Онлайн гра RF Online (Rising Force)

RF Online огляд гри

RF Online це корейська MMORPG в жанрі фентезі в якій є місце науковій фантастиці, зокрема Sci-Fi, що велика рідкість, так як проектів на стику цих жанрів дуже мало. На момент виходу в 2004 році проект був настільки самобутнім і навіть можна сказати ламповим, що йому пророкували лаври і тріумф “Лінейдж”. Тут щодо рас, трохи нестандартний підхід, є люди, люди схожі віддалено на ельфів і роботи. Так, ви все правильно зрозуміли роботи з мечами, луками, списами і сокирами, звучить трохи трешово, але виглядає прикольно.

В цілому RF Online поєднує в собі жанри, що не сполучаються, але всупереч всім вигукам хейтерів, гра на плаву більше 10 років. Ще є відмінна риса, всі ігрові раси ворожі і не взаємодіють між собою інакше як безпосередньо на полі бою. Не обмінюватися речами, не торгувами, між ними може бути лише бійня за ресурси. У 2016 році відбувся значний апдейт і гра перетворилася як в геймплеї, так і візуально. Російський сервер і сайт представляє ігровий портал 4game, де ви можете грати безкоштовно, для цього необхідно пройти реєстрацію і завантажити ігровий клієнт.

-->
Таблиця основних характеристик
ТипКлієнтська гра
ЖанрФентезі, MMORPG, Sci-fi
РозробникCCR Inc.
ВидавникInnova Systems
СтатусЗапущена
ОсобливістьРоботи в корейському MMO
Дата виходу2004
Тип розповсюдженняfree-to-play (безплатно)
Офіційний сайтhttps://ru.4game.com/rf/install/

Сюжет

Історія гри RF Online розгортається на планеті Новус, в основі лежить конфлікт і кровна ворожнеча між трьома расами. У цьому всесвіті магія і технології настільки переплелися, що їх можна вважати одним цілим. І в підсумку ви можете бачити ельфом і роботів на одному полі битви. Конфлікт відбувається між трьома расами, які люто ненавидять один одного і при цьому користуються технологіями своїх ворогів.

Інтерфейс і управління

Інтерфейс схожий на монітор якогось комп'ютера з навігаційними менюшками, ваш персонаж буде видно зі спини. В цілому він виглядає застарілим, щодо дизайну і картинки, але на сам ігровий процес це не впливатиме. Все Головне управління лягає на миша, а клавіатура другорядна, на неї можна винести гарячі клавіші для певних менюшек, а також кілька рядів активних Скіл. Щоб атакувати противника або використовувати атакуючий скилл, його необхідно виділити, тобто можете як і в Лінейдж закликати ворога до дірок. Залежно від необхідності можна винести панелі макросів в кілька рядів і запускати Скіл в режимі божевільного.

Геймплей

Ігрова механіка в RF Online дуже функціональна, особливо щодо самого прокачування персонажів. Так як рівень гойдається не тільки за вбивства мобів або інших гравців, а ще за використання умінь і Скіл. Відносно ігрових режимів, то тут їх три, звичні нам всім PvP, PvE і PvR, де потрібно боротися за володіння над територією і об'єктами. В деякій мірі схожий на облоги замків, але тут це просто божевільна м'ясорубка, де рубаються між собою постійно три сторони конфлікту. І об'єкт, за який вирує таке протистояння це шахти і чіпи.

Якщо ви думаєте, що гра настільки не звично в ігровій механіці, і ви швидко не звикнете, то поспішаємо заспокоїти, новачкам приготовлені навчальні матеріали та квести. Відзначимо що прокачування дійсно специфічна. Так як Скіл можна купувати, тим самим вирішувати, яким шляхом йди в плані кача. І ті Скіл, які ви використовуєте найчастіше, гойдаються в першу чергу і швидше за інших. А ті, які ви не використовуєте, стоять як укопані без натяку на просування. Квести НЕ веселі і зводяться до тупого крошіву незліченних армій мобів, а ось PvP і боротьба за чіп справжня веселуха. В цілому RF Online у всіх своїх рисах є типовою корейської грінділкой з фантастичною всесвіту, унікальним фентезі світом і епічним розмахом. Як і личить жанру MMORPG, гра стає більш цікавою, якщо в неї напхати прикольних плюшок.

Зауважте, якщо ви любитель PvE і мирного фарма, то вам доведеться важко, так як тут майже завжди хардкор, і відбуваються постійні PvR події. Це справжній рай для справжнього PvP маніяка, соціальна складова тут крута, є навіть аналог виборів президента. Вся ігрова механіка тримається на звіряче протистоянні ігрових фракцій, що віддалено схоже на конфлікт Альянсу і Орди в "WoW". Відносно фінансів, то тут передбачено чотири валюти, по одній унікальної на кожну расу і універсальна платина. З мобів гроші не сипляться, тільки предмети, і їх можна продавати спеціальним NPC або гравцям на аукціоні, якщо річ коштовна.

