Онлайн гра Travian Kingdoms про галлів, римлян і германців на ПК

Travian Kingdoms огляд історичної MMORTS гри

Travian Kingdoms це продовження нашумілої військово-економічної стратегії про стародавні часи, коли римська імперія була на піку могутності і вела війну з племенами заклятих ворогів галлів і германців. Ця гра пройшла довгий шлях з оновлень, і більш ніж через десять років розвитку, з'явилася версія 5.0, яка придбала окрему назву і повністю відокремилася від класичного варіанта, подарувавши більше можливостей фанатам популярної серії. Саме в ній в стратегію впровадили мейнстрімну практику міксу з mmorpg, популярної в іграх про середньовіччя, де армію підсилює герой, якого потрібно прокачувати і одягати. А також в залежності від приналежності до фракції, у вас буде можливість створити унікальний скін в конструкторі персонажа.

В цілому чогось мега особливого не сталося, гра просто стала краще, красивіше і яскравіше, що оцінило більшість фанатів по достоїнству. Ви побуваєте в ролі правителя не тільки своїх поселень, а й зможете очолити інших гравців, і ввідправитися в пригоди, виконуючи захоплюючі колективні івенти. Ще з нового, з'явилася можливість створювати таємні товариства і влаштовувати політичні інтриги. Але, в цілому мета досі та ж сама, а саме захоплення дива світу, після чого ви стаєте переможцем циклу на сервері і купаєтеся в променях слави серед інших гравців Travian Kingdoms, красуючись своїм досягненням в почесною таблиці лідерів.

Гра мультиплатформена і крім основної версії для комп'ютера є і для мобільних пристроїв на Android і IOS. Також гра багатомовна і налічує понад 20-ти мовних версій, в тому числі є російський сервер, але ви можете вибирати, де стартувати. Щоб почати необхідно пройти реєстрацію, можна прискорити перший вхід в гру, за допомогою соціальних мереж, таких як вконтакте, однокласники, фейсбук. Грати можна безкоштовно по free-to-play, але є донат система, яка славиться своїми бустерами.

Таблиця основних характеристик
ТипБраузерна гра
ЖанрСтратегія
РозробникTravian Games GmbH
Видавник-
СтатусЗапущена
Особливість2D, Flash
Дата виходу2015
Тип розповсюдженняfree-to-play (безплатно)
Офіційний сайтkingdoms.com

Сюжет

Час подій в Travian Kingdoms це світанок римської імперії і нарощування потужності племен, серед яких найсильнішими виявилися галли і германці. І тільки-но вони здатні протистояти Риму. Як такого сюжету немає, просто фракції воюють за ресурси і вплив, щоб в кінці, коли з'явиться диво світла бути готовими до божевільної війні за нього. Адже доведеться не тільки з добре підготовленими натарами битися, а й з усім сервером. Так як гра має кінцеву мету, то знаходиться серйозне ставлення і сенс. Нагороду важко переоцінити, тому що ім'я заволодів чудом світу навічно буде вписано в історію сервера. Один ігровий цикл триває 3-4 місяці і не рекомендується допускати помилок, адже нову спробу доведеться довго чекати.

Інтерфейс і управління

Гра примітивна до неподобства, інтерфейс дуже простий і зрозумілий. Всі навігаційні елементи розміщені на всі боки, картка ватажка і статус військових походів розташований праворуч, настройки та головні управлінські вкладки зліва. А зверху видобуток ресурсів і переходи на різні режими карти: село, околиці села з ресурсами і глобальна карта. Тобто нічого не змінилося в цьому плані, все, як і було. Загалом, щодо інтерфейсу та управління, то все зроблено так щоб у гравця не виникало питань про те, як в це грати. У вашому розпорядженні тільки миша, а клавіатура потрібна для чату. У цьому плані все також як і раніше без змін.

Геймплей

За класикою жанру будь-якої стратегії ваше пригода почнеться в Travian Kingdoms з вибору належності до фракції. Далі пройде добровільно-примусове навчання, після якого у вас буде тиждень захисту від нападу. І за цей час потрібно нормально зміцнитися і придивитися до оточуючих вас кланам, адже це одна з головних складових в грі. А це означає, якщо ви не будете в складі якогось об'єднання, то можна сказати, що ви не граєте зовсім.

Далі весь процес типовий, кволу село перетворюєте в місто з кам'яними стінами, будуєте необхідні видобувні будівлі і бараки з необхідними супутніми спорудами. Добуваєте більше ресурсів, апгрейд рівні кожної споруди, збільшуєте військо і в військових походах прокачуєте свого полководця. На певному ігровому моменті у вас буде вибір піти по шляху короля або васала. Перший підійде для тих, хто проводить багато часу в онлайні і має досвід, адже доведеться командувати іншими гравцями, отримувати дати і організовувати захист своїх підданих. А другий шлях має на увазі контролювання певної області і збір данини для свого короля. Так би мовити феодальний лад.

