Онлайн гра Kings Era (Епоха Королів)

Kings Era огляд гри про середні століття і лицарів

Kings Era це військово-економічна стратегія з популярним сеттінгом середньовіччя і малою часткою фентезі. Вже, як і личить подібним іграм вам потрібно маленьке поселення перетворити в могутньо королівство, а його в свою чергу в величну імперію. Але, особливо прискіпливих і розпещених геймерів не здивувати цим творінням, так як подібного вже досить багато. Кожен гравець отримує рейтингові очки, і найспритніші будуть удостоєні престижних місць у рейтинговій таблиці.

Гра Епоха Королів створена британською компанією TSITGames в 2015 році, на даний момент функціонує понад 40 серверів і є вісімнадцять мовних версій. Також існують версії для планшетів і мобільних телефонів на операційних системах Android & IOS. Передбачена функція обмеження до гри до 10 днів, щоб була можливість трохи відпочити. Хоча сам проект не працює на сучасному движку Web-Unity, але вбудовані квестові міні ігри функціонують саме на ньому.

Поширюється по моделі free-to-pay безкоштовно, є природно донат, на який можна заробити, виконуючи спеціальні завдання. Щоб почати правити свої королівство необхідно зареєструватися на перед уявлення порталі rbkgames, який пропонує російський сервер і співтовариство з форумом для обговорень, вхід можна прискорити за допомогою соціальних мереж.

Таблиця основних характеристик
ТипБраузерна гра
ЖанрMMORТS, Історична Стратегія, Фентезі
РозробникTSITGames
ВидавникRBK Games
СтатусЗапущена
Особливість2D, Flash
Дата виходу2015
Тип розповсюдженняfree-to-play (безплатно)
Офіційний сайтrbkgames.com/games/kingsera

Сюжет

На королівство людей напали демони, вам же необхідно стати бравим імператором, що об'єднав розрізнені королівства людей і знищити темряву, що прийшла з пекла. Крім цієї благої мети вам доведеться вступати в конфлікти з сусідніми королівствами, знищувати конкурентів і збільшувати свій вплив на землі всесвіту Kings Era. Зі старту вам допомагатиме наставник у виконанні початкових квестів, тим самим ви дізнаєтеся передісторію і передумови того, що відбувається.

Інтерфейс і управління

На дворі вже яке тисячоліття, але вельми цікава гра Kings Era працює на флеш технології, внаслідок чого графіка не виробляє фурор, а інтерфейс не рясніють новомодними пляшками. Ігрова зона має зумом, і вона взагалі не захаращена чомусь, все елементи управління знаходяться на правій стороні компактно згруповані. На мобільних платформах є ряд своїх відмінних рис, але не залежно з якого типу програми ви зайшли, весь ігровий прогрес зберігається.

Геймплей

Для новобранців в Kings Era діє захист від нападу інших гравців, так що не хвилюйтеся, відразу вас ніхто не знесе, але потрібно не бути сонної мухою і тримати вухо в гостро, але всі ваші вороги на перших рівнях будуть ботами (AI) . Якщо ж ви вже грали в подібні ігри, то легко впораєтеся, і помічник завжди допоможе своїм радою. Ігрова механіка є класичною: будуєте місто, здобуваєте ресурси, розвиваєте армію, розширюєте кордону, засновуєте нові міста і створюєте героя, в грі існує зміна дня і ночі. Квести так вбудовані в гру, що ігнорувати їх не можна, адже нагороди за їх виконання не тільки ресурсні, але також гравець може бути втішений золотом.

Двом ресурсам в Kings Era відводиться головна роль, а саме золоту (донату), так як він прискорює розвиток і допомагає швидко проскочити складні ігрові ситуації. І населенню, воно навіть важливіше золота, так його кількість впливає на швидкість будівництва і видобутку ресурсів, що грає основну роль у створенні армії і експансії на сусідні королівства. Основні чотири ресурси, які ви будете використовувати в величезних кількостях:

 • Камінь;
 • Залізо;
 • Дерево;
 • Урожай - якщо витрата цього ресурсу буде більше, ніж видобуток, то ваше населення почне гинути з голоду. Тому побудуйте парочку складів, перед тим, як йти по своїх справах і залишати ваше королівство в АФК.

Вашим працівникам можна прикріпити професію, що додасть до видобутку ресурсів бонуси і швидкість. Всього є п'ять професій на вибір, такі як: фермерство, ковальська справа, лісництво, будівництво і чарівництво, яке допоможе протистояти демонам і драконам. Так, не дивуйтеся, це ж фентезі і їх за канонами жанру вліпили сюди. Надалі по просуванню можна зробити обмін працівників на ринку.

Kings Era системні вимоги та характеристики

Мінімальні
OCWindows XP, 7, 8.1
Процесор800 MHz
Оперативна пам'ять128 Mb
Місце на диску100 Mb
Відеокарта64 Mb
АудіокартаDirectX 9.0c
Швидкість Інтернету256 Кбіт/с
Рекомендуємі
OCWindows 10
Процесор1.2 GHz
Оперативна пам'ять1 GB
Місце на диску150 Mb
Відеокарта128 Mb і більше
АудіокартаDirectX 9.0c і вище
Швидкість Інтернету1 Мбіт/с
Більш докладно про ігровий світ

Працівники

При наймі працівників потрібно визначитися з видобувається ресурсом, так як усіма професіями опанувати не можна. Ресурсні професії дають + 10% до обсягу видобутого ресурсу за годину, також їх можна тренувати в ратуші. Під час нападу на сусідні володіння, крім захоплення ресурсів можна поневолити чужих ремісників. Поруч з містами можуть бути оазиси, якщо їх взяти під контроль і відправити туди працівників можна збільшити обсяг видобутку на 75%.

