Онлайн гра World of Warships про військові кораблі від творців легендарних танків

World of Warships огляд mmorpg гри про морські битви

World of Warships - це морський ММО екшен, який познайомить вас зі світом бойових кораблів і ви буквально поринете в битви другої світової в аркадному режимі, тобто у спрощеному. Гра знаходиться у вільному доступі, і грати в неї можна безкоштовно, прискорену прокачування дозволяє реалізувати донат, але він не обов'язковий. Всього можна досягти самому, але це буде довше.

Єдиний аккаунт дозволяє командувати не тільки кораблем, але і іншими бойовими монстрами всесвіту варгеймінга. Не всі кораблі відносяться до часів великої вітчизняної війни, можна побачити навіть крейсери Російської Імперії і катери початку 21 століття. Як і в інших проектах, вас чекають всі основні нації і навіть більше, а в підсумку тут буде +100500 всяких корабликів, що і всього життя буде мало для прокачування навіть з "премаком".

Wargaming спритно зайняв нішу MMORPG в російськомовних регіонах, спочатку були війнушки на танках, потім коли конкуренти з'явилися і "пульнув" ще крутіше, то розробники пожвавішали і закувати "літалки на літаках". Але не вдалося вийти на рівень популярності WOT, і найближчий конкурент своєї фізикою вразив більшість геймерів.

Тоді на всіх вітрилах вони погнали робити війнушку про кораблі. І вони не помилилися, таких океанських баталій ще ніхто не робив, жоден з найкрутіших танків не володіє такою потужністю як лінкор. Один залп з усіх гармат, і ворог рознесений на друзки йде на дно.

Щоб почати борознити моря і стати славним морським вовком необхідно зареєструватися, створивши аккаунт, який відкриє необмежені можливості по подорожі у всесвіті Wargaming, а далі в залежності від потужності вашого комп'ютера необхідно завантажити установник клієнта, який може важити більше 50-ти гігабайт. А далі вас чекатимуть тисячі годин геймплея, де ви будете прокачувати свого морського монстра до бажаного 10-го рівня.

-->
Таблиця основних характеристик
ТипКлієнтська гра
ЖанрMMORPG, MMOTPS, MMO Action
РозробникWargaming
ВидавникWargaming
СтатусЗапущена
ОсобливістьСимулятор військового флоту
Дата виходу02.07.2015
Тип розповсюдженняfree-to-play (безплатно)
Офіційний сайтhttp://worldofwarships.ru

Сюжет

Сюжет Ворлд оф Варшіпс нічим не відрізняється від усіх відомих проектів варгеймінга, в танках ви капітан екіпажу, в літачках пілот, а тут ви генерал командувач багато тисячі тонною махиною збройної десятками гармат. Коротко кажучи, ви тут будете в більш статусному положенні. Міць кожної флотилії відображає ту страшну епоху, коли під час війни були втягнуті мільйони людей по всій земній кулі. Але тут майже немає битв, які відповідають реальним історичним фактам. Так як на ігровій карті зустрічаються судна різних епох.

Інтерфейс і управління

В World of Warships інтерфейс значно відрізняється від інших ммопрг Варгеймінга, але загальні риси збережені. Є відмінність у виявленні супротивників, а також корабель озброєний кількома видами зброї, за станом яких необхідно стежити, щоб вони завжди були готові до стрільби. Перед завантаженням битви видно його тип, карту і режим, а також список команд. Всього є чотири іконки для позначення кораблів: есмінець, крейсер, лінкор, авіаносець. З останніх же викликається ударна авіагрупа, але сам корабель цього класу практично не потрібен в ближньому бою. Авіагрупи теж діляться на типи, такі як винищувач, торпедоносець, бомбардувальник. Але, проти них є захист, і це зенітні установки, вони управляються (AI) в автоматичному режимі.

Карта має безліч індикаторів, які властиві тільки в кораблях, в них потрібно розібратися, так як без них ви немов без очей. Наприклад, такі як конус огляду, зона видимості з кораблів, зона дії знарядь, зона ППО і ПМК. Контур корабля буде різного кольору в залежності від пошкоджень, і стан кожного знаряддя також має індикатори. Ви можете зайнятися і отримати пробоїну і якщо її НЕ закрити, то ви підете на дно. Потрібно розраховувати різні типи дистанції і в залежності від цього буде доступний той чи інший тип знарядь. Є чотири прицільних планки: артилерійські, торпедні, авіаційні і бінокль. Якщо, ви взагалі з подібними аркадними симуляторами не зустрічалися, то однозначно необхідно пройти навчання.

