Онлайн гра Зоряна Федерація про колонізацію космосу

Зоряна Федерація огляд гри з докладним описом

Зоряна Федерація є стратегічною військово-економічною стратегією з великими можливостями, в якій поєднується сітібілдінг з будівництвом міст на планетах і грандіозні експансії і зіткнення між різними представниками космічних цивілізацій. Більшість ігор в жанрі наукова фантастика сфокусовані на війні або на всьому по троху, але тут баланс дотриманий у всіх напрямках, на виході виходить міні-посібник для самих маленьких зі створення галактичної імперії.

В грі дуже багато різноманітного контенту і рівень складності не для школяра, по суті, тільки хардкорщик і затятий фанат Sci-Fi зробить даний проект своїм справжнім домом. Кількість рас тут більше ніж, у будь-якої іншої рольової mmo в браузері, причому кожна має унікальні технології і можливостями. Зоряна Федерація має повноцінно збалансовану економіку з колонізацією, де основним завданням буде видобуток різноманітних ресурсів для створення флотилії і армії. Саме успіх у веденні війни цілком і повністю лежить на вмінні підняти серйозну економіку і налагодити безперервне вивчення і удосконалення технологій, завдяки чому ви зможете створити унікальні космічні кораблі за своїми кресленнями, яким будуть заздрити інші.

Різноманіття можливостей це головне достоїнство Зоряною Федерації і причина того, що період ознайомлення затягується на пару тижнів і тільки потім можна повністю побачити всі можливості і почати рухатися в улюбленому напрямку. Адже спочатку доведеться розібратися в ресурсах, матеріалах, валютах, комплектуючих кораблів, будівлях, і зрозуміти як добувати, продавати, купувати необхідні копалини. До того ж при всьому цьому потрібно не загинути і встояти в політичних інтригах, які будуть влаштовувати інші гравці. А таємничості у всьому цьому хаосі будуть надавати легенди про міфічних древніх цивілізаціях і артефактах, які вони залишили по собі.

У вас буде вибір, стати космічним Д'Артаньяна і проявити звістку талант дипломата і побудувати свою велич лише на союзах і торгівлі. А можете стати поганим хлопцем і вибрати шлях війни, набігів, і піратського промислу. Ну а якщо ви дуже розбушуєтеся і станете злим як сам Люцифер, тобто можливість перетворити в пил планету або цілу зоряну систему. Щоб почати грати необхідно зареєструватися, але зауважте, в цей момент потрібно визначитися з расою, на головній сторінці розташована табличка з описами кожної з них. Є тільки російська версія і тільки російські сервера відповідно, дуже дивно, що такий гідний продукт не вийшов на мировою арену. Розповсюджується безкоштовно по free-to-play, як більшість браузерних ігор, але є великий розвинений преміум магазин з донатом.

Таблиця основних характеристик
ТипБраузерна гра
ЖанрСтратегія, Фантастика, Космос, Sci-Fi, MMORTS
РозробникD. Grishin
Видавник-
СтатусЗапущена
Особливість2D, Flash
Дата виходу2014
Тип розповсюдженняfree-to-play (безплатно)
Офіційний сайтstarfederation.ru

Сюжет

Розробники не представили нам ніякої історії, але події відбуваються в дуже віддаленому майбутньому, де людство розтеклась по безкрайньому всесвіту і зайнялося колонізацією і приборканням нових технологій. У світі Зоряною Федерації ви виступаєте лідером однієї з восьми великих фракцій, яку необхідно привести до економічного та політичного могутності шляхом створення великої армії і розвитку технологій дозволяють домінувати над ворогом. Одні миролюбні і зосереджені на творенні і технологіях, а інші агресивні і влаштовують війни і розбирання між собою, вибір залишається за вами.