Бойова система тут копія Lineage 2, прицілився і тарабанить по клавіатурі активуючи Скіл, головне це зафіксувати мету і постаратися вбити супротивника до того як у вас закінчиться манна. Такого рівня ворожнечі між фракціями, ви не зустрінете ніде. До того ж тут надактивне використання лікувальних банок, і тому бої часто затягуються через це. Відносно озброєння, тут є мечі, сокири, а також лазерні гармати з плазмовими гвинтівками, до того ж тут є місце чорної і білої магії. Rising Force це рай для любителя солянок різного роду, розробники майстерно поєднали не поєднується.

RF Online системні вимоги та характеристики

Мінімальні
OCWindows XP, 7, 8.1
Процесор1.5 GHz
Оперативна пам'ять512 Mb
Місце на диску8 Gb
Відеокарта128 Mb
АудіокартаDirectX 9.0c
Швидкість Інтернету256 Кбіт/с
Рекомендуємі
OCWindows 10
Процесор2.0 GHz
Оперативна пам'ять1 GB
Місце на диску8 GB
Відеокарта256 Mb і вище
АудіокартаDirectX 9.0c і вище
Швидкість Інтернету1 Мбіт/с
Більш докладно про ігровий світ

Фракції RF Online

Особливо не розгуляєшся, як в популярних блокбастерах, тому що в RF Online всього три раси. Всі вони ворогують між собою і є унікальними. На перший погляд може здатися, що баланс не витриманий, проте це не так. Кожна фракція знаходиться на певних локаціях, які передбачені по дефолту. Майже на всіх з них є доступ ворогам, крім генеральної, де знаходиться штаб кожної з фракцій. Локації мають систему порталів, за допомогою якої вони власне і з'єднуються.

Імперія Акретія

Це раса без душі з кібернетичним свідомістю, повністю складається з роботів, хутра та кіборгів. Є найагресивнішою расою, яка навіть не припускає думки про співпрацю з іншими расами. У їхньому житті немає магії, але технологічно вони найрозвиненіші, а їх зброї одні з найбільш смертоносних і витончених. За фактом вони ходячий конструктор на модульній основі, для власного посилення можуть замінити будь-яку частину свого механічного тіла, наприклад руки, корпус, ноги, голову. Їх сильна сторона це ракети і максимальна прокачаність для ведення облоги.

Федерація Беллато

Це люди, технократи, які будують важких броньованих хутра, в деякій мірі їх можна назвати киборгами. Їх сильна сторона бойові машини МАУ, які діляться по типу бою, на ближній з назвою Голіафи, і на дальній з назвою балістів. Також у своєму розпорядженні магами, але вони не сильно крепові.

Священний Альянс Кора

Це ельфи, але вони дуже фанатичні віруючі, вони майстерно справляються з заклинаннями. Були дуже миролюбними, але після вторгнення Акретія стали божевільними шибайголовами, і досить добре розбираються у військовій справі. Їх сильна сторона це магія, крутіше їх магів немає нікого. В їхньому арсеналі немає важких броньованих машин, але вони здатні викликати на допомогу магічних істот, які будуть виконувати роль танків.

Класи RF Online

У кожної раси є три однакових класу, і четвертий унікальний властивий тільки однієї з фракцій. Причому можна створювати такий собі мікс з класів, так би мовити будуть вийдуть крос-класи.

  • Воїн - це клас ближнього бою, за класикою жанру MMORPG, в процесі прокачування може вибрати, ким бути, наприклад танком (захисником) або берсеркера (дамагером). У кожної раси є однаковий набір Баффі і Скіл, а також додаткові тільки властиві їм. Причому обладунки для кожної з рас виглядають не тільки інакше, але і в плані функціональності і додавання до базовими характеристиками різняться.
  • Спеціаліст - це Крафтер, який може боротися в ближньому бою, а також використовувати в сутичках магічні заклинання. Відмітна особливість це здатність встановлювати ракетниці і турелі, що робить його незамінним в походах на рейдових босів.
  • Стрілець - це взагалі суперклас, в арсеналі якого є, луки, арбалети, пістолети, рушниці, і бластери. Можуть озброїтися дротиками, метальними ножами і навіть щитом. Може навчиться встановлювати міни і стає невидимим. Всі його спеціалізації залежать від обраного шляху розвитку.

Унікальні класи це вже цікавіше буде, так би мовити родзинка і головні ударні війська кожної з фракцій. У Беллато це МАУ, щоб вкачатся потрібно докласти багато зусиль, часу, ресурсів і грошей. Так як після поразки необхідно проводити дорогий ремонт, складність прокачування полягає в тому, що гойдаються вміння водія робота, а не сама машина. У Коррітов це Прізивателя, сильні супротивники на PvP, так як покликане ними істота може виступати в трьох ролях, таких як танк, хилер або дамагер. У Акретія, как не странно це канонір, який може використовувати базуки, вогнемети і кулемети, а вишенька на торті це облоговий комплект, здатний і каменя на камені не залишити на їх цілі.

