Онлайн гра Руни Магії (Runes of Magic)

Рекомендуємо вам більш захоплюючу рольову гру, ознайомтеся з Icarus, прочитавши про неї в огляді!

Руни Магії (RoM) огляд гри і докладний опис

Руни Магії це одна з найяскравіших азіатських MMORPG в популярному жанрі корейського фентезі, в деякій мірі можна сказати, що це мікс з двох найпопулярніших ММО в світі, і це "WoW" і "Lineage 2". Від першої гри явно за основу була взята графіка, від другої динаміка і сама ігрова механіка.

Причому геймплей вийшов дуже різноманітним, що на все прокачування і вивчення банально не вистачатиме часу. І через це часом комфортніше вдатися до донату, зауважте, в цьому немає нічого поганого, але можна обійтися без нього і пограти на пару десятків годин довше. Крім прокачування лицаря або ельфа захмарного рівня вам доведеться закачувати і облаштовувати власний будиночок до рівня замку з кріпаком валом.

Чогось кардинального і новаторського тут немає, те ж саме крошилово мобів, крафт речей і заточка зброї, осідлання горгон, розвиток супутників, видобуток ресурсів, участь в клановій діяльності і в подальших лютіших замісах між гільдіями. Всю епічність гри Руни Магії можна описати тим, що через місяць після релізу було зареєстровано 2 мільйони акаунтів і це було в 2008 році, зараз стабільний онлайн не поступається іконі ММО Лінейдж.

Перевага полягає в тому, що вона поширюється по моделі free-to-play, що не вимагає абонентської плати, і тому грати можна абсолютно безкоштовно. Гра є клієнтською і потрібно завантажити безкоштовний інсталятор і пройти реєстрацію. Російська версія і сервер надається компанією PlayPay, тобто ви зустрінете тільки гравців з СНД. Гра грандіозна, масштаби локацій і розмах геймплея по-справжньому вражає.

-->
Таблиця основних характеристик
ТипКлієнтська гра
ЖанрMMORPG, Екшен, Фентезі, Азіатський, Корейський
РозробникRunewaker Entertainment
ВидавникBelver, Frogster Interactive
СтатусЗапущена
ОсобливістьВеликий відкритий світ
Дата виходу2008
Тип розповсюдженняfree-to-play (безплатно)
Офіційний сайтrmonline.ru

Сюжет

Хоча в сюжеті гри Руни Магії є тільки люди і ельфи, він не зовсім банальний, як для типової MMORPG. І історія цього світу досить оригінальна. Всі події розгортаються навколо священної книги Таборея, яка описує все буття і створення світу. Цю книгу написав сам бог Айвен і вона дуже нагадує Біблію. Все було добре і класно, а потім розумні істоти почали вести між собою війни за владу і території. Потім навіть була оголошена війна богам, яка з тріском була програна. Історія всього світобудови від витоків до подій розгортаються зараз в грі ділиться на п'ять епох.

 • Епоха створення - бог створив світ і описав цей процес у книзі, потім з глини він зліпив людей і ельфів.
 • Епоха міфів - світ розвивався і здоровий багато тисячоліть, але в ньому не було балансу, і з'являлися зачатки передумов до війни і творець створив драконів якийсь аналог миротворців.
 • Давні часи - в цю епоху домінуючою расою стали люди, вони зайняли неосяжні простори і після цього з'явилися нові порядки в світобудові.
 • Епоха покарання - це час розбрату і роздирають воїн світ фентезийной всесвіту табором. Люди виявилися хитрими і створили зберігачів, які змогли протистояти драконам, завдяки яким вони бажали звільнитися від гніту тих же драконів. Але створення бога виявилися сильнішими і люди здобули нищівну поразку, загубивши при цьому свою цивілізацію, всі свої знання.
 • Нова ера - це та епоха, яка відбувається саме зараз в світі Рун Магії, після божевільної війни вижили вирушили на континент Коллідію, відновлюючи світ з руїн і попелу.