Інтерфейс і управління

Інтерфейс містить безліч елементів, призначення і функціонал яких добре описаний, по більшій мірі він текстовий, а все наповнення статичну. По боках ігрової зони розташовані панелі, які виїжджають за кліком, все продумано і зручно розташоване, а велика кількість іконок ні скільки не відлякує, адже в разі складнощів завжди доступні навчальні матеріали. Динаміки взагалі немає, тільки клацання мишкою, її власне і будете тільки задіяти, так як клавіатура ні до чого. Загалом, все виглядає простенько, тільки фоново обертаються планетарні системи з зірками надають якийсь особливий антураж, при якому виникає відчуття залученості і присутності.

Геймплей

Ігровий процес в Зоряною Федерації, як мінімум не простий і змушує напружувати ваші звивини. Все продумано до найдрібніших деталей, і порушені докладно навіть ті аспекти, яким в подібних стратегіях про космос відводиться другорядна роль або зовсім не згадується. Відносно кількості рас і вибору їх, то від цього залежить повністю стиль вашої гри, так як вони мають унікальні властивості, але дотриманий баланс, в якому немає найкращих і найгірших. Поспішаємо попередити, не бійтеся труднощів і великої кількості контенту, так як на всіх етапах становлення та ознайомлення є навчальні матеріали. А все через те, що у розробників була мета створити гру не на один вечір, а ту в якій гравці будуть буквально жити.

Можливості вражають, якщо забігти наперед, то це конструктор кораблів, де можна побувати в повноцінної ролі творця. Видобуток ресурсів не схожа на однокнопкове заняття, так як часто потрібно вивчити безліч технологій, щоб виробляти потрібні речі і деталі для своїх кораблів і для будівництва бази. Але ось сітібілдінг тут не повноцінний, а так би мовити статичний, ви просто на кожній планеті будуєте силу всесвіт всіляких споруд і милуєтеся на картки зі статистикою та інформацією. Візуалізації по цій частині на даний момент немає.

А чого тільки варта система битв, яка схожа на шахову партію, де можна шпигувати, і разом з союзниками по альянсу можна ініціювати спільні походи на ворожі об'єднання, влаштовуючи, що ні наїстися галактичні війни, що пожирають все навколо своїм полум'ям. Більш докладно основні складові гри, ми розглянемо далі в огляді.

Зоряна Федерація системні вимоги та характеристики

Мінімальні
OCWindows XP, 7, 8.1
Процесор800 MHz
Оперативна пам'ять128 Mb
Місце на диску100 Mb
Відеокарта64 Mb
АудіокартаDirectX 9.0c
Швидкість Інтернету256 Кбіт/с
Рекомендуємі
OCWindows 10
Процесор1.2 GHz
Оперативна пам'ять1 GB
Місце на диску150 Mb
Відеокарта128 Mb і більше
АудіокартаDirectX 9.0c і вище
Швидкість Інтернету1 Мбіт/с
Більш докладно про ігровий світ

Раси Зоряною Федерації

Завдяки цьому геймплей робить більший радіус дії і через це з'являється якась багатогранність в контенті, в якій можна заблукати, немов у лабіринті, коли будете шукати найкращий і більш результативний шлях розвитку. Це є найважливішим кроком в Зоряною Федерації, від якого буде відштовхуватися ваш стиль ведення війни, зауважте, що і миролюбні можуть стати майстерними воїнами і войовничі можуть досягти успіху в економіці і технологіях. Всього в грі вісім рас, сім з яких ігрові та одна бот (AI), вона дуже войовнича, місцями агресивна і добре збалансована у всіх напрямках, що змагатися з нею навіть крутим хлопцям на сервері буде проблематично. Зауважте, для життєдіяльності кожної з них необхідна певна атмосфера.

