Онлайн гра Vikings: War of Clans для комп'ютера

Вікінги: Війна Кланів огляд гри про середні століття і варварів

Вікінги: Війна Кланів це масова розрахована на багато користувачів стратегія про середньовіччя в стилі фентезі, де на чолі сюжету стоять суворі і безжальні нормандські воїни. Такий жанр швидкими темпами набирає популярність, можна побачити досить багато клонів, але цей проект, хоча і браузерні, виконаний на високому рівні і заслужено користується успіхом. Гра пронизана реалізмом і суворими погодними умовами місць проживання вікінгів. Скандинавія - це непривітні північні краї, де небезпека підстерігає на кожному кроці, і не дивно, що ці безжальні солдати приводили в дикий жах середньовічну Європу.

Plarium на самому початку хвилі загального божевілля на військово-економічних стратегіях, підхопив спритно цю ідею, і став майже беззаперечним монополістом. Тим більше гру Vikings: War of Clans можна назвати кроссплатформенною, так як є не тільки версія для ПК, але і спеціальні завантажувані версії для мобільних гаджетів на ОС Android і IOS. В першу чергу в вікінгів ви будете воювати, дуже багато воювати, і весь упор зроблений на битви. Але, необхідно вправно тримати рівновагу між економікою і дипломатією, без золота неможливо розвиватися, а без союзників вести успішні кампанії, так що просто так не повоюєш. Тим більше, вам доведеться постійно комусь давати відсіч, бажаючих зазіхнути на ваш трон буде більш ніж достатньо.

Щоб забезпечити свої дракари необхідною амуніцією і озброїти воїнів для завоювання нових територій і прославлення свого кононгства, необхідно зареєструватися, створивши обліковий запити, перший вхід можна виконати за допомогою соціальних мереж. Грати можна безкоштовно, але є Донат з преміум магазином з бустерами прискорюють розвиток, відповідно з free-to-play моделлю. Всього передбачено вісім мовних версій сайту, в тому числі і російська, і з офіційним спільнотою під них, де можна поспілкуватися і знайти однодумців. При створенні облікового запису можна вибрати потрібну сервер незалежно від географічної зони, гра потрапила в розряд культових і йде по шляху "Травіана".

Таблиця основних характеристик
ТипБраузерна гра
ЖанрСтратегія, Фентезі, MMORTS
РозробникPlarium
Видавник-
СтатусЗапущена
ОсобливістьАвтоматичні бої, 3D, Flash
Дата виходу10.07.2015
Тип розповсюдженняfree-to-play (безплатно)
Офіційний сайтhttp://plarium.com

Сюжет

Головна мета в грі Vikings: War of Clans, створювати потужні клани, на них тримається основна соціальна спрямованість, в результаті у вас повинно вийти створити повноцінну імперію і вести завойовницькі війни. Вся глобальна карта пронизана особливими мітками, так званими місцями сили, вони є в кожному квадраті і за них ведеться активна боротьба. Королів тут називають ярлами, а верховних правителів називали конангами, це аналог імператора.

Розповідь починається з поселення, яке ви врятували від загарбників, і в нагороду його жителі зробили вас своїм ярлом. Тепер вам необхідно розвивати містечко, будувати стіни, виробляти їжу і добувати золото, щоб брати участь в славних битвах. Ресурсів дуже мало на старті, з перших хвилин необхідно діяти як мудрий стратег і мислиш на багато кроків вперед. Без богів тут не обійшлося, потрібно заслужити їх прихильність, щоб вони були в скрутні хвилини на вашому боці.

Інтерфейс

Plarium дуже педантично ставиться до своїх проектів, графіка виглядає бадьоро, а кольори насичено, анімація добре промальована, і причепитися ні до чого. Інтерфейс і навігаційні вікна стандартні, але кнопок мало і всі вони компактно згруповані. Управління цілком лягає на миша, клавіатура практично не задіяна.

Геймплей

Ігровий процес в Vikings: war of clans спрощений, це можна зрозуміти по тому, як на офіційному сайті є обмеження 9+. Перед грою вам обов'язково потрібно пройти навчання, якщо ви не знайомі з даним типом розваг, вам буде розказано про все найважливіше про цю всесвіту. В процесі навчання постійно будуть спливати підказки та поради, якщо ви щось пропустили, то можете в будь-який момент скористатися вбудованим в гру гайдом.

З самого початку не буде якогось переваги в певну галузь, ви будете однаково втягнуті в процес облаштування свого міста, видобутку ресурсів і створення армії. Можна сказати, що вікінги ввібрали в себе найкраще від попередніх проектів, і на виході ми отримали кращу браузерну стратегію.

Ця MMORTS може запропонувати вам багато, не тільки стандартну будівлю свого городища і вербування рекрутів, але і продуману кланову структуру і битви між ними, крафт зброї і спорядження, прокачування героїв, багато гілок технологій, величезна різноманітність бойових юнітів і навіть PvP бої.

Vikings: War of Clans системні вимоги та характеристики

Мінімальні
OCWindows XP, 7, 8.1
Процесор800 MHz
Оперативна пам'ять128 Mb
Місце на диску100 Mb
Відеокарта64 Mb
АудіокартаDirectX 9.0c
Швидкість Інтернету256 Кбіт/с
Рекомендуємі
OCWindows 10
Процесор1.2 GHz
Оперативна пам'ять1 GB
Місце на диску150 Mb
Відеокарта128 Mb і більше
АудіокартаDirectX 9.0c і вище
Швидкість Інтернету1 Мбіт/с
Більш докладно про ігровий світ

Ресурси та розвиток поселення

За стандартом розвиток міста вікінгів починається з центральної будівлі ратуші, видів будівель не так вже й багато, кожен тип важливий і має безпосереднє призначення. Будівлі поділяються на ресурсно-видобувні, військові, фортифікаційні, релігійні, для відкриття нових технологій і прокачування героя. На перших порах, будівлі зводяться швидко, але з підвищенням рівня і їх апгрейдом, можуть знадобитися десятки годин.