В результаті все зведеться до кучковання і організації війська для фінального ривка у розвитку, так як гра має логічне завершення, і клан завоював чудо світу отримає всю славу сервера. А поодинці Натарів на території яких буде перебувати чудо, ви не зможете перемогти. В середньому зі старту сервера і до обнулення часу проходить 3-4 місяці, але не більше 6 місяців. Ви тільки уявіть, яке рух багатотисячних армій ви зможете спостерігати. Більш детально читайте далі в огляді про те, з чим вам доведеться зіткнутися в грі.

Travian Kingdoms системні вимоги та характеристики

Мінімальні
OCWindows XP, 7, 8.1
Процесор800 MHz
Оперативна пам'ять128 Mb
Місце на диску100 Mb
Відеокарта64 Mb
АудіокартаDirectX 9.0c
Швидкість Інтернету256 Кбіт/с
Рекомендуємі
OCWindows 10
Процесор1.2 GHz
Оперативна пам'ять1 GB
Місце на диску150 Mb
Відеокарта128 Mb і більше
АудіокартаDirectX 9.0c і вище
Швидкість Інтернету1 Мбіт/с
Більш докладно про ігровий світ

Бойова система і битви

Напевно ви в Travian Kingdoms очікуєте побачити, як на полі бою стикаються великі армії і подивитися, як проливаються ріки крові, тріскаються кістки, дзвенять мечі і свистять стріли. На жаль, таке ви не побачите, хоча і гра є мега популярної і епічної, яка була біля витоків жанру браузерна стратегія. Візуалізації немає, просто проводите розвідки, розраховуєте сили двох сторін, збираєте військо і атакуєте, вибравши тип атаки. Є три типи: облога, грабіж, захоплення, також ще є підмога, і можна використовувати облогові знаряддя, а при захисті оборонні пристосування.

Дійство проходить протягом декількох секунд, після чого ви дізнаєтеся, як все пройшло у вигляді докладного звіту зі статистикою і втратами обох сторін. Також армію можна посилити генералом, який додасть бонусів армії і деяких властивостей, що в свою чергу впливає безпосередньо на результат бою.

Армія і війська

Війна є рутинним заняттям і буденністю, і тому армія завжди повинна бути готова прийняти в бій або відправиться на завоювання ворога. Як не крути, але щоб мати можливість боротися, необхідно мати тверду економічне підґрунтя. Тактик є кілька, і всі вони залежать від ступеня залученості в гру і знаходження в онлайні. Але основні це атакуюча і захисна, яка зміцнюється відповідним героєм із зібраними під конкретні потреби артефактами. Армія ділиться на піхоту, кінноту, стрільців і облогові знаряддя, які мають кілька рівнів розвитку.

Оффери збирають велике військо, як правило, на швидку руку можна воєнізувати тисячі солдатів у фракції германці. В армію офферів входять атакуючі з великою втратою і вантажопідйомністю юніти для яких віднесло з собою награбованого добра. А якщо хочете створити просто танк, то розщедріться, граючи за фракцію римлян, при належному фінансуванні вони перетворюються в богів війни. Стиль гри агресора підійде тим, хто проводить в онлайні від 3 трьох годин і більше, але можна попросити союзників наглядати за вашими селищами під час вашої відсутності.

Деффери, їх завдання не впустити ворога в своє селище або союзників, з цим добре справляються галли. Як правило, це стіностоятелі копійщики і лучники, також спеціальні воїни під ці цілі збільшують очки захисту всім іншим, тільки завдяки своїй присутності.

І незалежно від того якого роду збору у вас військо, деффери або оффери, ви можете зробити надбудову в якості героя-полководця, який значно посилює всіх підконтрольних йому солдат. Героя можна прокачувати і одягати, так само, як і в mmorpg, підбирати обладунки з артефактами, а також його можна розвивати як вершника або як піхотинця. Під час військових пригод у вас інвентар буде буквально завалений всяким мотлохом і не підходять предмети можна буде продати на аукціоні. За кожну битву ви будете отримувати досвід, і при досягненні нового рівня вам будуть даватися очки для розподілу на:

  • Безпосередній розвиток генеральських навичок;
  • Бонуси дефферам;
  • Бонуси офферам;
  • Упор на економічний розвиток.

Ігрові фракції Travian Kingdoms

Нічого нового, склади команд однакові, вас чекає та ж сама трійка, у якої є свої переваги, недоліки і своя манера ведення економічних і військових справ. Новачкам радимо брати галлом, так як вони не вимагають ігрового досвіду. Є три ігрових раси, і четвертому не ігрова, яка є ботами (AI) розкидана по глобальній карті.

