Онлайн гра Travian про часи стародавнього Риму

Ігровий огляд містобудівної MMO гри стратегії про античні часи

Travian: Legends це культова браузерна стратегія про римську імперію, цей проект просто справжній старожил в світі онлайн ігор, виходить стільки нового, а вона не втрачає актуальності. У ній поєднується ідеально економіка з постійним сітібілдінгом і війна. Тільки, є нюанс, не вийде особняком стояти. Тут, як ніде, необхідно створювати об'єднання, ви просто не зможете не взаємодіяти з іншими гравцями, тим більше гра заточена під мультиплеєр по максимуму. З 2004 року вийшло сотні доповнень і зараз, без перебільшення вона окупувала весь світ, вона локалізована більш ніж для сорока регіонів, функціонують не менше трьохсот серверів. Ми вже не говоримо про кількість зареєстрованих акаунтів, цифри вас шокують, це немов травіанська епідемія.

З перших хвилин, не думайте, що вам вдасться, спокійно розбудуватися до мегаполісу, якщо ви уважно подивитеся на карту, то побачите, що ви не самотні, і в окрузі сотні інших гравців. Серед них є як потенційні союзники, так і вороги, тому вам доведеться балансувати між розвитком економіки і організацією війська. На вас можуть напасти, мало не через годину після старту, на жаль, новачків тут не шанують. Бо якщо вас здолають і у вас не буде інших поселень, то на жаль, вам доведеться починати з повного нуля.

Для того щоб почати розвивати свою крихітну село до величної імперії з кам'яними замками, необхідно зареєструватися на офіційному сайті, де ви знайдете безліч інформації по контенту, блог розробників і форум. Розповсюджується безкоштовно по free-to-play, але магазин Травіана славиться своїми преміум бустерами. При першому вході можна вибрати один з безліч серверів, в тому числі російських налічується близько двох десятків, де ви можете побачити час життя кожного з них.

Таблиця основних характеристик
ТипБраузерна гра
ЖанрММО, Стратегія
РозробникTravian Games GMbH
Видавник-
СтатусЗапущена
Особливість2D, Flash
Дата виходу01.01.2004
Тип розповсюдженняfree-to-play (безплатно)
Офіційний сайтtravian.ru

Сюжет

Дії відбуваються в античні часи, приблизно в межах дат сюжету "Греполіса", для довідки вони дуже схожі і стартували приблизно в один і той же час, але Travian вирвався в лідери. Ваша імперія починається з маленької глухого села, навколо якої потрібно звести надійні стіни. Тут розгортається неабияка, вічне протистояння войовничих римлян і миролюбних галлів. Ви знайдете навіть деяку схожість з героями фільму "Астерікс і Обелікс". Майже відразу вам надається вибір, яким шляхом піти, стати королем або губернатором. Надалі можна змінити свій вибір, але для цього потрібно побудувати особливі будівлі і прокачати технології. Коротко скажемо, ця система настільки заплутана, що ви відразу виберіть короля і не будете паритися.

Інтерфейс і управління

Така шалена популярність Travian пояснюється простим інтерфейсом, в якому легко розібратися. І можна майже миттєво почати розвивати своє поселення. В цілому, управління не хитромудро і стандартно для всіх браузерних стратегій, тим більше цю гру можна вважати одним із засновників такого напрямку. Кнопочок мало, ігрову зону не заступають, праворуч знаходяться різні індикатори, кількість армії, іконка героя, і лічильники дій. Зліва знаходяться кнопки меню, а зверху в центральній частині розташована навігаційна складова і загальна кількість доступних ресурсів. Все розташовано компактно і зручно, як і личить.

Геймплей

Суть геймплея полягає в наступному, необхідно покращувати і захищати свою сільце, добувати ресурси, вирощувати їжу, торгувати, створювати армію і воювати з іншими селищами. У вас може бути необмежена кількість поселень. Будинки завжди можна поліпшити, що дозволить більш ефективно використовувати місце, краще один будинок п'ятого рівня, ніж п'ять першого. Не повірите, але у Travian навіть є логічне закінчення, для цього в кінці розвитку необхідно побудувати "Чудо Світу", ім'я того хто першим це зробить на сервері, буде занесено в список видатних гравців. В цілому все стандартно, як для браузерної стратегії, дивуватися можна тільки масштабами дій і розгалуженням в дослідженні нових технологій.

Travian системні вимоги та характеристики

Мінімальні
OCWindows XP, 7, 8.1
Процесор800 MHz
Оперативна пам'ять128 Mb
Місце на диску100 Mb
Відеокарта64 Mb
АудіокартаDirectX 9.0c
Швидкість Інтернету256 Кбіт/с
Рекомендуємі
OCWindows 10
Процесор1.2 GHz
Оперативна пам'ять1 GB
Місце на диску150 Mb
Відеокарта128 Mb і більше
АудіокартаDirectX 9.0c і вище
Швидкість Інтернету1 Мбіт/с
Більш докладно про ігровий світ

Три народу

Ні чіткої відповіді, за яку націю в Travian краще грати, так як кожна має особливі властивості. На ваш вибір дається три раси: галли, римляни, германці. У всіх є унікальні характеристики, переваги і недоліки, відштовхуючись від цього, вибудовується економічна стратегія і військова тактика.