Війська

Набір бойових юнітів в Kings Era повністю відповідає середньовіччя, і ви не побачите чогось нового. Тут є і піхотинці, кіннота, облогові знаряддя і супутні війська підтримки. Навички кожного типу юнітів можна покращувати в академії.

 • Піхота - найперший юніт доступний для вербування, краще їх застосування це оборона міста.
 • Мечник - поліпшена версія піхоти, яка завдає більше шкоди і швидше пересувається, але вимагає великих ресурсів і вивчення деяких технологій.
 • Лучники - тут реалізовані, як кіннота з хорошими навичками до захисту.
 • Лицарі - могутня кіннота, яка добре себе показує, як в атаці, так і в захисті.
 • Таран - необхідний для руйнування воріт і стін, що нас здивувало, так це використання його в якості оборонного юніта.
 • Катапульта - виконує одну задачу і це руйнування будівель.
 • Шпигун - може роздобути цінну інформацію про стан справ у ворожих містах і знайти ворожих шпигунів у власних.
 • Поселенці - відносяться до військ, їх єдине завдання це підстава нового поселення.
 • Радник - вони необхідні для встановлення вашої влади в захоплених містах.
 • Герой - особливий юніт, отримання якого не є звичайною справою. Для початку потрібно визначитися, до якого типу юнітів буде приналежність. Він може бути піхотинцем, лучником, мечником або лицарем. Потрібно накопичити певну кількість ресурсів і очок інтелекту, параметри героя будуть підвищуватися з його прокачуванням.

Будинки

Головна будівля, яку потрібно постійно покращувати це міська ратуша, так як від її рівня залежать доступні будівлі для побудови і найм працівників. Для видобутку кожного ресурсу необхідні ресурсні споруди, які можна прокачувати і пристроювати до них апгрейди. У вашому розпорядженні: пекарня для переробки зерна видобутого на фермі; залізний рудник який важливий для створення військових юнітів; хатина лісоруба необхідна абсолютно для всіх потреб від споруди будівель і закінчуючи наймом юнітів; каменоломня необхідна лише для будівель і захисних споруд. Для зберігання всього цього потрібен склад, якщо вільне місце закінчиться, то видобуток ресурсів припиниться.

Є ряд стандартних військових будівель: казарма, стайні, військовий табір, але вони тісно переплетені з академією та майстерні, так як потрібно створювати предмети і відкривати технології, без яких юнітів чи не створити. Для взаємин як дипломатичних, так і економічних потрібно обов'язково побудувати посольство і ринок, адже не всі конфлікти можна вирішити війною, а деяких ресурсів буде не вистачати і на них можна обміняти надлишки. Будинки, які показують ваше могутність і збільшують вплив, тим самим допомагаючи завоювати більше земель: храм, маєток героя і палац, його можна побудувати лише в одному місті, тим самим ви захистите це місто від завоювання.

Варвари Гін'Хізи

Це дикуни порівняй демонам, вони розкидані по всій глобальній карті і мають свої міста і особливі реліктові місця. Ними керує комп'ютер (AI). Вони ж можуть нападати на сильних гравців і тим самим псувати неабияк їм життя, у них на озброєнні є навіть вогнедишні дракони. Більшість їхніх поселень знаходяться в оазисах, де в достатку є певний ресурс, їх можна захоплювати і відправляти туди робітників для видобутку. Неспроста гінхізи були додані, вони вносять різноманітність в ігровий процес і якусь таємничість в сюжет. Найшикарніше що, нападаючи на їх табори в якості нагороди можна отримати: скрині зі скарбами або преміум валюту золото. На одному сервері на додачу до всього може бути чотири і більше міст гінхізов, захопити їх дуже важко, але нагорода відповідна і це вічний манускрипт.

Вічний манускрипт

Вся гра зводиться до заволодіння вічним манускриптом, це вам нагадає чимось "Ігровий", так як суть майже однакова. Під кінець серверного часу він буде з'являтися в містах гінхізов і той, хто його захопить, потрапить в зал слави гри Kings Era. Цей же манускрипт за сюжетом має допомогу прогнати полчища демонів, для його захоплення потрібно виконати не малий список умов. Його власник нагороджується низку переваг, місцезнаходження манускрипту бачить будь-який гравець на сервері і може спробувати забрати його, поки не вичерпається час його дії.

Переваги та недоліки гри
Плюси
Історичний період середньовіччя
Всім знайоме містобудування
Доступна на мобільних платформах
Можна отримати реальні $
Мінуси
Заїжджений сюжет
Графіка початку 2010 року

Підбиття підсумків

Якщо коротко, то Kings Era нічим не виділяється на тлі цілого легіону подібних стратегій, хоча зроблена вельми гідно, а графіка виконана в стилі кінця 2000-х. Все витримано в класиці жанру і затятим фанатам середньовіччя і олдскульного духу браузерних ігор точно сподобається. Механіка стандартна і чогось особливого не помітити, але все ж коротати вечори і похмурі будні в офісі можна. Зауважте, кількість зареєстрованих акаунтів перевалило за півтора мільйона, що говорить про затребуваність і актуальність проекту. І є ще родзинка, про яку мало хто знає, а саме винагороду активних гравців, які виконують спеціальні завдання, реальними грошима до 100 $ і преміум акаунтами.

Радимо ознайомитись з іншими цікавими онлайн іграми