Онлайн гра Гордість Таерна (Taern Online) з покроковими битвами в похмурому готичному стилі

Taern Online огляд гри про середньовіччя

Taern Online (The Pride of Taern) це цікава браузерна рольова гра з цікавою покроково-тактичною бойовою системою і з ізометричною графікою і з відповідним розташуванням камери. Польські розробники вдало реалізували сеттінг, який більше схожий на фентезійну солянку з дуже похмурими приправами, ви зустрінете тут реінкарнацію всього того що любили геймери в кінці 90-их, це навіть не друга молодість, а друге перевтілення. У вас, як гравця, буде складатися стійке відчуття того, що ви реальний рятівник цьому всесвіті, хоча і віртуальної.

Сильна сторона проекту це саме квести, вони тут шикарні, під них більше 300 локацій, понад 450 видів монстрів, майже під тисячі ігрових персонажів і хмари предметів з артефактами. А ось PvP режиму приділена другорядна роль, хоча на аренах можна оцінити по-справжньому всю кооперацію різних класів в дії, а їх тут сім. А сама прокачування для кожного індивідуальна і вона прямо якийсь лабіринт з контенту.

Гордість Таерна переведена на трохи більше, ніж 10 мов, є російський сервер і відповідна версія для гравців з СНД, але їх співтовариство маленьке навіть у порівнянні з болгарами. Щоб почати необхідно пройти дуже просту реєстрацію, грати можна безкоштовно завдяки free-to-play, і на подив немає донатских закликів в три ряди як в мейнстрімних mmorpg для браузера. Просто як завжди на пізніх рівнях розвиток йде більш складно, і деякі роблять Донат, якщо гра подобається.

Таблиця основних характеристик
ТипБраузерна гра
ЖанрФентезі, MMORPG
РозробникWhitemoon Studio
ВидавникТИС-геймс
СтатусЗапущена
Особливість2D, Flash
Дата виходу2013
Тип розповсюдженняfree-to-play (безплатно)
Офіційний сайтtaern.ru

Сюжет

Taern Online це мирна така країна-королівство в якій все було спокійно до того як в неї вторгся завойовник Утор, жорстокий і нещадний, немов виплодок тьми. Як ви можете зрозуміти, то він вдало знищив все війська і над кожним замком в королівстві тепер майорять його прапори. Наслідки були такими як: десятки тисяч убитих, сотні спалених сіл і міст, країна буквально було втоплена в крові, а за найменший опір карали пекельними тортурами. Багато бігли далеко за межі кордонів королівства. І в далеких непрохідних лісах ви виступаєте в ролі героя, який готується до битви з Утером і його армією, після якої ви станете гордістю Таерна.

Інтерфейс і управління

Щодо цього пункту, то хочеться сказати, що інтерфейс консервативний, зручний, все іконки розташовані, так наче їх немає зовсім, ігрова зона повністю вільна, і можна насолоджуватися тим, що відбувається в грі без нагромаджень іконок в кілька рядів. Є широкоформатний режим, при якому навіть на моніторах з Full-HD не повинно бути будь-яких проблем. Управляти персонажем будете за допомогою мишки, і управління інтуїтивно зрозуміле, навіть не знайомий з жанром розбереться за лічені хвилини.

Геймплей

Атмосфера безвихідності, безліч нежиті, зомбі, натовпу упирів бажаючих отримати насолоду від твоєї плоттю і вогнедишні дракони, і це не весь список того, що підготували польські розробники Taern Online. Майже всі фанати Відьмака могли б дізнатися його частинку в даному проекті. Повірте, навіть не дивлячись на те, що гра браузерна, возиться з розвитком свого персонажа, ви будете не менше, ніж в клієнтської. І не плюйте відразу слиною через не сучасної графіки, і повірте, не у всіх є потужні дорогі комп'ютери, а пограти в щось цікаве хочеться кожному. Класова різноманітність, і в цьому відношенні воно є, і не класична трійка, яка майже один від одного не відрізняється, ви зустрінете сім повноцінних і самодостатніх персонажів, до яких в управлінні потрібен свій особливий підхід.