Багато гравців цікавляться ступенем складності управління, коли чують приставку симулятор, але World of Warships не відрізняється практично нічим від своїх попередників, є одне лише відміну, що бойова техніка тут кораблі. Клавіші клавіатури W, S, A, D - вперед, назад, вліво, вправо. Один нюанс, максимальна швидкість набирається поступово, різкого набору не може бути, є кілька режимів руху корабля вперед і вони регулюються кнопкою W. Для стрільби використовується ліва клавіша миші, потрібно розраховувати свою і ворожу швидкість переміщення, відстань, тип свого знаряддя, і такий параметр як "попередження". Відкриття вогню може бути таким як: одиночне, залп і каскад. При далекої стрільби, рекомендуємо, переключаться в снайперський режим за допомогою клавіші "Shift". Якщо, ви потрапили і завдали шкоди, то над ворожим судном відобразиться спеціальне повідомлення.

Геймплей

Однозначно в World of Warships як в танчики або літаках, не вийде одному тягти, тут все зав'язано на командній грі, тільки злагоджені дії капітанів усіх суден можуть гарантувати результат. Ви зустрінете дуже мало карт, де в окрузі тільки море, часто, вам необхідно розбиратися в показниках сонара, щоб не потрапити на мілину, тому що поруч із вами будуть острова, архіпелаги і навіть айсберги. Ландшафт можна використовувати з користю, і робити пастки, засідки, виверти.

Потрібно розраховувати свої дії за часом, так як набір швидкості, гальмування, розворот за лічені секунди не виконати. Морські битви проходять не за відомою вам системі 15 на 15, а 12 на 12. Прокачати окремі частини корабля не представляється можливим, поліпшуються відразу в комплексі всі складові. Погодні умови будуть впливати на вашу маневреність, набір швидкості і навіть на ефективність знарядь. Присутні кораблі безлічі держав, таких як Японія, США, РІ / СРСР, Британія, Німеччина, Франція, Італія і навіть Польща. Як показує практика, то новачкам краще почати з Японії, її кораблі володіють неймовірною силою.

World of Warships системні вимоги та характеристики

Кораблі від варгеймінг працюють на двох операційних системах на Windows і Mac Os. На мінімальні вимоги розробники гарантують, що гра запуститься, але оцінити всі можливості можна тільки лише на рекомендованих. Гра має більшу вагу ігрового клієнта, після установки на вашому жорсткому диску він буде займати 42 гігабайти. Коротко кажучи, не кожен геймер зможе дозволити собі грати на ультра параметрах, а саме на них можна оцінити всю красу цього військового симулятора.

Мінімальні
OCWindows XP, 7, 8.1
Процесор2.20 GHz
Оперативна пам'ять2 Gb
Місце на диску30 Gb
ВідеокартаNVIDIA GeForce 7800
АудіокартаDirectX 9.0c
Швидкість Інтернету256 Кбіт/с
Рекомендуємі
OCWindows 10
Процесор3.20 GHz
Оперативна пам'ять8 GB
Місце на диску42 GB
ВідеокартаNVIDIA GeForce GTX 460 1024Mb
АудіокартаDirectX 9.0c і вище
Швидкість Інтернету1 Мбіт/с
Більш докладно про ігровий світ

Озброєння і спорядження бойових кораблів

Озброєння на кораблях World of Warships спочатку вас трохи збентежить, і управління ним здасться занадто складним, деякими знаряддями командувати будете безпосередньо ви, а деякими комп'ютер (AI). Від ваших знань про переваги і недоліки типів озброєння буде залежати результативність і успіх бойової місії. Пошкодження в залежності від типів снарядів можуть привести до виходу з ладу гармат, двигунів, а також привести до пожежі і затоплення. Нижче ми представили важливі складові зброї корабля.

Головний калібр

Це основне артилерійську зброю, яким природно можна управляти. Єдине призначення ця поразка наведених цілей, і з цим завданням ці гармати ефективно справляються. Гармати розташовані в гарматних баштах, в одній вежі може бути від 1 до 6 гармат. Вони мають різне розташування на борту корабля і різний кут нахилу, і природно дальність, утрату, точність, і скорострільність. По суті параметрів досить багато, які впливають на ефективність, також має значення тип боєприпасів, погодні умови, але крім всього цього потрібно мати досвід і рівні руки, щоб управлятися з цією махіною.

