Стратегічні онлайн ігри для ПК

Стратегії в реальному часі є найбільш поширеними в інтернеті, особливо цей жанр дуже розвинений в браузерах. Саме вони є найулюбленішими серед геймерів, а розробники на цьому тлі випускають їх немов на конвеєрі, пропонуючи різні сеттінги, від економічних симуляторів ферм до глобальних баталій на безкрайніх просторах космосу.

При цьому, масові з багатьма користувачами стратегії на ПК найчастіше є крос платформеними, де одна гра може бути доступна одночасно в спеціальному клієнті, в браузері, на сматфонах з різною ОС під єдиним членством. І яскравий тому приклад Астролорди, вся прогресія зберігається, і ви можете продовжити з будь-якого пристрою.

В подібному жанрі потрібно мислити далеко наперед, розвивати економіку, вивчати технології, створювати армії, зводити міста і приймати тактично вірні рішення в постійному і динамічному розвитку подій. Що вже як мінімум не дозволяє грати на автопілоті.

Наш список містить найкращі стратегії, де можна помірятися силами і кмітливістю з іншими гравцями, причому в кожну з них можна грати безкоштовно, необхідно лише зареєструватися на порталі, що представляє проект або на офіційному сайті локалізатора.

-->

Про особливості та про жанр стратегія

Почнемо з того, що онлайн стратегії апріорі не прості, так як потрібно взаємодіяти тим чи іншим способом з іншими гравцями. А також вони не є розвагою на один вечір, так як повноцінний розвиток може затягнутися на кілька місяців.

Вам необхідно вибудувати глобальне планування, і створити тактичні шаблони для застосування в конкретних ситуаціях, а саме в боях. Як правило, в стратегіях після розвитку економіки до належного рівня відбуваються постійні битви, яким буквально немає кінця. І якщо в ваших розрахунках є помилки, то ви будете втрачати армію за армією, а з нею ресурси.

В свою чергу жанр стратегій ділиться на два типи:

  • Покрокові, де даються очки дій і час на здійснення ходу;
  • Що відбуваються в режимі реального часу. Навіть якщо ви не в мережі, з вашими містами і арміями можуть взаємодіяти інші гравці.

Популярні сеттінги онлайн стратегій

У нас же представлені широко поширені і звичні для багатьох браузерні стратегії, які не потрібно завантажувати, такий формат сподобається тим, хто усидливий і любить розкинути мізками. З повноцінних звичних з клієнтом це Stronghold Kingdoms. Сеттінгів досить багато і часто вони один з одним тісно переплітаються:

  • Економічні - боротися не потрібно, тільки лише здорова конкуренція в нарощуванні потужностей виробництва і грошових капіталів. Яскравий представник це ферми, де ми радимо вам спробувати Big Farm.
  • Військові - тут все зрозуміло, накопичили золотце, зібрали гарматне м'ясо і пішли грабувати інших гравців. Саме тут стратегія має найрозвиненіші ігрові механіки. Це на ділі можна побачити, наприклад, в Вікінгах або в Зоряній Федерації.
  • Історичні - тут багато чого можна зустріти, починаючи печерними розбірками первісних людей і закінчуючи війною в 21-му столітті.
  • Менеджери - найчастіше це управління бізнесом або спортивними командами, але можна побачити і ексклюзив у вигляді школи гладіаторів стародавнього Риму.
  • Друга світова - це одна з найбільш заїжджених тем, де потрібно рятувати світ від Гітлера.
  • Середньовіччя - ви побуваєте в ролі феодала, лицаря, короля або імператора, який буде вести війни за землі та скарби, проливаючи кров десятків тисяч солдатів.
  • Космічні - це наукова фантастика в футуристичному майбутньому, де людство колонізує космос і як і раніше воює. Ці стратегії відрізняються особливою глобальністю, як в розмірах локацій, так і в розвитку.
  • Містобудівні - дуже схожі на ферми, так як принцип схожий, але акцент зроблений на будівництві всіляких споруд, які будуть створювати послуги та товари, вироблені не на грядках і розмах у них теж великий. Найяскравіші представники Uptasia і Rail Nation.