Римляни - хороші практично в усьому, їх юніти найпотужніші, вони хороші воїни і будівельники. Захист їх перевага, ряди армії поповнюються швидше, ніж у інших народів, але вона дуже дорога. Будівлі зводяться довго, каравани торговці не місткі.

Галли - їх перевага оборона, вони ніколи не лізуть на рожен, можуть видатися надто миролюбними, але коли потрібно перетворюватися в лютих воїнів. Вони дуже швидкі, а їх склади і тайники набагато ширшими, ніж у інших народів. Перед нападом на їх село, добре подумайте план дій і проведіть розвідку, вони майстерно розставляють пастки.

Германці - в атаці і люті їм немає рівних, армія скликається швидше, ніж у всіх. І за короткий проміжок часу можна зібрати цілу хмару, навіть римляни з великими труднощами протистоять, навалі германців. Будівлі у них зводяться дешево і швидко. Так що новачкам радимо починати з цієї раси.

Економіка і ресурси

Запам'ятайте головний ресурс в Travian - це час, витрачайте його з розумом. Але, якщо ви все сплануєте і зведете потрібні споруди, то відвідувати часто гру не доведеться. Економіка тримається на виробництві, торгівлі і грабежах. Для будівництва будівель потрібні ресурси, а для наступних апгрейдів їх знадобиться дуже багато. Всього є чотири види ресурсів:

  • Зерно;
  • Деревина;
  • Залізо;
  • Глина.

Є ще золото, але це вже Донат. У внутрішній частині села будуються: лісопилка, ливарна, цегляний завод, а за її межами борошномельний завод. Зерно є найважливішим ресурсом після часу, його використовують всі будівлі. Якщо ви прорахуєте свої можливості, то почнеться голод, щоб йому запобігти необхідно, спорудити пекарню і комори. Навіть прибули війська на підкріплення будуть споживати зерно.

Армія і битви

Travian тільки на перший погляд виглядає як милий сітібілдер, а в реальності тут вирує котел війни. Створення армії не відкладайте на потім ні в якому разі, будуйте дому та паралельно скликайте солдатів. Всі війська діляться на атакуючі і захисні, а гравці в свою чергу на офферів і дефферів. Відповідно, кожен тип прокачується по-різному, щоб успішно завоювати поселення, потрібно нападати, як мінімум з подвійним перевагою або спільно з союзником. Всі юніти мають характеристики, такі як:

  • Атака;
  • Захист;
  • Вантажопідйомність;
  • Швидкість переміщення.

Баталії в Travian не візуалізуються, так що побачити бойове зіткнення у вас не вийде. Це спільна риса більшості браузерних стратегій. Для початку потрібно вибрати об'єкт атаки, бажано послати шпигунів перед відправкою військ. Атаки поділяються на два типи, грабіж при якому населення не знищується, і облога, де нікого не жаліють.

Альянси як основа виживання

В альянс може входити до 60 гравців, якщо придивитися, то найуспішніші гравці досягають висот, тільки завдяки активній взаємодії всередині клану. Тим більше, так простіше виживати, і можна отримати доступ до унікальних квестів і івентів. Вам можуть допомагати як економічно, так і військовою силою, природно ваші побратими, чекатиме від вас таких же дій. Досвідчені глави кланів ділять учасників на дефферів і офферів, де кожен виконує свою роль, основне призначення таких смакота це спільний збір сувоїв для побудови "Дива Світу". Майже перед кінцем циклу, з'являються поселення міфічних народів, які мають сильну захист своїх міст і саме шалений військо.

Переваги та недоліки гри
Плюси
Величезні глобальні карти
Взаємовідносини гравців і соціальна складова
Просто будувати і воювати
Безкоштовна гра
Найбільше співтовариство в браузерних іграх
Епічність протистояння трьох народів
Мінуси
Примітивні бої
Проста мальована графіка
Потрібно присвячувати багато часу

Підбиття підсумків

В цілому Travian весела гра, де будь-який прояви екшену відсутня, весь процес розвитку може затягнутися на довгі місяці. Вона ідеально підійде для тих, хто нікуди не поспішає і любить будувати будиночки. Вона більше скидається на настільну гру, ніж на онлайн баталії, єдине, що може дратувати, так це таймер звіту часу до кінця відкриття технології або завершення будівництва будівель або закінчення навчання рекрутів. Але на це можна вплинути за допомогою доната.

Радимо ознайомитись з іншими цікавими онлайн іграми