Торпедне озброєння

Це основна зброя есмінців і торпедоносців з повітряної підмоги, також як допоміжний знаряддя вони встановлені на крейсерах і лінкорах. Це смертоносну зброю, але з ним важко справлятися. Для випуску торпед потрібно повертати борт, що вже ускладнює їх використання, так як необхідний час. Вони розміщуються в трьох місцях на кораблі: під бортом, на осі горизонтальної симетрії, і навіть на палубі. Поблизу не можна випустити торпеду, потрібно мінімальна відстань 4 кілометри, а максимальна ефективна дальність 20 кілометрів. Також торпеду можна помітити і піти від зіткнення, але якщо їх буде десятки, то тоді все, гарантовано підете на дно. Торпедний апарат можна модифікувати і домагатися більшої ефективності. За фактом в поводженні з цією зброєю можна дійти до рівня мистецтва.

Авіагрупи

Це основна зброя кораблів непотрібних в ближньому бою (авіаносців), якщо провести аналогію з танками, то це артилерія. Літаки на борту авіаносця діляться на три типи: винищувачі, торпедоносці, бомбардувальники. Складом і боєкомплектом на їх борту керуєте ви за допомогою опції "Польовий контроль". Їх можна модифікувати і покращувати. Мають такими характеристиками як: час вильоту, міцність літака, швидкість, шкоди стрільців, шкоди бомб, шкоди торпед, неуважність шкоди від бомб, дальність торпеди, кількість боєкомплекту.

Боєприпаси

В цьому пункті без складнощів. У грі представлено всього два типи снарядів. Бронебійний тип підходить майже до всіх гармат, шкоди зараховується тільки при пробитті. Добре завдає критичний шкоди і виводить з ладу вузли, модулі. Може рикошетити, а якщо броня сильно міцна, то результат буде дорівнює нулю. Осколково-фугасний тип пробивають броню погано, але завжди зрізає міцність, рикошети від цих типів снарядів рідкість. Якщо було пробиття, то шкоди буде дуже великий, можна підпалити ворога і зробити в його корпусі пробоїну. Торпеди - це смертоносну зброю, може з одного попадання відправити ворога на дно, але щоб реалізувати це потрібно постаратися.

Спорядження

Це додаткові модулі модернізації (доступно 3 слота) або допоміжне обладнання (доступно 4 слота). Для кожного класу корабля доступні свої модулі та амуніція. Є безкоштовне, тобто можна придбати за ігрову валюту срібло, і платне доступне лише за золото (Донат). Короткий список деякого спорядження:

 • Аварійна команда;
 • Гідроакустичний пошук;
 • Димогенератор;
 • Загороджувальний вогонь;
 • Катапультний винищувач;
 • Коригувальник вогню;
 • Пошукова РЛС;
 • Ремонтна команда;
 • Форсаж;
 • Прискорення перезарядки.

Ігрові режими World of Warships

Режими в грі є як PvP, так і PvE, де гравцеві потрібно боротися зі штучним інтелектом (AI). У першому у вас не буде часу, щоб перевести подих, ваш корабель завзято хтось буде хотіти затопити. А в другому, можна не поспішаючи відпрацювати тактичні прийоми і постріляти по мішенях, немов в тире і отримати за це срібло і досвід, але з набагато меншими шансами отримати люлів, так як боти менш повороткі. Є рангові і кооперативні змагання, в якому бере участь по 7 або по 12 чоловік з кожної команди.

 • Стандартний бій - команди з'являються на своїх базах далеко один від одного і перемогти можна в декількох випадках, таких як повне знищення ворога, набір 1000 очок або захоплення ворожої бази.
 • Перевага - команди з'являються у випадковому місці на карті, без своїх баз. На карті буде три або чотири нейтральних точки, які необхідно захопити і отримувати за це окуляри. Командам спочатку видається по 300 очок, якщо показник буде дорівнює 0, то це автоматичну поразку 1000 буде означати перемогу. Або ж можна знищити всіх ворогів.
 • Епіцентр - на карті розташовано три кола, які знаходяться один в іншому. Потрібно отримувати очки за їх захоплення, якщо ви набрали 1000, то перемогли, а якщо обнулились, то програли. Можна обійтися без набору очок, просто знищити противника.
 • Бастіон - є певні подібності з режимом "Перевага", але тут на карті розміщені наземні об'єкти, такі як форти, дозорні пости, які ускладнюють захоплення.
 • Супровід - це PvE режим, реалізований у вигляді місії, вам необхідно провести корабель (AI) до контрольної точки, при цьому вас будуть атакувати боти, є три рівні складності, чим вище виберіть складність і впораєтеся, тим більше очком отримаєте.