Інтерфейс і управління

Щодо інтерфейсу, то в рунах Магії, він в якійсь мірі повторює "WoW". Радує, що він багатий на інформативну складову, але при цьому ігрова зона не захаращена різними дурницями і закликами задонатіть. Природно інтерфейс буде у однакових жанрів схожим, але тут все вийшло лаконічно і без надмірностей. Якщо ви грали в браузерні рпг, то розумієте, про що йде мова. У пересуванні беруть участь клавіші WASD також як і в Лінейдж можна клікнути по точці або на карту, і ваш персонаж буде переміщатися по заданому курсу. Активні скіли виносяться на панель заклинань, також на неї можна винести пляшечки для відновлення здоров'я і манни з усякими підсилюють зіллям.

Геймплей

В більшості своїй в переважній кількості MMORPG геймплей складається з квестів і виснажливої прокачування персонажа з подальшою його підготовкою до PvP. Це правило не оминуло і Руни Магії, також виконуєте завдання, отримуєте досвід, гроші, вливаються і одягаєте свого героя. Але від більшості відрізняє, то що на серверах гравці переважно вибирають PvE, і не часто влаштовують заміси на аренах, крім як на облог, де завжди відбувається двіжуха. Гравця чекає великий і барвистий світ, який приємно вивчати, він більше схожий на європейське фентезі ніж на азіатське, що є вже плюс, так як одні корейські блокбастери можуть милити очі. Тобто наявність альтернативи це добре.

Відмінною рисою є наявність 8-ми класів, які можна між собою комбінувати, що в підсумку дає трохи більше 20-ти комбінацій, які вносять різноманітність в ігровий процес. А ось незвичним є розподіл серверів на PvE і PvP, причому деякі дізнаються про це, тільки просидівши в очікуванні не одну годину відгук інших гравців на пропозицію про битву. Тут є природно і всіма улюблені кланові протистояння і війни між гільдіями, облоги замків, межсерверние змагання гравців і дуелі.

Найрезультативніші гравці в рунах Магії нагороджуються всякими приємними штучками, відстежити це можна в рейтинговій таблиці. Крім цього гра в достатку пропонує: конкурси, завдання з сюрпризами, свята, фестивалі і навіть міні-ігри. Система гільдій і кланів має багато фішок, причому їх прокачування схожа з прокачуванням ігрового персонажа. Наприклад, потрібно розвивати замок, вибирати головного, отримувати звання з титулами. Ще є одна відмінна риса і це наявність власного житла, яке можна облаштовувати і запрошувати туди своїх друзів.

Можна приручати вихованців і їздових тварин, грати весілля, є також вбудований голосовий чат для паті. Різноманітні ремесла дозволять вам порівняно дешево створювати круті обладунки та предмети. А на початковому етапі при реєстрації конструктор персонажа, дозволяє створити унікального героя. У загальній сумі на момент написання огляду було більше 4000 квестів!

Руни Магіі системні вимоги та характеристики

Мінімальні
OCWindows XP, 7, 8.1
Процесор2.0 GHz
Оперативна пам'ять1 Gb
Місце на диску10 Gb
ВідеокартаGeforce FX5700 128MB
АудіокартаDirectX 9.0c
Швидкість Інтернету256 Кбіт/с
Рекомендуємі
OCWindows 10
Процесор3.0 GHz
Оперативна пам'ять2 GB
Місце на диску10 GB
ВідеокартаGeForce 8800 512mb
АудіокартаDirectX 9.0c і вище
Швидкість Інтернету1 Мбіт/с
Більш докладно про ігровий світ

Класи персонажів

В рунах Магії кількість рас не велике, все дійство обмежується лише людьми і ельфами, але класів більше, аж вісім, чотири з яких загальні та по два унікальні для кожної з рас. У грі існує подвійна система класів, на 10-му рівні гравець вибирає перший додатковий клас, а на 20-му ще один. Властивості всіх обраних класу не комбінуються, в залежності від сформованих ігрових моментів можна переключатися.