  • Римляни - мають найсильнішу армію, але коштують дорого і рекрутинг в рази вимагає більше часу в порівнянні з іншими, також розвинені технологічно і можуть дозволити більш прискорене будівництво. Гарні майже в усьому, мають відмінний баланс, але все надзвичайно дорого і довго в виробництві.
  • Галли - їх сила це захист, їх здатність постояти за себе прославила їх як стійких воїнів на весь світ. Ударними військами є колісниця, завдяки якій можуть протистояти римлянам.
  • Германці - дуже дешево і швидко можна зібрати армію, підходять для тих, хто любить повоювати в іншому ж вони посередні, ворожі міста в першу чергу беруть кількістю. Складні в управлінні для новачків.
  • Натари - це сильний і гордий народ, який, як правило, захищається, а не атакує, так як в стінах його поселень знаходяться цінні артефакти і чудеса світу, які є ласими для всіх гравців.

Економіка і ресурси

Будь-яка стратегія є економічною, абсолютно будь-яка і Travian Kingdoms в цьому без винятків. Ресурси потрібні для організації та постачанні армії, а щоб їх добувати необхідно споруджувати будівлі, а щоб робити військо великим і сильнішим необхідно постійно апгрейдити будівлі і збільшувати видобуток. На пізніх рівнях взагалі потрібно колосальне їх кількість. Отримувати їх можна різними способами, грабежами сусідів, за допомогою торгівлі або облаштуванням прилеглих оазисів.

Але самий перевірений і стабільний, якщо у вас не частий онлайн, то це ресурсні споруди, найдієвіший, перевірений і стабільний спосіб забезпечити себе всім необхідним. Вони зводяться навколо на ресурсних точках, які знаходяться навколо села і їх кількість може бути різним, ось власне вони:

  • Дерево;
  • Глина;
  • Залізо;
  • Зерно.

Є ще не видобувні ресурси такі як: працівники та населення і крім цього ще є срібні і золоті монети. На початковому етапі вам за все буде вистачати, так як майже за будь-яку дію, пов'язане з будівництвом і рекрутингом, новачків будуть буквально обсипати нагородами.

Альянси і командна гра

Альянс в Travian Kingdoms називаються клани, саме вступ і участь в бурхливій діяльності об'єднання це не тільки запорука виживання, а й хоч якісь шанси, щоб наблизиться до заволодіння чудом світу. Це дійство, яке є завершальною фазою гри на сервері. Поодинці ви його не відіб'єте у Натарів і тому всіма військами штурмуватимете стіни їхніх міст, а також вам будуть заважати конкуренти і ця остання фаза перетвориться в абсолютну різанину.

За структурою клану гравці діляться на деферів і атакуючих, перші організовують захист союзників, а другі штурмують ворожі міста заради видобутку, з якої вони природно поділяться з іншими. Також ви можете стати королем і призначати губернаторів, з яких будете збирати данину, або ж зможете організувати таємне товариство, про який знатимуть тільки запрошені. Так би мовити, можна зробити клан всередині клану. Завдяки чому можна влаштовувати підкилимні ігри і плести інтриги. Тобто, виходить, створити щось подібне до політичної системи і урізноманітнити ігровий контент. Адже набридне нескінченно будувати, так битися, можна і повеселитися, якщо нудно стане.

Графіка і звук

Продовження Травіан Кінгдомс злегка модернізувало гру і в ній з'явився новий контент і нові можливості. Але графіка зазнала косметичні зміни в порівнянні з першою частиною. А то, що помітно це підвищена яскравість картинки. Все оформлення професійну художню, приємно дивитися на все на локації, на персонажів на будівлі і в цілому це приємна мультяшка, нагадує мультики про Астерікса та Обелікса. Причому на артах представники кожної з фракцій виглядають харизматично, як для мультяшки, але при всьому цьому серйозності грі не позичати. Анімації майже немає, все картинки в більшості випадків статичні, а ось звуковий супровід часом своєї монотонністю стомлює.

Переваги та недоліки гри
Плюси
Яскрава добре промальована графіка
Є кінцева мета в грі
Можна прокачувати героя
Наявність аукціону
Захист новачків
Мінуси
Потрібно довго розвиватися
Мало бойових юнітів
Автобої

Підбиття підсумків

Для тих, кому мало було першої частини і тим, хто вставав ночами збирати ресурси і будувати будівлі, щоб встигнути до кінця раунду і отримувати хорошу результативність, Travian Kingdoms буде більш привабливим з удосконаленим інтерфейсом, функціоналом і можливістю для розвитку, яке буде високо оцінений спільнотою. Також важливим є кооперація між гравцями і створення кланів для підсумкової найголовнішою битви на сервері в кінці циклу розвитку.

Через те, що в грі є кінцева мета, то пропадає відчуття нескінченного фермерства та фарма ресурсів і не новачки ставляться серйозно до того, що відбувається. Тому можна часто побачити чудеса тактики і застосування стратегічних кроків для домінації на глобальній карті. Звичайно, авто бої і статична візуалізація не додає плюсів в скарбничку, а відсутність анімації битви перетворює гру в звичайне будівництво будівель і сітібілдінг, після якого можна побитися. Але в цілому даний проект майже єдиний, який добре реалізував античний сеттінг в жанрі стратегія.

Радимо ознайомитись з іншими цікавими онлайн іграми