету вийшла незліченна кількість і в їх різноманітності напевно можна загубитися. Але всі браузерки об'єднує розвиток і нарощування ресурсів з потужностями в тому чи іншому вигляді. При всьому цьому вони схожі, але за механікою і розвитком їх можна кваліфікувати по чотирьом типам, які всі разом можуть бути присутніми в стратегії:

 • Економічні - це миролюбний жанр, в який зможуть грати і школярі, і навіть діти, де весь процес це суцільний сітібілдінг і будівництво з нескінченним складуванням ресурсів. Тут не можна програти, тут майже кожен стає успішним. Конкуренція з змаганнями виражена у виконанні квестових завдань швидше, ніж інші.
 • Військові - как не странно, але основа ведення воєн в стратегіях подібного плану заснована на економіці і видобутку ресурсів для рекрутингу та утримання армії. Тут обов'язково потрібно воювати з мобами (AI) або реальними гравцями. Фермерство тут не котирується, взаємодія полягає в об'єднанні гравців в групу для колективного побиття інших гравців або таких же об'єднань.
 • Глобальні - це той жанр, в якому поєднуються і не окремо труться між собою економіка і військова справа в грандіозних масштабах, де карта майже не має кінця і краю, і вона поділена на континенти або сектора. До таких можна впевнено зарахувати космічні тематики, серед яких Astro Lords і Dark Orbit.
 • Карткові - їх можна назвати текстовими або статичними, де з анімації тільки курсор миші. У вас є велика карта і якісь значки та іконки будівель, технологій і юнітів, де ігрова механіка полягає у виконанні якихось дій спрямованих на збільшення чисел навпроти картинок. У підсумку такий тип можна назвати як тактична стратегія, до сих пір збереглися тільки для браузерів, серед яких можна виділити Зоряну Федерацію і той самий легендарний Травіан і багато інших, які є мастодонтами, що почали свій шлях у витоків зародження цього жанру.

Переваги браузерних онлайн стратегій і їх особливості

 • Найголовніша перевага це низькі системні вимоги, абсолютна будь-яка браузерна стратегія запуститься навіть на самому слабкому комп'ютері.
 • Відсутня прихильність до комп'ютера або мобільного пристрою, нічого не потрібно встановлювати.
 • Часом графічне оформлення не захоплює дух, але ігрові механіки і геймплей, як правило, викликають захват.
 • Вас будуть часто обтяжувати рутинні заняття такі як видобуток ресурсів і будівництво для того щоб воювати, не беремо тільки до уваги чисто економічні, де потрібно фармити до абсолютного посиніння.
 • Деякі розробники залишають саму суть і контент ідентичним, але тільки змінюють скіни і антураж, і ці ігри заходять геймерам. Завдяки цьому у вас буде складатися враження, що це клони, але тільки лише з іншими картинками.
 • Величезні можливості для кооперації між гравцями, так як більшість браузерних стратегій соціально орієнтовані, де просто неможливо стояти осторонь, а квести всіляко підштовхують знаходити друзів і укладати союзи.
 • Простота, вона поряд з нехитрим геймплеєм і красивою картинкою з артами стає майже вирішальною, тому що можна без особливої напруги відчути себе великим полководцем або містобудівником.
 • Основний контингент це офісні працівники, які занудилися виконувати роботу або школярі, поріг входження низький і контингент відповідний.
 • Донат допомагає прискорено розвиватися, але при інших рівних вирішує завжди скілл, так що якщо ви просунутий стратег, то для вас не буде особливої складності отримати перевагу над своїм супротивником.
 • Змагання тут добровільно-примусові, кількість і різноманітність яких ви не зустрінете ні в одному клієнтському аналогу. У багатьох стратегіях є час життя сервера, де в кінці найкращі отримають всю славу. А потім сервер переродиться і все почнеться заново. До таких можна зарахувати легендарний Travian, Rail Nation.
 • І найголовніша перевага браузерних стратегій полягає в можливості грати безкоштовно, де донат суто за бажанням.