  • Борги - це не ігрова раса роботів, які самостійно приймають рішення на основі штучного інтелекту, у них все найкраще і передове і вони є головною загадкою для всіх рас, адже вони часом божевільні воїни, а часом їм все байдуже. Особливо непередбачуваною є їх тактика ведення бою, де складно оцінювати свої шанси на успіх. Але якщо ви їх здолаєте, то видобуток буде дуже цінною, серед якої рідкісні предмети, ресурси, технології, всілякі апчівкі і бустери, а також підвищений досвід, що сприятиме прискореній прокачування.
  • Геліони - вони найбільше подібні до земних людям, і найагресивніші серед ігрових рас. У бойової потужності подібні боргам, дипломатію використовують рідко і якщо використовують, то в якості важеля тиску. Їх сильна сторона зброю і двигуни кораблів, але через свою агресії слабкі в торгівлі і у них низький приріст населення. Вони шпигунам воліють потужний удар в лоб, місце того щоб вдарити ножем в спину.
  • Веліди - вони воюють більше всіх, вся їхня культура і світогляд зав'язано на війні, вони найкращі в зброю і захисту, і завдяки потужній шпигунської агентурі знають завжди куди бити і через це у них така результативність і багато перемог. Але їх мінуси не менше вагомі, ніж плюси, а саме торговці вони ніякі, а видобуток ресурсів з приростом населення змушують посміхатися. Схожі на людей з фільмів про пост-апокаліпсис.
  • Тормалі - це одні з найбільш миролюбних в галактиці, і при цьому вони дуже погані воїни, а на рахунок ресурсів, то їм простіше їх купити, ніж самим добувати, дешевше і безпечніше вийде. Вони заснували торгово-економічну мережу, і багато раси користуються їхніми послугами, до того ж створена ними організація сприяє миру і не дозволяє розгорітися великим полум'я війни. Завжди вирішують будь-які спори мирним шляхом і не вдаються до насильства.
  • Мруні - найбільш древня з заявлених рас, одягнена завісою таємниць і виглядає не звично. Представники цієї раси виглядають як згустки енергії, що володіють розумом. Вони гарні в торгівлі, виробництві та надмірно плодовиті. Але вони нікчемні війни і дуже погані в вивчення технологій, а в шпигунстві взагалі все погано. Воліють за всяку ціну уникати воєн.
  • Зекти - низькорослий і кремезний народ дуже схожий на людей, є найкращими здобувачами ресурсів, такі ж гарні у виробництві і пропонують безліч товарів пов'язаних з видобутком копалин. Дуже погані у військовій справі і вважають за краще завжди домовлятися.
  • Гларги - візуально віддалено схожі на Торманів, їх сильною стороною є наука і все що з нею пов'язано, в енергетиці та захисних системах практично рівні загадковим Боргам. Дуже розумні і навіть надмірно миролюбні, вирішують конфлікти дипломатією. Слабка сторона це видобуток ресурсів і виробництво, також торговці з них не дуже.
  • Атокси - це раса мислителів, які схиблені на інформації, вони є кращими в шпигунстві, головний їх товар, що продається це розвіддані. У виробництві у них всіляка техніка для скритності і для сканування глибин космосу, в науці і другом виробництві вони слабкі, також у них дуже низький зріст населення.

Кораблі і конструювання

Багато говорити про кораблі в Зоряній Федерації не будемо, так як про це можна розповісти дуже багато. Вам вже здається, що це не огляд, а цілий гайд, але ми так і намагаємося описувати гри, щоб геймер знав, у що збирається грати. Головна особливість і родзинка, яку полюбили фанати космічних стратегій це можливість за власними кресленнями створити унікальні кораблі, які не будуть схожі на вироби інших гравців. За умови, що ви будете намагатися.

На перший погляд цей процес здасться вам простим і нічим не примітним. Але, це тільки на перший погляд, за основу ви берете креслення каркаса якогось корабля і проводите поліпшення на свій розсуд. Як правило, це слоти під модулі двох найбільших груп, таких як захист і атака. Каркаси можуть бути на базі класів таких кораблів як лінкори, крейсери, винищувачі та інші.

Наприклад, можна встановити якомога більше гармат і мінімум броні з потужними двигунами, але необхідно вриватися раптово, щоб застати супротивника зненацька. А можна створити мега броньованого монстра, і витримувати масовані атаки, але поставити якусь дуже дамагерну зброю з довгої перезарядженням. Можливостей колосальна кількість, також багато просунуті гравці знайшли золоту середину і за допомогою артефактів роблять собі універсальні флотилії. Політ фантазії і терені для творчості майже не обмежені.