 • Воїн - клас ближнього бою, як правило, його використовують в якості танка, прокачувати захист і рівень здоров'я, щоб приймати всі удари на себе, поки в цей час інші учасники паті наносять масований шкоди ворогу;
 • Скаут - його призначення це дальній бій, швидкий і маневрений, його маневреності можна позаздрити, завдає великої шкоди, але при цьому має малий запас здоров'я і носить слабку броню;
 • Розбійник - самий дамагерний клас ближнього бою, з великими шансами на ухилення і здатний завдавати серії комбо ударів, кожен з яких збиває мало ХП, але за рахунок швидкості він немов кулемет;
 • Маг - його коник це магічні атаки і ослабляють заклинання, також накладає підсилюють і захисні аури на союзників;
 • Священик - це класичний саппорт, Бафана, зцілює і воскрешає, тобто хороший хлопець, без якого ніяк не обійтися в паті;
 • Лицар - як воїн, але одягнений в міцні лати, є пару відмінностей, але вони не значні;
 • Хранитель - ельфів клас, який закликає помічників, дуже живучий, добре завдає фізичний і магічний шкоди;
 • Друїд - це цілитель у ельфів і духовний лідер, він як священик у людей, але з деякими відмінностями в скілом.

Професії

Куди ж без професій в ММО, на момент написання огляду їх було десять, вони крафтового і збірні. Завдяки ним ви зможете забезпечити крутими гарматами і обладунками свого персонажа без вдавання до Донату або до виснажливих походів на рейдових босів. Щось круте, але не підходяще для вашого персонажа можна продати за солідну суму на аукціоні. Втім, нічого особливого, але напружитися потрібно в пошуках ресурсів і складових деталей. Крафтові наступні:

 • Виготовлення зброї;
 • Виготовлення броні і зброї;
 • Виготовлення тканинної і шкіряного одягу;
 • Столярна справа, для створення стріл, луків і меблів для дому;
 • Кулінарія, це приготування їжі з магічними властивостями;
 • Алхімія, для створення різних еліксирів.

І збірні, які здадуться непотрібними, лише на перший погляд:

 • Збір трав;
 • Рубка лісу;
 • Садівництво;
 • Видобуток руди.

Прокачування і характеристики

Крім бойових і характеристик сил природи, у будь-якого персонажа їх є п'ять, як і у "World of WarCraft". Це базові характеристики, вони ростуть з підвищенням рівня, а також при постачанні персонажа певної амуніцією.

 • Сила - від її кількості залежить шкоди і рівень здоров'я.
 • Витривалість - від її кількості залежить фізичний захист, рівень здоров'я і його швидкість відновлення.
 • Спритність - від її кількості залежить шкоди, влучність, критичний шкоди і увороти.
 • Інтелект - від його кількості залежить магічний шкоди і рівень мани.
 • Мудрість - від її кількості залежить магічна захист, рівень манни і її швидкість відновлення.

Відносно навичок, то десь їм навчатися не потрібно, вони також як і базові характеристики ростуть з рівнем, точніше вам даються окуляри, які можна розподіляти. Їх всього чотири типи:

 • Загальні - це ремесленнические навички і для збору ресурсів, а також інші для подорожі в ігровому світі;
 • Скіли основного класу;
 • Скіли другорядного класу;
 • Додаткові скіли для основного класу.

А ось щодо прокачування, то вона дуже проста, деякі складності можуть виникнути лише на останніх рівнях. Є, як основні квести, так і другорядні, про які можна дізнатися, перемістившись на певну локацію. Більшість з них не складні, і шукати довго їх не доводиться, досить клікнути на завдання і персонаж на автопілоті почне переміщатися до точки на карті, де належить виконати завдання. Всі їх можна розділити на три категорії, які зустрічаються у всіх MMORPG, такі як: доставка предметів за потрібне персонажам, знищити певних монстрів і принести їх речі, знайти необхідні ресурси і віднести замовнику.

