Онлайн гра Пути Истории (Ways of History)

Шляхи Історії огляд історичної гри від кам'яного до ядерної зброї

Шляхи Історії - це захоплююча браузерна багатокористувацька стратегія в стилі фентезі з величезною глобальною картою населеною тисячами поселень гравців, з якими необхідно кооперуватися. Тут наукові дослідження коштують навіть вище за важливістю, ніж військово-економічна складова.

Вам належить почати свій шлях з печерної людини з дубиною і дійти до футуристичного солдата з плазмової гарматою. Гра нагадає геймерам знамениту серію "Цивілізація" і "Ігровий", сеттінг приблизно однаковий і сама ігрова механіка також. Але завдяки графіку і візуалізації боїв проект вийшов незвичайним і самобутнім, вміщующим все найкраще від бестселерів. На тлі інших подібних ігор виділяється завдяки розвиненій соціалізації серед гравців, яка є обов'язковою і запорукою успіху.

Довгий час Шляхи Історії була в ОБТ, а в 2011 році компанія Glyph Worlds отримала нагороду дебют року. На даний момент є три мовні версії: німецька, англійська та російська, також гра доступна на ігровому порталі RBK Games. Розповсюджується безкоштовно за моделлю free-to-play, але з можливістю доната.

Але, без нього можна обійтися, але навіть з ним в грі доведеться проводити багато часу, так як геймплей різноманітний, а світ ну дуже великий. Щоб почати шлях від кам'яний сокир до космічних ракет, вам буде потрібно для початку зареєструватися на офіційному сайті, а далі боротися проти інших гравців за право бути кращим.

Таблиця основних характеристик
ТипБраузерна гра
ЖанрСтратегія, Фентезі, MMORTS
РозробникGlyph Worlds
ВидавникGlyph Worlds, RBK Games
СтатусЗапущена
Особливість3D, Flash
Дата виходу2009
Тип розповсюдженняfree-to-play (безплатно)
Офіційний сайтru.waysofhistory.com

Сюжет

Передумов до того, що відбувається в сюжеті немає, гравець буде проходити шлях від печерних людей кам'яного віку до хмарочосів і космічних кораблів. Геймер може вплинути на стартові параметри персонажа. Ви можете вибрати стать, расову приналежність, континент, клімат і місцевість, є ще функція підселення. У вас є можливість підселитися до вже грає одного. За тематикою і за жанром початок проходження буде віддалено схоже на знамениту гру про дикунів “Эсцілон”, але здебільшого на сітібілдер вже зі свідомо відведеними квадратами під будівництво.

Інтерфейс і управління

Відносно графіки, не дивлячись на рік запуску, гра виглядає вельми добре і бадьоро, промальовування анімації і текстур виконана на високому рівні. З першого запуску гри і попадання в поселення з вами буде завжди наставник, який допоможе розібратися з інтерфейсом. Його можна розділити на міський і глобальний. Що перший, що другий не захаращений іконками. Знизу розташований чат і в ньому жваво проходить спілкування. З лівого боку розміщені настройки, енциклопедія і наставники, що видають завдання. Справа ресурси і доступні бойові юніти. Вгорі є класна кнопка Удача, яка кожен день дозволяє вам отримувати безкоштовно певну кількість "Монет Удачі" (донатская валюта). Глобальна карта дуже велика і на ній є туман війни, вам потрібно буде розвідувати кожну клітину самостійно. Управлятися будете тільки мишкою, що типово для більшості браузерних стратегій.

Геймплей

Спочатку розвиток в Шляхах Історії вам здасться неспішним і повільним, але далі ви прискоритеся, і будете керувати не однієї сільце з печерними людьми озброєними кам'яними сокирами, а безліччю мегаполісів з багатотисячними арміями солдатів озброєних вогнепальною зброєю. Стратегія вийшла самобутньої і виділяється з безлічі інших проектів. Але ось вивчення технологій як у всіх, і саме від їх вивчення залежить ваш успіх. Якщо, у вас якогось ресурсу більше ніж відсутнього, то можна розподілити видобуток і покрити відсутню кількість необхідних ресурсів для виробництва або будівництва чого не будь.

У всій окрузі може бути до 10 000 тисяч гравців, і в цьому вся принадність. Так як з такої кількості, ви точно знайдете собі союзників і зможете об'єднатися в державу, вибрати йому назву і призначити президента. Використовуйте навички дипломатії з розумом, укладайте союзи і забагатієте сильну команду. Разом з якої ви зможете об'єднати економіки і наукові дослідження на благо досягнення спільної мети, завдяки якій ваші імена навічно будуть поміщені в зал слави сервера. Головна фішка гри це тісна взаємодія між гравцями, на перших порах рівень кооперації практично непомітний, але далі без цього не обійтися. Свою державу ви можете розвивати за трьома основними шляхами, особливо вигідно вибрати саме щось одне, якщо ви в складі якоїсь країни. Власне шляху: військовий, торговельний і науковий. Запам'ятайте головне, поодинці тягти просто нереально!