Битви і бойова система

Складне ведення бою з необхідністю проводити розрахунки і прикидати результати бою, при такому розкладі робить Зоряну федерацію далеко не для любителя. Бої проходять в реальному часі, в покроковому режимі, що вимагає від гравця зважених і обґрунтованих дій, інакше ваш флот перетвориться в діряві консервні банки. І так приступаємо до опису, поле бою ділиться на 30 секторів, немов шахівниця. Бій розділене на цикли, а тривалість може бути дуже довгої, все залежить від розмірів флотилій і скілів сторін, від 1 до 30 циклів по п'ять хвилин кожен. Як бачите, один бій може проходити 2,5 години, а це цілий вечір, а тепер рахуйте, скільки вечорів після роботи або навчання знадобиться, щоб зростити космічну імперію.

Автобою і автопілота немає, тільки якщо ви відсутні, то в захисному режимі будуть прийматися комп'ютером оборонні заходи. Механіка різнопланова і максимально в симуляції відтворює теоретичну битву армад в космосі. Враховується позиція, відстань, тип озброєння, загальна бойова міць, захист, бустери, артефакти і грамотні дії, так як під час цього процесу частина кораблів можна відводити, приймати допомогу союзників, перегрупуватися і творити інші витівки. При всьому цьому можливості кожного корабля обмежені його параметрами. Якщо бій розгортається поруч з планетою, то її можна знищити як навмисне, так і випадково. І це ми тільки розповіли про верхівку даного айсберга. Наша думка така, що для рядового геймера це вже занадто складно, але зате епічно виглядає.

Економіка

Економіка це найважливіша складова в грі Зоряна Федерація і при цьому найскладніша. Якщо у вас не буде необхідних потужностей, то ви точно не побудуєте флот і не влаштуєте зоряні війни. В першу чергу складність полягає в різноманітті і вживаності тих або інших ресурсів, всі вони поділені на групи і їх налічується трохи більше ніж 20. Одні з легкістю добудете самостійно на своїй планеті, а за іншими необхідно буде відправлятися в глибини космосу, а найцінніші і важливі, у яких вузька сфера застосування, доведеться синтезувати за допомогою дуже серйозних технологій.

Якщо у вас будуть надлишки чогось, тоді їх можна продати і купити те, що необхідно і те, що вимагає для своєї здобичі багато зусиль. Кожна з рас володіє бонусами до видобутку або виробництва певного ресурсу. Також мудра економіка і розподіл коштів дозволить вам купувати все що необхідно, купити можна все, починаючи від каменів, і закінчуючи величезними крейсерами. Виходить гроші (IG) головна зброя, а їх видобуток буде основним промислом. Це та гра, де потрібно постійно ворушити мізками і в правильному напрямку. Уважно ознайомтеся з сильними сторонами обраної вами раси і вливаються їх по максимуму - це найголовніша порада, який працює.

Як показує практика казково багаті лише одиниці і то досвідчені старожили, новачок про вільний покупках в будь-яких масштабах може тільки мріяти. Для початку необхідно обзавестися великими запасами енергії і грамотно розподілити робітників, щоб вони не вмирали, а приносили користь. Більш цінні ресурси можна отримати на поясах астероїдів. Але, для цього необхідно створити видобувний флот з усіма його складовими, що дорого і складно. А для рідкісних потрібно закачувати науку, як правило, ви їх зможете відтворювати на останніх рівнях. І для всього цього паралельно потрібно збільшувати населення, а для цього в свою чергу потрібно безперервно займатися процесом колонізації, що в підсумку тільки одна складова гри змушує кипіти сіра речовина. Войовничим рас простіше зайнятися пограбуваннями, але при достатній кмітливості вони зможуть стати хорошими вченими і виробничниками.

Альянси і дипломатія

Система альянсів і дипломатія добре продумані і займають важливе місце в грі на ряду з військовою справою і виробництвом. Дипломатичні зв'язки відкривають шляхи до торгівлі і економічного процвітання, а також дозволяють спільними зусиллями досягати поставлених цілей. Так як навіть в складі клану на пізніх рівнях розвиток досить важке, то говорити про комфортну і успішній грі в поодинці не доводиться.