Бойова система з обмеженням за часом і тактичної, змушують включати мозок і не засипати під мерехтіння монітора. Це ми все пишемо, щоб читач зрозумів, що доведеться грати, а не дивитися інтерактивний мультик, як завжди в нинішніх mmorpg проектах. І сюжет ви запам'ятаєте, він опрацьований. На своєму шляху ви зустрінете безліч різних монстрів з різними властивостями і не схожими скінами. Ви поговоріть майже з тисячею сюжетних персонажів, побуваєте на різних континентах, поплаваєте у всіх морях, зійдіть в найтемніші підземелля і підійметься на вершини найвищих гір. Taern Online це альтернатива сотням браузерних рольових ігор, якщо ви хочете щось знайти як мінімум на пару місяців, а не вечорів.

В цілому прокачування, стандартна, б'єте мобів і збираєте з них лут, берете нові рівні і розподіляєте характеристики в залежності від класової спрямованості. Одягаєтеся, як можна крутіше, виходьте на арени, роздає люлів, отримуєте люлів, вступаєте в гільдію і вже воюєте за престиж і позиції в рейтингових таблицях. При всьому цьому, жодної однокнопочкої нісенітниці, потрібно думати, напружувати звивини, можливо битви здадуться надто складними після корейських і китайських mmo, але тільки на перших порах. Більш детально ми розглянемо основні складові гри далі в огляді, читайте нижче. Так, контенту багато, але це ж повноцінна і самобутня всесвіт з певною часткою лампові.

The Pride of Taern системні вимоги та характеристики

Мінімальні
OCWindows XP, 7, 8.1
Процесор800 MHz
Оперативна пам'ять128 Mb
Місце на диску100 Mb
Відеокарта64 Mb
АудіокартаDirectX 9.0c
Швидкість Інтернету256 Кбіт/с
Рекомендуємі
OCWindows 10
Процесор1.2 GHz
Оперативна пам'ять1 GB
Місце на диску150 Mb
Відеокарта128 Mb і більше
АудіокартаDirectX 9.0c і вище
Швидкість Інтернету1 Мбіт/с
Більш докладно про ігровий світ

Прокачування і карма

Прокачування героя йде класичним чином для всього mmorpg, глушите мобів і отримуєте золото з досвідом, воюєте з реальними гравцями на PvP і отримуєте очки слави. Але тут просунута система "гравець проти гравця", де можна стати поганим хлопцем і в разі невдачі втратить цінної речі або, же можете стати захисників всіх слабких і пригноблених. Кожен новий рівень дає вам очки характеристик до розподілу, різноманітністю вони не блищать:

 • Сила;
 • Спритність;
 • Міць;
 • Знання.

Від них залежать такі показники, як здоров'я, манна і витривалість. Укачувати потрібно їх, відштовхуючись від обраного класу, також є гілки навичок, тобто Скіл, як активних, так і пасивних. Щоб отримувати більше досвіду або посилювати себе, можна застосовувати на собі різні зілля. Комплектація обладунками і одягом впливає на опірність фізичній втраті, такому як: рубає, що дробить, пробиває. І магічного, такому як: вогонь, холод, енергія, ментальність. Але, однаково добре чинять опір до кожного типу шкоди бути не вийде. Так би мовити, на сленгу геймерів, "імбу" зібрати не вийде.

Любителям сюжету, цікавих історій, пригод на PvE, точно припадуть до душі квести, тут вони відмінно реалізовані, а головне проходити їх захоплююче, так як занурюють вас з головою в цю фентезійних всесвіт. Про квести в прокачуванні ми розповідаємо, лише по тому, що саме на них ви будете отримувати основний досвід, золото і речі зі зброєю. При цьому можете встрявати в бійки з іншими гравцями по своєму бажанню. І PvE (проти оточення) відводиться основна роль.

Честь і досягнення

Досягнення нагороджуються різними медальками, але вони не є апчівками, а просто потрібні лише для милування і хвастощів, але їх досить багато щоб звернути на них увагу. Є примітна фішка, коли ваш персонаж гине, то з'являється смерть, і ви зможете зіграти з нею в гру, де потрібно випадковим чином визначити який негативний досвід і золото ви отримаєте. Це відбувається наступним чином, вам дається 10 карт і ви повинні вибрати одну з них. Далі після переродження персонаж з'являється в найближчому селищі майже без життів. Вам потрібно посидіти біля багаття для відновлення або ж купити необхідний еліксир у травниця, також після поєдинків для відновлення витривалості потрібно випити пляшку чогось або посидіти біля того самого багаття.