Ways of History системні вимоги та характеристики

Мінімальні
OCWindows XP, 7, 8.1
Процесор800 MHz
Оперативна пам'ять128 Mb
Місце на диску100 Mb
Відеокарта64 Mb
АудіокартаDirectX 9.0c
Швидкість Інтернету256 Кбіт/с
Рекомендуємі
OCWindows 10
Процесор1.2 GHz
Оперативна пам'ять1 GB
Місце на диску150 Mb
Відеокарта128 Mb і більше
АудіокартаDirectX 9.0c і вище
Швидкість Інтернету1 Мбіт/с
Більш докладно про ігровий світ

Ігрові раси

Під час реєстрації облікового запису, ви вибираєте приналежність до однієї з цивілізацій, кожна з яких володіє власним унікальним набором бойових юнітів і великими спорудами. Тобто різнитися не тільки сам набір скінів, але і параметри, які дають реальний вибір в функціоналі, а не просто різницю між картинками, як є в більшості стратегій. Ще особливість у кожної раси є свої бажані продукти, які вони виробляють в більшій кількості, ніж інші.

  • Європейці - їх захисні споруди витримують більший тиск, ніж інші, у них є бонуси до культури і огляду на глобальній карті.
  • Індіанці - споживають і витрачають менше ресурсів на такі ж потреби що і інші, майстерно встановлюють пастки.
  • Азіати - їх торговці швидше за всіх доставляють вантажі, тим самим заробляючи більше грошей, і їх населення зростає стрімкіше, ніж у інших.
  • Африканці - їм на будівництво будівель обходиться значно дешевше, ніж іншим і у них є бонусні очки до війни.

Види ресурсів в грі

Ресурсів в Шляхах Історії дуже багато і нові додаються по мірі проходження епох, характерна особливість, що різкого переходу не спостерігається, все відбувається плавно. Для різних сфер діяльності потрібен певний тип. Вони діляться на кілька категорій. Перша це основні, їх же ви бачите в більшості стратегій: гроші, деревина, метал, знання і їжа. В яку входить шість основних продуктів, деякі з яких прив'язі до певної нації, як основні. З демографічних вам доступні: фрукти, кукурудза, пшениця, рис, риба, м'ясо. З цими ресурсами в кам'яному столітті можна утнути багато чого.

Другий тип ресурсів, це стратегічні, більшість з яких стають доступними в більш розвинених епохах. Вони необхідні для промислових будівель і для більш потужних юнітів, такі як в'ючні тварини, паливо, граніт, сірка, і уран. Так, тут можна буде на певному етапі побудувати атомну станцію і навіть жахнуть ракетою в ворога.

Третій це культурні ресурси, завдяки ним підвищується рівень культури вашого міста, і ви крокуєте до нової епохи, такі як: вино, коштовності, одяг, фільми. Є ще особливий ресурс і це книги, завдяки якому збільшується рівень знань, що в свою чергу дозволяє швидше інших вивчати технології.

Науковий прогрес

Вивчення технологій і науковий прогрес є найголовнішим в Шляху Історії, що дозволяє швидше розвиватися і дійти до головної мети, а саме споруди космічного корабля. Ваші винаходи почнуться з розведення вогню, гончарству, обробки бронзи, рибальства, розвиненою обробки деревини, приручення тварин, землеробства, створення тканин і в підсумку ви створите писемність і перші релігії. У кожній епосі є свої значущі винаходи. Зрештою, ви винайде годинник, телескоп, порох, вогнепальна зброя, електрику, проведете індустріалізацію, винайде ядерну зброю, організуєте ракетобудування і наблизити космічні польоти.

Натиснувши на вкладку наука, у вас з'явитися список доступних досліджень для поточної доби. Для цього необхідно отримувати достатню кількість знань виробленим населенням в наукових спорудах. Чим більше у вас міст забудованих необхідними будівлями, тим з більш ефективної швидкістю буде йти прогрес наукових досліджень. Можна об'єднатися з декількома гравцями в країну, і виробляти ще більше цього ресурсу, але тоді всю славу доведеться ділити на всіх учасників.

Чудеса Світу

Чудеса світу в Шляхах Історії, є культовими, але не вирішальними спорудами в грі. Вони дають його власникові істотні бонуси в певній галузі. Але, є одне але, одних ресурсів не достатньо для його зведення, вам потрібно вивчити ще розвідку. І перевірити, чи є в найближчій окрузі таке ж культова споруда. Якщо є, то після побудови свого, ви не зможете його активувати і це одне з небагатьох будівель будівництво якого неможливо прискорити за преміум валюту. Спочатку чудеса світу будуть примітивними, такі як: капище, жертовник, піраміди, колос, але потім зможете веселитися в Лас-Вегасі, тусуватися біля Брандербургских воріт і обзавестися власним космодромом. Ця споруда має двадцять рівнів, і на кожному його етапі необхідно робити апгрейд.

Переваги та недоліки гри
Плюси
Кілька епох розвитку
Цікавий сюжет
Багато військових юнітів
Глобальна карта з великою кількістю гравців
Мінуси
Донат дає перевагу

Підбиття підсумків

За великим рахунком Шляхи Історії буде цікава лише шанувальникам ігор схожих на "Цивілізацію". Графіку можна було зробити і краще, багато сучасних проектів можуть видати більш круту промальовування. А ось геймплей це сильна сторона, яка гравця привабить в свій світ на довгі місяці. Гра не буде тривати вічно, хоча перше враження може скластися саме таке, перемагає той клан, який швидше за всіх побудує космічний корабель, це аналог дива світу в більшості інших ігор. Але повірте, попрацювати доведеться дуже багато, а ім'я щасливчика буде внесено навічно в зал слави. Після чого сервер перевантажиться, і боротьба за місце за сонцем почнеться заново.

Радимо ознайомитись з іншими цікавими онлайн іграми