Зауважте, на вас певний час ніхто не може напасти, так як ви новачок, використовуйте цей час з розумом для фортифікації свого міста. Не можна забувати про науку і відкриття нових технологій, вони безпосередньо впливають на продуктивність ресурсних будівель і на доступ до нових юнітів. Всього є три ресурси і два види монет:

 • Дерево - необхідно для побудови будь-яких видів будівель;
 • Залізо - без нього ніяк не найняти воїнів і не провести апгрейд існуючих будівель;
 • Їжа - потрібна для прожитку армії;
 • Золоті та срібні монети - потрібні для торгівлі на ринку і для винагороди за службу солдатам.

Битви і військові походи

Найжорстокіші і масові битви ведуться за місця сили. Це спеціальна зона, яка знаходиться в кожному королівстві, хто контролює її, отримує нечуване могутність. При захопленні, глава клану стає конангом. Він може керувати своїми підлеглими і тими, хто знаходиться в межах його королівства. Так само він має право нагороджувати титулами учасників клану, а вони дають хороші добавки і ігрові бонуси, а також престиж і повагу. Вам буде весело воювати разом зі своїм кланом проти інших кланових об'єднань, і відчувати себе справжнім вікінгом.

Але, є битви королівств або ще як їх називають "Світові Воїни", тут вже йдуть масові і запеклі війни між кланами, та так що весь сервер розбурхує. Переможець отримує абсолютне панування над територією до нової війни за місце під сонцем. Всі учасники переможниці отримують нагороди, так що не варто обходити стороною цей захід.

Шкода, що самі битви в Vikings: War of Clans проходять в автоматичному режимі, і немає жодної візуалізації. Так що баталіями насолодиться, не вдасться і це вагомий мінус в вікінгів. Сама ж бойова система різноманітна, ви можете проводити облоги, штурми, захищати свої фортеці, контратакувати і користуватися всякими хитрощами. Війська діляться на шість типів і взаємопов'язані між собою. Слабкі та сильні сторони солдатів можна збалансувати тільки при наявності декількох видів військ. У вашому розпорядженні:

 • Піхота;
 • Стрілки;
 • Шпигуни і ассасіни;
 • Артилерія;
 • Маги і чаклуни.

Клани і ієрархія

Все тримається в грі Вікінги: Війна Кланів, хоч як це дивно на кланах, назва говорить сама за себе. У нього може входити до 100 чоловік. Його можна трохи кастомінізувати, наприклад придумати назву, герб, прапор і слоган, а також прописати статут і роздати обов'язки. Такі об'єднання потрібні в першу чергу для захоплення і утримання "місць сили" на глобальній карті, але це не все, ви можете допомагати один одному, і брати участь в спеціальних квестах. Є ще ряд переваг, з якими ви розберетеся по ходу гри.

Персонажі і їх прокачування

Виразною особливістю є те, що короля вікінгів можна створити самому, ви зможете його прокачувати, одягати в обладунки і покращувати його зброю. Чим краще буде ваш герой, тим більше бонусів отримує загін під його початком. Але, також можна перекваліфікувати його в градоначальника або в торговця, що дасть вагомий приріст в економіці і облаштування свого поселення.

Рекомендації та поради по грі

 • Запасайтеся ресурсами, яких бракує можна купити на ринку, надлишки можна обміняти на золото;
 • Можно с меньшими военными силами награбить ресурсов, с помощью разведчиков проверяйте гарнизоны противника;
 • Не забивайте на квести, за їх виконання можна отримати вагомі нагороди;
 • Наявність героя в армії дає великі бонуси, і шанси на перемогу зростають;
 • З бухти барахти не нападають на інші поселення, розраховуйте ресурси і ризики отримати відсіч;
 • Облаштуйте місто і добре його зміцните. Може бути таке, що поки ви будете в бойовому поході, на ваш місто нападуть і все рознесуть;
 • Розвивайте дипломатичні відносини і укладайте союзи, разом простіше досягти величі.
Переваги та недоліки гри
Плюси
Нагороди за участь в світових війнах
Кілька варіантів битв
Дуже багато юнітів
Битви королівств
Мінуси
Не різноманітні споруди
Довге відкриття нових технологій
Повільний розвиток героя

Підбиття підсумків

Вікінги: Війна Кланів - це крайній мірі успішний проект, за такий короткий проміжок часу, лише одиниці досягають таких висот. Ми з упевненістю можемо сказати, що це найкращий представник з сучасних MMORTS. Перше ніж вона захоплює, так це атмосферою середньовічної Скандинавії, суворими північними воїнами і відповідним набором сеттінгом. Друге, це вкрай просте управління, що навіть діти впораються. Анімація на висоті, місто і всі жителі, немов живі, любо дорого просто спостерігати за їх рухом, навіть річки і потічки наче справжні. А система бою вам ніколи не набридне, ви будете бажати вриватися в бій знову і знову. Так як солдат можна прокачувати, а короля буквально прокрафтити і проапгредити.

Радимо ознайомитись з іншими цікавими онлайн іграми