Як бачите, є дрібні заморочки і особливості, які виділяються Гордість Таерна серед інших браузерних ігор. Тут просто mmorpg є як таким, де всесвіт необхідно осягати самостійно без похмурого автоматизму, де успіх залежить від ваших дій, а не від модного "бойового рейтингу", де скіл не вирішує. Так як на битви обмежень немає. Є два параметра карма і честь для того щоб в банальну м'ясорубку не перетворити гру. Перший вішає на вас Player Kill (з вас можуть вибити річ), а другий підвищує ваш престиж, коли ви захищаєте слабких або б'єтеся на аренах. Все це впливає на вашу позицію в загальному рейтингу на сервері. Саме все це приваблює більшість шанувальників простих і не ресурсно-затратних рольових ігор для слабких комп'ютерів.

Бойова система, битви і тактика

В Гордості Таерна реалізована модернізована система на подобі, як в "Героїв" при якій вирішує скіл, вправність і гнучкість розуму. При такому розкладі концентрація школярів обожнюють яскраві спалахи від бойових прийомів на автопілоті зменшується. Бої засновані на покрокової системі і це вона трохи заплутана. На кожен хід відводиться 10 секунд, якщо ви не вибрали дію, то ваш персонаж надійде на свій розсуд автоматично. І, як правило, це буде не найвірніше дію за результативністю. Все проходить наступним чином, за відведений час потрібно очки дій витратити на атаку, як фізичну, так і магічну, і на захист від ближнього, далекого і метального бою. Причому останній в світі Taern займає важливу роль.

Всього вам дається 12 очок дій, на кожну здатність можна витратити не більше 5-ти. Є важливий нюанс, а саме якщо ваші очки атаки збігаються з очки захисту ворога, то буде підкинута монетка визначає ступінь пошкоджень. У разі якщо очок атаки більше ніж захисту, то шкоди буде завдано з 100-ой% ймовірністю.

Природно, на перших порах буде не зрозуміло, але потім ви будете битися, немов насіння лусне. А тактика в боях полягає в умілому використанні слотів під дії, так як часу 10 секунд і за цей час потрібно подумати, прикинути і грамотно реалізувати задум. Швидкість прийняття рішень є одним з ключів до перемоги. Ще все ускладнює необхідність в витривалості, якщо її повністю витратите до кінця бою, то станете хлопчиком для биття. Також в битву можуть встрявати всі бажаючі і впливати на її результат.

Класи персонажів в Taern

Так як гра не автопілотні, як більшість сучасних браузерних mmorpg, то з'являється істотне місце для застосування тактики. Через що передбачена велика різноманітність класів, як для браузерки. А саме сім унікальних воїнів зі своїми властивими навичками, де в кооперативному режимі відкриваються великі можливості для прояву кмітливості та ігрового скіла. Тому поряд з сюжетом, бойовою системою, таке розмаїття воїнів можна назвати реальною гордістю Таерна. Ось власне короткий опис сімки для ознайомлення, до речі, люди є єдиною ігровий расою:

 • Варвар - класичний танк з великим запасом здоров'я і броні. Близький бій це його стихія, його вибір це дворучні і одноручні сокири. Розлючений натиск в неймовірною зв'язці сили і гніву роблять його нестримним дамагером кришаться черепа ворогів. Але є і мінус проти бійців далекого бою йому важко битися.
 • Лицар - це сяючі обладунки і хоробрість, і уособлення всього самого кращого в воїна, за версією фентезі природно. Керується кодексом, старіє щосили принести мир і захистити простих жителів, але честь для нього понад усе.
 • Монах - це майстер бойових мистецтв, сміливець, який використовує в якості зброї свої кулаки і кастети. Роки тренувань, віра і вивчення магії зробили з нього спритного, швидкого, точного воїна із завидною силою волі, здатного протистояти як воїнам, одягненим в міцні обладунки, так і магам велять силами природи. Особливий клас, що вимагає вправності і постійної активності в бою, так як його удари не такі потужні, як того ж лицаря або варвара, але він здатний видати ураган з ударів.
 • Лучник - це безшумний і майже невидимий воїн віддає перевагу скритність, влучно і точно кладе в ціль свої стріли з великих відстаней. Для атак з дистанцій це кращий вибір. Здатний протистояти ефективно будь-кому, але на ближніх дистанціях надзвичайно вразливий.
 • Вогняний маг - вогонь в світі Таерна це велика сила, приборкавши яку отримуєш владу, багато чарівники в цьому всесвіті приборкали саме цю стихію. Ці маги осягали таємні магічні знання на випалену землю поруч з діючими вулканами, яких в цьому всесвіті багато, також там ховається і зло. На будь-якій дистанції здатний провести потужну атаку, спопеляючу противника. Але, він слабкий у ментальній сутичці, і в ближньому бою отримує серйозні каліцтва.
 • Шаман - це слуга зла і послідовник темного культу, майстерно володіє темною магією, влазить в розум людей. І відмінно знає, як тягнути за ниточки, щоб пригнічувати волю і буквально висмоктувати життєву силу смертних. Здатний буквально звести з розуму і розбити на тисячі шматків будь-яку душу. На далеких дистанціях ефективно протистоїть абсолютно будь-якому ворогові. У нього найсильніші ментальні атаки, ви навіть не будете бачити його силу, а тільки відчувати згубний її вплив. Але, не дивлячись на свою могутність і велику перевагу над іншими, має істотний мінус, а саме він дуже слабкий в ближньому бою.
 • Друїд - розуміє мову природи і живе в гармонії з усіма дітьми лісу і виступає в їх захист. Війна принесла горе навіть в далекі куточки лісу, реліктові дуби були вкрадені і зрубані загарбниками. І це розлютило друїдів, немов ведмедя, миролюбних, які не знають зла в своїх вчинках, і вони приєдналися до боротьби за звільнення Таерна. На поле бою надають незамінну підтримку, зцілюючи союзників, застосовують ментальну атаку. У ближньому бою проти фізичної шкоди дуже слабкі.

Ігрові режими і PvP

Відносно PvE, де гравець бореться проти навколишнього світу, то нічого примітного, тільки захоплюючі локації, продумана квестова лінія і кооперація в групи з трьох осіб. Все як скрізь, б'єте мобів, збираєте лут і качаєте досвід. PvP тут вільний. Можна битися де завгодно, і коли завгодно. Немає ніяких обмежень абсолютна дикість і лютість середньовіччя потопаючого в болоті абсолютного зла. Але якщо ви будете ініціатором більше двохсот боїв і заробите необхідну кількість очок "садизму", то вас зможуть атакувати все. І коли над вами візьмуть верх, то ви розлучитеся з цінних предметом, що знаходиться у вас в слотах. Також можна вриватися в битви і захищати слабких від агресора, заробляючи плюс в скарбничку з кармою і цінні очки "захисника". З вище прочитаного, як можете бачити, тут просунута система PvP, майже як у клієнтських mmorpg.

Також можна, так би мовити, цивілізовано без м'ясорубки, вирішити всі суперечки на аренах або просто побитися, без побоювання наслідків. На аренах можна боротися тільки в своїй рівневої лізі, тобто з ворогом рівним вам або близько того. Але на запрошення можна битися з ким завгодно, і це буде теж впливати на PvP статус. Дуелі 1 на 1 і групові битви 3 на 3 проводяться на постійній основі, лише необхідно дочекатися охочих. Також є турніри, але вони проходять за розкладом і в тому випадку, якщо були створені заявки. При цьому існує детальна статистика всіх ваших бойових пригод, виходячи з якої, можна зробити відповідні висновки про вашу результативності.

Соціалізація і гільдії

Соціальна складова стандартна і звичайна, нічим не штовхає сказати "Вау". Вас чекає кооперація на глобальній карті в загонах з трьох чоловік. Тут можна буде застосувати зв'язку з різних класів і знищувати головних монстрів, яких поодинці не розгойдати персонажу майже не реально здолати. Також об'єднання зі старту допоможе швидше набрати рівні, а не понуро в каналізаціях та катакомбах бити щурів переростків. Також ви можете пропонувати подорожнім і вашого загону обмінюватися або торгувати предметами. У разі везіння, зможете отримати від більш прокачаних товаришів, більш потужну амуніцію. Якщо коротко, то просто взаємодопомога і взаємовигоди, але чогось прикольного немає і битви не масштабні.