Свій будиночок

Складно сказати, навіщо це було так придумано розробниками, але Руни Магії частково схожі на знамениту гру "Сімс", де потрібно облаштовувати свій будинок. Спочатку кожен гравець отримує своє безкоштовне житло. Навіщо це потрібно запитаєте ви, ну наприклад можна полежати або поспати на ліжку, можна посидіти в кріслі і почитати книжки. Далі кожен гравець може облаштувати своє житло в залежності від наявних коштів.

Дерев'яну хатину можна перетворити в розкішний палац, до того ж в одній з кімнат можна організувати майстерню, де ви будете відточувати свою майстерність в одній з крафтового професій. Залежно від обраної професії, майстерня буде приймати різний антураж. Наприклад, якщо виберіть створення зброї, то з'явиться кузня. На момент написання огляду було більш 180 різних предметів, серед яких: ліжка, дивани, килими, стільці, полиці, столи, скрині, картини, та інше. З просуванням по грі можна пристроювати різні кімнати, навіть тераси, підвали, горища.

PvP і PvE режими в рунах Магії

В грі існує два типи серверів, один PvP-орієнтований, а другий PvE-орієнтований, на першому можна битися з ким завгодно, а на другому тільки з тими, хто увімкнув цю функцію в налаштуваннях свого облікового запису. Там і там є клани, протистояння гільдій і облоги зі битвами за замки. Про всім зрозумілий PvE говорити сподіваємося, не доведеться, тому що всі шанувальники MMORPG знають, що відмінностей немає від проекту до проекту. Відносно бойової системи, то вона барвиста і насичена екшеном, баталії вражають, особливо групові заміси. До того ж вона Non Target, і тупо стояти і кликати не вийде, потрібно бігати і переміщатися. Картинка вийшла якоюсь модернізацією "WoW", а екшен битви покращеною версією "Lineage 2". Завдяки наявності комбо Скіл гра стає схожою на бойовик, все вибухає, іскрить, горить і блищить.

А ось головний цвях програми це PvP, заради якого так все неабияк вливаються. У цьому плані все гранично схоже на епічно лінійку. Відбувається такий же ураган, натискаючи на клавіші клавіатури для активації Скіл, з тією відмінністю, що тут їх можна комбінувати. Хоч якесь, але різноманітність. І є печалька, відсотків 70% гравців на серверах за краще PvE. Існує система рейтингів, де кращі можуть змагатися між собою, наприклад, є навіть гонки на Маунт.

Крафт речей

Відносно крафта, то в рунах Магії, він такий же, як і всюди з однією відмінністю, що різноманітності хоч греблю гати. Весь крафт відштовхується від обраних і освоєних професій. При створенні будь-якої дрібниці, у вас буде рости рівень професії, що буде давати можливість створювати більш круті речі, тобто для її кача не потрібні всякі сувої і зілля. Є і класична система заточек як в переважній більшості MMORPG. Але, тут у великій популярності два типи речей за допомогою, яких вливаються створені обладунки або зброї.

Перші це руни - магічні камені, які вставляються в вільні слоти на зброю і на обладунках, прикрасах. Стандартно їх може бути не більше трьох, але їх кількість збільшується за допомогою спеціальних свердел. Другі це заклинання, які створюються в магічному перетворювачі, видається він на 15-му рівні безкоштовно за виконання квесту. Ця магічна штуковина працює на спеціальних каменях, які можна купити лише за жетони, а ті в свою чергу можна отримати за виконання щоденних квестів. До того ж ця магічна штуковина може поглинати властивості одного предмета і переносити на інший.

Вихованці

З прирученням тварин в рунах Магії проблем не буде, у вас з'явиться тільки одна складність вибрати щось, так як розробники сюди напхали сотні, якщо не тисячі ретов. Крім цього є і їздові тварини, яких удосталь, що перше, що друге ви будете отримувати безкоштовно за проходження квестів або за взяття рівня. Але, найцінніші дістаються за знищення рейд босів, або ж їх банально можна купити в магазині за Донат. Всі ваші супутники гойдаються нарівні з вами, їх можна одягати, озброювати, підвищуючи тим самим їх характеристики. Деяких можна зловити самому, а є легендарні, які дістаються за заслуги в грі і на весь сервер таких не більше п'яти штук.