Типи військових кораблів в World of Warships

Зараз бойової флот налічує близько 95 кораблів. Вони все класифікуються на чотири типи, які відповідають історичній специфікації. Кожен корабель виконує свої функції. За кожен бій, ви будете отримувати срібло і досвід для відкриття нового озброєння і апгрейда своїх кораблів.

Есмінці

Найменші судна, в порівнянні з іншими, мають підвищену швидкохідністю, і слабкими, але скорострільними гарматами. Корпус цього типу корабля низький і ще занадто довгий, що робить його в умілих руках важкою мішенню. Головна ударна міць цих суден торпеди. Малий запас міцності не дає можливості вступати в довгий і відкрите бойове зіткнення з іншими класами. За аналогією з танками, його можна використовувати для розвідки в якості світляка, який може потужно вжалити навіть лінкори.

Крейсери

Цей клас найчастіше ви будете бачити в грі у інших гравців, так як це універсальний клас і якось по-особливому їм управляти не потрібно. Скорострільність допомагає ефективно боротися з есмінцями, за умови наявності рівних рук. Хороший клас для захисту від повітряних атак.

Лінкори

Важкий корабель, який може важити більше 30 тисяч тон, володіє потужною бронею і найсмертоноснішими знаряддями, але він не повороткі і потрібно багато часу, щоб зробити маневр. Той же есмінець, може швидко підійти з флангу і нанести вагомий шкоди. І тому потрібно злагоджено діяти всією командою. Поодинці, ви все просто підете на дно і славних перемог не бачити.

Авіаносці

Каже сам за себе, на його палубі знаходяться три типи бойових літаків: торпедоносці, бомбардувальники, винищувачі. Добре підходять для розвідки і повітряних атак, але абсолютно даремні в відкритих зіткненнях. Так як знарядь у них майже немає, а броня не володіє достатньою міцністю, щоб протримаються до допомоги союзників. Вкрай масивні і великі, не помітити їх неможливо.

Деякі ігрові особливості World of Warships

 • Багато тактичних прийомів - позиційної війни, як в танках немає місця. Потрібен лідер в команді, правильна стратегія і вірна тактика в залежності від балансу і карти. Нових змінних додалося, мало не пару сотень, і щоб тягнути на постійній основі, потрібно витратити чимало часу на навчання і ігрову практику.
 • Графіка і реалістична фізика - корабель і механіка пошкоджень виконана на гідному рівні, а хвилі дуже схожі на справжні. Хвилі в більшості ігор, ну немов створювалися "на коліні".
 • Сотні віртуальних реалістичних копій військових суден, які змодельовані відповідно до історичних аналогами.
 • Можливість побувати в ролі генерала, який керує сотнями підлеглих.
 • Прокачування команди, капітана і широкі можливості для апгрейда військових суден.
 • Різноманітні режими гри, ви не занудьгуєте, постійно не доведеться грати до повного знищення. Тут буде симуляція реальних бойових завдань, де потрібно використовувати всю свою вправність.
 • Широкий вибір націй з усіма своїми достоїнствами і недоліками, у кожної держави є свої характерні особливості у флоту, які потрібно враховувати. Ми ж рекомендуємо і даємо єдино вірну пораду для новачків, вибирайте імперський флот Японії, за нього дуже приємно тягнути.
Переваги та недоліки гри
Плюси
Самий перший повноцінний симулятор військових кораблів
Просте управління
Не напряжне прокачування
Хороша графіка і деталізовані текстури
Звукові ефекти
Мінуси
Мало ігрових режимів
Не досконалий баланс

Підбиття підсумків

Двигун третього військового симулятора від Wargaming один і той же, але графіка, звук і фізика нам здалася більш вражаючою. Бої опрацьовані, локації продумані, баталії розгортаються не тільки у відкритому морі, але і в затоках, портах, бухтах, біля островів, і архіпелагів. Тим, кому набридло керувати солдатами, танками і літаками, цей проект буде ковтком свіжого повітря серед симуляторів. Правда проблема з системою пошкоджень залишилася навіть, вони не досить реалістичні. World of Warships заслуховує високих оцінок від фанатів стрілялок і війнушек, тим більше подібних проектів майже немає, пободатися з цією грою зможе хіба що “Вар Тандер”.

Радимо ознайомитись з іншими цікавими онлайн іграми