Онлайн гра Xcraft (Епсілон) - Стратегія в реальному часі

Xcraft огляд гри і докладний опис військового сітібілдера в браузері

Xcraft це космічна військово-економічна стратегія в якій переважає сітібілбінг і sci-fi сеттінг. По факту це гра в дусі олдскульних проектів початку 2000-х міст. За основу, якої був узятий культовий "StarCraft", але з набагато більшими можливостями, створенням альянсів, колонізацією планет і масовими зарубами. Вам потрібно буде вивчати різні технології, добувати необхідні ресурси, розвивати базу і будувати космічний флот або навіть вирощувати для подальшої експансії планет у всесвіті. Розробники з novaArt заявили, що популярний сюжет зроблять набагато крутіше.

Тим більше з перших хвилин Xcraft доводить і показує втілення свого задуму в повній красі. Адже масштаб протистоянь еволюціонував від маленьких загонів до сутичок великих армій на цілій планеті і армад космічних кораблів на орбіті з руйнуваннями лун і супутників. Премудростей багато, навіть наявність столиці у вашій зоряній імперії вже дає відбиток на грі в цілому. Але, ось бої проходять, як і у всіх браузерних стратегіях в текстовому режимі. Ми навіть сумніваємося, що вам би вдалося впевнено керувати багатотисячними арміями, так що це навіть на користь.

Вхід у гру можна виконати за допомогою соціальних мереж, що робить створення аккаунта п'ятихвилинною справою. Є дві мовні версії російська і англійська, гравці з різних країн тусуються на одному лише офіційному сервері, але переважна більшість все ж це гравці з СНД, іноземці є рідкістю. Можна грати безкоштовно, але донат дозволяє швидше розвиватися, ніж інші. При цьому можна запрошувати друзів в гру і отримувати фіксовану кількість преміум валюти.

Таблиця основних характеристик
ТипБраузерна гра
ЖанрСтратегія, Sci-fi, Фантастика, Про космос
РозробникnovaArt
Видавник-
СтатусЗапущена
ОсобливістьОлдскульне оформлення
Дата виходу2013
Тип розповсюдженняfree-to-play (безплатно)
Офіційний сайтxcraft.ru

Сюжет

О, історія в Xcraft мега унікальна, але не менш епічна, людство від моменту можливості здійснювати подорожі між зоряних систем, розтеклась досить на широких і не охоплених площах. Коли одна з найсильніших і стабільних політичних сил Терран оголосила про вільну колонізації космосу усіма бажаючими, то почалося, мало подія по важливості не менш значуще, ніж велике переселення народів на планеті Земля в стародавні часи. Людство так сильно розтеклась по галактиці, що набрів на диво расу і одночасно монстра, яка без технологій, а за допомогою своєї органіки створювало космічні кораблі і навіть цілі місяця. І після цього почалася епічна війна з пожирачами світів званими Ксерджі. Террани направили війська для захисту своїх віддалених колоній, але натрапили на тоссов, які організували вторгнення в інші сектори володінь Терран.

Інтерфейс і управління

Інтерфейс тут не замудрений і простий, але достаток вкладок і можливостей відбере у вас чимало часу для розбору польотів. Інтерфейсів безліч, є огляд галактики, огляд сонячної системи на планеті, де ви влаштувалися, сама планета природно, і ваша колонія. У вкладці верф, ви будете будувати свої космічні судна, а у вкладці флот, вже зможете управляти своєю армадою. Торгівля і політична система дуже розвинена між гравцями, а великий онлайн завжди гарантуватиме взаємодія між гравцями. Управління типове, як для будь-якої іншої стратегії, клікаєте мишкою і робите, що вам потрібно.

Геймплей

Вашим першим завданням в грі Xcraft буде впевнене основу своєї колонії на рандомних планеті і збір необхідних ресурсів для її розвитку і організації захисту. Ну, а як тільки ви станете більш впевненим у своїй військовій могутності та забагатієте флот, то можна відправитися на завоювання інших світів. Можна навіть не зарубиватися з іншими гравцями, а знайти порожню планету і мирно займатися, так би мовити "фермерством". Так як це стратегія в реальному часі, в неї потрібно грати кожен день мінімум по годині і розвивати свої колонії, тут не як в "контр" або "танчики", постріляв пару раундів, закрив і згадав через пару тижнів. Тут важливо сталість. Причому процес розвитку, може розтягнутися на довгі місяці, але в міцному клані можна скоротити час розвитку і потім оперувати в своєму розпорядженні гігантськими армадам.

Однією з найголовніших складових в грі є альянси, причому об'єднаються можна, тільки за фракційним ознакою. Тільки уявіть всепоглинаючий і дурний рій в одній тарілці з високотехнологічними тоссами. Завдяки можливості створювати об'єднання, гра Xcraft впевнено тримається на плаву і тільки набирає обертів, не дивлячись на застарілу вельми графіком. На виході буде виходити робити таку міжзоряне міні країну, із загальною економікою і флотилією. Причому, обов'язки поділяються на чотири категорії: добувач ресурсів, торговці, дипломати і солдати. Кожен гравець знає своє місце і качає тільки скіли в одному напрямку. Кооперація у фракції Ксерджей воістину виглядає, немов галактична пошесть і чума вселенського масштабу, але ця раса специфічна, за неї треба ще вміти грати. Тому більшість гравців вибирає Терранів, там все ясно і зрозуміло, без премудростей. Більш докладно про ігрові особливості читайте нижче.