В цілому вихованець є вашим вузькоспеціалізованим Баффер. Як правило, покупка здійснюється на ранчо Міллера у Соррунов. Всі вони вилуплюються з яєць, за кольором можна оцінити його цінність. До того ж у вихованця є теже самі основні характеристики, як і у ігрового персонажа. Але є відмітний показати і це відданість, чим він вищий, тим в більшій частині битв він буде вас підтримувати. Є поділ за стихіями, таким як вогонь, повітря, вода, світло, темрява тощо.

Донат

Платних функцій або ж по-простому серед геймерів доната, тут досить багато, можна навіть затаритись всім необхідним і взяти всі рівні, всі професії і одягнутися як справжній врятував Всесвіт в рунах Магії за 2 дні максимум. Тобто за вливання реальних грошей можна отримати вагому перевагу. У преміум магазині є такі основні категорії товарів:

 • Будь-які прикраси, які роблять скін персонажа більш красивим і витонченим, також можна змінити повністю вигляд героя, який створювався при реєстрації;
 • Пляшечки й зілля, що прискорюють багаторазово прокачування;
 • Унікальні меблі для дому;
 • Вихованці;
 • Маунт;
 • Зброя;
 • Реальні речі для фанатів, наприклад, футболки, кофти, брелоки тощо.

Все що ви купили за реал в магазині не можна втратити в PvP режимі. На перших порах, у вас навіть думки не буде Донато. Так як за перші рівні ви будете отримувати тонни досвіду і золота, і навіть їздова тварина і вірного вихованця отримаєте. А ось при досягнення 50-го рівня гра стає складніше, а часу витрачати доведеться все більше. Хоча майже весь асортимент копійчаний і можна віддячити, таким чином, розробників.

Підземелля, рейди та інстанти

Інстанти в рунах Магії багато представлені підземеллями, де як ви здогадалися, ходять на рейд босів в добре зіграних паті. Поодинці туди ходити не тільки безглуздо, але і абсурдно. Так як поки дійдеш до головного лиходія 10 раз помреш. Як показує практика, групи формуються з шести гравців, склад майже у всіх однаковий: 2 танка, 1 Баффер зціляє всіх і два мага з лучником. Але більш прокачані використовують інші зв'язки заточені на швидкий пуш з величезним втратою.

Підземелля це не просто локація, а величезний квест, також є спеціальні арени для з'ясування відносин, доступ на які відкривається при наборі певної кількості очок репутації. Всі локації, на які потрапляє гравець, діляться на статичні і динамічні. На першому типі, карта з мобами і босами завжди однакові, і можна шляхом проб, помилок домогтися певного результату. А на другому ситуації завжди будуть різними, і передбачити результат буде не завжди просто.

Переваги та недоліки гри
Плюси
Мультикласи
Захоплюючий сюжет
Продуманий і різноманітний геймплей
Багато квестів
Проста в освоєнні гра
Мінуси
Донат в деякій мірі вирішує
Слабенька графіка

Підбиття підсумків

Деякі скажуть, що проект застарів, і є багато інших MMORPG проектів, де можна скоротати час. Але той, же WoW застарів з боку графіки вже як років 10. А в горезвісної Лінейдж солянка з наворотів в геймплеї не така багата як тут. Але, ми всім заперечимо і впевнено скажемо, що Руни Магії є якісною MMORPG з цікавою бойовою системою і гігантськими локаціями. Тягти можна без доната, абонентська плата не потрібна, що вже є величезним плюсом для російськомовного геймера, який не особливо платоспроможний. Розробники з Runewaker Entertainment добре надійшли, ввібравши все найкраще з інших рольових ігор, запровадивши свої фішки і своє бачення. При цьому додавши можливість сітібілдінга в мініатюрі, де потрібно зводити свою фортецю і облагороджувати її затишок.

Радимо ознайомитись з іншими цікавими онлайн іграми