Війна за чіп для контролю над шахтами

Саме круте, епічне і наймасовіша подія в RF Online це битва за чіп. Цей івент проходить постійно кожні вісім годин. Це дійство відбувається в такий спосіб, кожної раси відводиться певний час, за який необхідно зруйнувати ворожий термінал, і не дати зруйнувати свій. Коли основна мета буде виконана, далі необхідно, випав чіп донести до центру шахт. А далі 30 хвилин необхідно захищати зберігача вівтаря, в цій події беруть участь три фракції, найчастіше в зарубав будуть тисячі гравців, в залежності від часу на сервері. Хранитель вівтаря це той, хто завдав останній удар по терміналу. Якщо ж його не вдалося вберегти, тоді івент стартує заново.

Перемога в цьому івенті дуже значуща, так як для фракції володіння шахтою навіть на 7 годин це божевільні кількості руди. У цих шахтах бурові установки набагато більше добувають найважливіше сірьyo для крафта. Завдяки чому можна відчутно на порядок краще озброїти свою фракцію і в режимах PvR заробляти більше рейтингових очок, тим самим домінувати. Крім крафта речей з руди робляться заточки для прокачування, тобто цей ресурс стає важливіше, ніж гроші. Цей івент стимулює до постійної конфронтації і зарубав на PvP, так що мирно фармить не вийде.

Політична система

Унікальною особливістю в RF Online є наявність політичної системи всередині кожної з ігрових фракцій. Завдяки чому підігрівається інтерес до соціальної взаємодії між гравцями. Крім структури гільдій і кланів, щотижня проходять вибори глави раси (фракції), назва займаної посади Патріарх. Той, кого оберуть, отримує ряд управлінських інструментів, до того ж він може призначати своїх помічників, які отримають звання офіцера. Це дійство дуже нагадує підкилимні інтриги при виборах президента, але при цьому йде боротьба між гільдіями всередині фракції.

Щодо інших можливостей, то на лідера лягає захист своєї фракції і приналежних їй територій від набігів інших рас. Якщо ви зрозуміли, то в основу сюжету і всієї ігрової механіки закладений кровний конфлікт трьох рас представлених в грі. А з приємного, то лідер буде отримувати відсоток від угод на расовому аукціоні, а також додаткові бонуси до атаки з захистом. І на нього навіть покладена каральна функція. Провинилися персонажів, він може оголосити ізгоями, автоматично він стає ворогом, і його можуть вбити представники своєї раси.

Видобуток руди

Руда в RF Online дуже важлива для крафта, в грі вона представлена п'ятьма різними видами, видобуток яких ведеться в шахтах, як в ручному режимі, так і за допомогою автоматичних видобувних установок. Після необхідно цю руду очистити і отриманий метал, можна продавати на аукціоні, віддавати іншим гравцям для крафта або створювати предмети власноруч. Очищення відбувається у не ігрових (NPC) персонажів. Є унікальна руда "PP", яку можна отримати тільки за перемогу в боях. Вона потрібна для створення "Special Box".

Аукціон

Відмінна риса це доступ до аукціону по расової приналежності. Сама система продажу ресурсів і предметів дуже продумана. Є фішка, при наявності спеціального терміналу не обов'язково ходити в спеціальні місця для торгівлі, просто вибираєте річ і ставите на продаж, і вона блокується в інвентарі до моменту продажу або закінчення терміну продажу. Якщо угода відбудеться, то гроші нараховуватися вам на рахунок з вирахуванням комісії, яка нараховується на рахунок Патріарха фракції для розподілу на потреби фракції.

Переваги та недоліки гри
Плюси
Унікальний сеттінг
Лампова прокачка
Ельфи, кіборги, роботи, механічні машини
Наявність політичної системи
Мінуси
Типова гриндилка
Застаріла графіка

Підбиття підсумків

Гра RF Online досить самобутня, в першу чергу завдяки сюжету і графічного наповнення. Колорит корейського MMORPG і роботи місце звичних рас зробили свою справу, і гра вистрілила досить добре. У далекому 2004 році їй пророкували лаври і успіх “Lineage 2”, але трохи не дотягли розробники. У Європі та англомовних країнах, вона не знайшла достатньо потужною популярності, але за класикою жанру в Азії в неї рубаються, посій день. При цьому онлайн не такий величезний, як у флагманів індустрії, але гравців досить щоб боротися сотнями на PvP. Саме на тлі інших ММО даний проект виділяється наявністю політичної системи з виборами, так як всі три фракції між собою ведуть запеклу боротьбу.

Радимо ознайомитись з іншими цікавими онлайн іграми