Відносно гільдій, то вони потрібні лише для того щоб світиться в рейтингових таблицях сервера, де можна похвалитися своїми бойовими успіхами. Можете створити свою гільдію або приєднається до якоїсь. Як правило, кожна з них веде безперервну війну проти певних об'єднань, і цей момент можна в деталях побачити у відповідній вкладці. Конфронтація підпитується дуже цінними нагородами, яких у відкритому світі з мобів отримати вкрай складно. Кожне побоїще приносить, як переможцям, так і переможеним очки "честі", тим самим піднімаючи позиції в рейтингових таблицях.

Графіка і звук, як одне з головних достоїнств

В браузерних іграх є одна біда, і це крокування від крайності до крайності, а саме це два шляхи, де перший це дуже соковита картинка, але убога механіка, а другий це дуже цікава механіка і в кращому результаті посередня картинка. У випадку з грою Taern Online, то контент і можливості, як для браузерки реалізовані вище всіх похвал. А графіка зі звуком просто на верх торта кладе вишеньку з темного фентезі, яке бадьоро і гідно реалізовано. Це той випадок, коли проект не був склепаних на швидку руку на коліні. Кожна деталька на локації відмінно промальована, особливо це видно по моделям персонажів, вони не піксельні і не пластмасові.

Любителям середньовіччя польські розробники подарували захоплюючу всесвіт Taern Online, в ній вся похмурість дуже перебільшена і гіпертрофована, похмурі колорит руїн міст, горді і величні замки, згарища сіл колись населених, гори трупів і кісток розкиданих по землі королівства. Відносно поганих хлопців, то вони не виглядають немов дефектні, їм було приділено таку ж увагу, як і головних героїв, і вони дуже різні, від щурів переростків, орків і до будь-яких магічних сутностей.

Анімація в битві не до кінця опрацьована і місцями не плавна, але візуалізація битв придатна в порівнянні з проектами, де потрібно приймати рішення самостійно. До уваги не беремо корейську індустрію, де яскрава пластмаса блимає і іскрить на моніторі, де користувачеві взагалі навіть думати не треба, тільки сумний клац-клац. На рахунок звуку і музики, то він гармонійно з'єднаний воєдино з графікою, немов одне ціле. Як правило, ця частина в браузерних іграх є найслабшою, а тут інша справа, завдяки чому атмосферність посилюється. Складається враження, що творці Гордості Таерна керувалися всесвіту Відьма, подібності все-таки є.

Переваги та недоліки гри
Плюси
Добре реалізований сеттінг
Радує бойова система
Продумана взаємодія між гравцями
Не лінійний сюжет
Великий ігровий всесвіт
Мінуси
Замудрений PvP
Застаріла графіка
Не вражаюча анімація

Підбиття підсумків

Якщо у вас все одно є питання, чи варто грати в Taern Online, то відповідаємо, якщо вам подобається антураж темного фентезі, то даний проект навіть більш ніж гідний кандидат для вбивання часу. Єдине що середній онлайн рідко перевалює за пару сотень користувачів грають одночасно. У грі безліч інноваційних фішок, які допомагають вийняти з виру болота жанр браузерних mmorpg, де все побудовано на автопілоті. Але тут же гравець вершитель своєї долі, і тут вирішує за інших рівних лише скіл.

Тут банального грінда на мобах для грінда на мобах немає. Ваш персонаж планомірно крокує по локаціях, виконуючи завдання, розгадуючи таємниці і загадки, які допоможуть йому звільнити королівство від загарбників. Темне фентезі по-справжньому темне, а середньовіччі, немов даний з властивою йому сірістю і тугою, так що занурення у всесвіт любителі цього жанру оцінять. Єдине, що сучасні геймери не зрозуміють, так це дух старої школи початку 90-их. Починаючи з графіки та закінчуючи механікою, все виконано в цьому дусі. Таке відчуття, що граєш в раритет, який взяли з запиленій полиці, але зате який.

Радимо ознайомитись з іншими цікавими онлайн іграми