В грі передбачено 8 видів договорів, існують також гільдії дають бонуси в економіці, військовій справі і до виробництва і іншим важливих справ, але необхідно щомісяця проплачувати членство. Але якщо ви не будете в складі, якого або об'єднання, то у вас не буде ніяких зобов'язань і ви зможете в відкриту грабувати і займатися піратському. Звичайно за умови, що у вас буде прокачаних армія, тоді можна не займатися ні торгівлею, ні виробництвом. Всім новачкам настійно рекомендуємо кудись вклинитися і оцінити всі переваги. Наприклад, найголовніше це спільне використання гіперврат, без яких повноцінна колонізація неможлива.

Наука і дослідження

Наука друга за важливістю після економіки з видобутком ресурсів, завдяки якій реалізується все інше. Головна порада, виходячи з переваг вашої раси і вашої стратегії, виберіть шлях вивчення нових технологій, так як часткове або хаотичне вивчення не дасть ніякої користі. При цьому дослідження ускладнюються, тим, що необхідно дотримуватися ряду умов. Характерною особливістю є відсутність необхідності платити грошима чи ресурсами, потрібно лише дотриматися умов, які називаються науковий потенціал, вироблений в спеціальних будівлях, і почекати необхідний час.

Ще особливістю є те, що всі ці наукові потенціали можуть бути розкидані по всьому вашим планет в галактиці і разом вони дають все необхідне для дослідження. Ще є два важливі напрямки в дослідженнях. Перший це конструкторське бюро, в якому виробляються очки проектного потенціалу для будівництва кораблів. А другий це археологія, що дозволяє знаходити розкидані по планетам артефакти. В цілому все також, як і в будь-який інший браузерної стратегії тільки зі своїми нюансами.

Будівництво

Це заняття дуже монотонне, яке в перспективі стане рутиною, адже ви будувати будете часто і завжди. Всіляких будівель вище даху і більше ніж ресурсів в грі, але є складність більшість з них розташоване по різних вкладках і їх необхідно буде шукати, що з часом стане дратувати. Все будівництво зав'язано на енергетиці, і вам постійно необхідно стежити за рівнем будівель її вироблених.

Розподіл будівель відбувається на видобувні, виробничі, дослідницькі, житлові, військові і на верфі, при цьому вони мають багаторівневу систему поліпшень і апгрейдів, все це триває довго і коштує дорого. Тому, виходячи з обраної раси, потрібно розставляти пріоритети, щоб досягти успіху. Відмінною рисою є карткова система, де розташована вся інформація про будівлі та їх апгрейдах, а сама візуалізація відсутня. Дивлячись на планету, ви не побачите будь-якого руху, немов планета незаселених.

Переваги та недоліки гри
Плюси
Багато контенту
Велика розмаїтість досліджень
Захоплююча бойова система
Конструювання корабля
Зрозумілий інтерфейс
Мінуси
Анімації майже немає
Донат спрощує гру
Потрібно витрачати багато часу

Підбиття підсумків

Якщо коротко, то Зоряна Федерація це складна стратегія, в якій необхідно дуже сильно напружувати мізки, через те, що гра ведеться в довгу через тривалого шляху розвитку. Безумовно цей проект не на один вечір або пару, тут необхідно вибудувати довгострокову стратегію якої будете дотримуватися. Саме загальна складність проекту ставить його особняком далеко від інших ігор, де більше динаміки і екшену, але тут масштаби і можливості.

У вас може скластися враження, що ми, розповівши про все в цілому, не розповіли нічого. Ми поверхнево розповіли про особливості, що б ви знали, з чим будете мати справу. Якщо вам потрібна якісна стратегія про космос, де, немов у симуляторі колоніста можна створити свою зоряну імперію, то це відмінний варіант для гарного проведення часу протягом багатьох місяців, тим більше онлайн великий і стабільний, що ви не зможете занудьгувати.

Радимо ознайомитись з іншими цікавими онлайн іграми