Xcraft системні вимоги та характеристики

Мінімальні
OCWindows XP, 7, 8.1
Процесор800 MHz
Оперативна пам'ять128 Mb
Місце на диску100 Mb
Відеокарта64 Mb
АудіокартаDirectX 9.0c
Швидкість Інтернету256 Кбіт/с
Рекомендуємі
OCWindows 10
Процесор1.2 GHz
Оперативна пам'ять1 GB
Місце на диску150 Mb
Відеокарта128 Mb і більше
АудіокартаDirectX 9.0c і вище
Швидкість Інтернету1 Мбіт/с
Більш докладно про ігровий світ

Ігрові фракції і раси в Xcraft

Як і в класичній версії, взятої на основу, тут присутні три ігрові раси, що володіють характерними рисами й перевагами. Але, в цілому баланс витриманий і за кожну фракцію грати комфортно, але більшість грає на сервері за людей, а за зубастий мурашник менше. А ось до високотехнологічних гуманоїдів доступ відкривається за спеціальним кодом Фенікса, який отримують самі результативні гравці з двох рас. Ще тобто не ігрова раса, іменована Ксел Нага, оповита таємницями, яка прийшла з далеких світів, в її основі лежить штучний інтелект.

  • Терран - частково розрізнені люди, які між собою воюють і піддаються набігам інопланетян. Розселені на безлічі планет в галактиці, їх козирі це ядерна зброя і навіть зірка смерті.
  • Ксердж - це сама справжня чума, яка не схожа на гуманойдів, навіть віддалено. Флот у них пересувається дуже повільно, але він численний, а їх юніти плодяться із завидною швидкістю. Їх козирем є пожирання планет, тобто вони немов ракова пухлина обволікає поверхню, вони навіть можуть виростити величезну живу місяць.
  • Тосс - це високорозвинені гуманоїди схожі на людей, їх зброю технології, мають древніми знаннями, які дозволяють їм розвиватися із завидною швидкістю. У них вагомих козирів немає, вони досить збалансовані і всебічно розвинені.

Бойова система

Масштаб у Xcraft величезний, а ось видовищності в боях мало, немає навіть натяку на той руйнівний екшен, як у StarCraft, навіть на орбітах планет флотилії один одного гасять в текстовому режимі. Все відбувається наступним чином, ви вибираєте флот і посилаєте його в задану точку, очікуєте і потім дивіться на результат. Бою не є сильною стороною цієї гри, адже дивитися на статичні колонки цифр не весело і багато з цієї причини йдуть. Можливо, надалі розробники зроблять хоча б якийсь крок за кроком режим у вигляді шахової дошки.

Видобуток ресурсів і професії

Вся діяльність в грі підрозділяється на три професії, всі вони засновані на ресурсах. Як тільки вони вичерпаються на планеті, вам доведеться борознити галактику в пошуках місця для заснування нових колоній. Уся сировина ділиться на три категорії: метал, мінерали і газ. Ефективність видобутку залежить не тільки від ступеня прокачанності видобувний будівель, але а також від типу планети. Часом гравці кооперуються в потужні клани, одні щосили прокачують видобуток ресурсів, а інші гравці організовують могутню захист.

  • Шахтарі - будують видобувні і переробні споруди, найголовніша діяльність, як на старті, так і на наступних етапах гри.
  • Військові - головна складова армії це флот, так як основні заруби відбуваються на орбітах планет, але наземні війська допомагають остаточно встановити свою владу на планеті.
  • Торговці - займаються збутом і перепродажем ресурсів, щоб жити тільки за рахунок торгівлі, потрібно оперувати колосальною кількістю ресурсів.

Космічний флот

Занадто багато говорити про флотиліях не будемо, пройдемося по характерним особливостям, щоб ви змогли зі старту вирішити за кого грати. У терранів немає універсальних суден, всі вони діляться за призначенням, з цивільних судів це перевізники і торгові посудини, а з військових: лінкори, крейсери і смертоносні знищувачі, а також орбітальні станції. А у ксергів, флот є живим роєм, який злагоджено, переміщається і атакує під керівництвом чи колективного розуму, чи то під управлінням королеви. У тоссів розподіл практично таке ж як у людей, але більш розгалужене.

Переваги та недоліки гри
Плюси
Популярний сеттінг
Знаменитий сюжет
Захоплююче протистояння
Регулярні розіграші призів
Мінуси
Застаріла графіка
Статичні бої

Підбиття підсумків

Xcraft це гра від фанатів популярного блокбастера, які за фактом є ентузіастами. Картинка зроблена в стилі старої школи і більш старше покоління геймерів точно оцінить, до того ж в процесі гри виникає якесь почуття ностальгії. Тут головне - ігрова механіка, в перші роки життя проекту, розробники отримували лише схвальні відгуки та тільки коли гра вийшла на багатотисячний стабільний онлайн, була відкоректована економічна модель і після цього були вигуки незадоволених. Все ж Епсілон (це друга назва гри) розвивається і поліпшується. Хоча інтерфейс досить простенький, але в розборі премудростей необхідно витратити левову частку часу. Олдфаги і офісний планктон реально гратимуть в даний твір.

Радимо ознайомитись з іншими цікавими онлайн іграми