Онлайн гра Княжі Війни (Khan Wars)

Княжі Війни огляд гри про середні століття і лицарів

Княжі Війни: Кров і Слава (Княжеские Войни) - це сьома частина популярної браузерної військово-економічної стратегії про середні віки з неповторним історичним сеттінгом з елементами багатокористувацької рольової гри. У вас вже за класикою жанру є три шляхи розвитку, які в певний момент зіллються воєдино. Перший будівництво, потрібно своє сільце перетворити в замок з високими стінами, далі за допомогою торгівлі наповнити вщерть казну і зібрати велике військо, яке прославить вашу імперію на весь світ.

Розробники з XS Software постаралися і дали гравцям на вибір 12 фракцій, які не тільки візуально відрізняються, але і мають особливі властивості і унікальних додаткових юнітів. Причому кожна з фракцій дуже хороша в чомусь одному, одні швидко створюють юнітів для атаки, а інші прекрасно можуть відобразити її, треті славні містобудівники, а четверті неперевершені купці.

Нескінченно будувати і вербувати військо не вийде в Княжих Війнах є час життя сервера. І в залежності від його типу, воно різне від двох місяців до півроку. У гру додали героя, який прикріплюється до армії і його можна качати, розвивати і споряджати як в типовій RPG. Ще сподобалося, що фентезі повністю відсутня, і маги, чаклуни тощо відсутній.

Гра існує в 21 локалізації, російською можна грати на офіційному сайті або на ігровому порталі RBK Games. Ще одне, в рейтингу кланів і гравців беруть участь всі сервера, така конкуренція підштовхує викладатися на повну, так як є відповідні нагороди. Щоб увірватися в міжусобиці і люто помахати мечем, то для початку необхідно зареєструватися на озвученому порталі, який представляє проект в СНД, при цьому ви отримаєте доступ до десяткам інших захоплюючих ігор в тому числі і до стратегій.

Таблиця основних характеристик
ТипБраузерна гра
ЖанрСтратегія, MMORTS
РозробникXS Software
ВидавникNival Network, RBK Games
СтатусЗапущена
Особливість2D, Flash
Дата виходу2009
Тип розповсюдженняfree-to-play (безплатно)
Офіційний сайтkhan-wars.ru

Сюжет

Не кожна гра в даному історичному сеттінзі може похвалитися достовірністю і реалістичністю. Багато розробники напхають всього чого тільки можна, і в підсумку виходиться малоїстівна солянка. Дії Княжих Воєн відбуваються в епоху Високого Середньовіччя, час якого припало на X- XIII століття, тоді було чимало великих імперій і 12 з них головні дійові особи в сюжеті. Але, є одне але, задум розробників вийшов трохи гіпертрофованим, тому що глобальна карта не схожа на історично достовірну, так як монголи можуть бути розташовані поруч з іберійцями, а вікінги з персами.

Інтерфейс і управління

Інтерфейс тут схожий на вдосконалену версію "Травіана", і виглядає як і будь-яка військово-економічна стратегія, сітібілдінга тут буде мало. Місто потрібен для рекрутингу солдатів і вивчення технологій, тому ви будете тусуватися більшу частину часу в ньому. Іконки розміщені компактно на всі боки і стають доступними для гравця по досягненню певних рівнів. Так зав'язано навчання, щоб новий гравець зміг в найкоротші терміни ознайомиться з керуванням. А глобальна карта являє собою розподіл на квадрати і області, на одному клаптику землі можуть знаходиться не тільки різні фракції, а й гравці з різних країн. Виходить що ще і сервер глобальний. Управлятися ви будете природно за допомогою однієї лише миші.

Геймплей

Зі старту, ви не будете сидіти склавши руки, для всіх новоприбулих в Княжі Війни передбачено безліч ознайомлювальних квестів. Спочатку вам дається одне поселення схоже на замок. Залежно від обраної фракції буде різний сеттінг будівель і юнітів. На карті міста будівлі розташовані на заздалегідь відведених місцях, такі як лісопилка, ферма, копальня, рудник, поселення і споруди військового призначення. У вашому розпорядженні мінімум ресурсів і всі споруди нульового рівня. Коли будівля поліпшується до нового рівня, то ви отримуєте більше ресурсів і більше можливостей відповідно. Але не варто забувати про мурі, якщо вона буде високого рівня, то у вас є чималі шанси з обмеженим військом відбити атаку переважаючих сил ворога. Насамперед економіка і захист свого поселення, а завойовницькі походи в другу чергу.

В грі п'ять видів ресурсів, найголовніший це населення, так як від цього показника залежить вироблення ресурсів і доступне кількість рекрутів в армію. А далі найтиповіші для будь-якої стратегії: золото, залізо, дерево і провізія. Ще є золоті преміумні монети (Донат), які полегшують гру і за них можна придбати всілякі бонуси. Наприклад, VIP акаунт з великим бонусним пакетом, посилення виробництва, активацію ритуалів, а також режим захисту, в якому на вас не можуть напасти, а ви можете грабувати замки гравців, які закинули гру.

В Княжих Війнах ви можете піти трьома шляхами, стати завойовником, торговцем або містобудівником. Кожен з цих напрямків по-своєму гарний і має свої недоліки. Все відбувається за звичною накатаній доріжці, збираєте ресурси, апаєте споруди, вивчаєте технології, збираєте армію, споряджали героя, впираєтеся своїм військом на сильну економіку і починаєте воювати з сусідами і берете собі все що подобається. А коли стаєте досить крутим, то вступаєте в клан і починаєте розбурхувати сервер, але вже в компанії.

Khan Wars системні вимоги та характеристики

Мінімальні
OCWindows XP, 7, 8.1
Процесор800 MHz
Оперативна пам'ять128 Mb
Місце на диску100 Mb
Відеокарта64 Mb
АудіокартаDirectX 9.0c
Швидкість Інтернету256 Кбіт/с
Рекомендуємі
OCWindows 10
Процесор1.2 GHz
Оперативна пам'ять1 GB
Місце на диску150 Mb
Відеокарта128 Mb і більше
АудіокартаDirectX 9.0c і вище
Швидкість Інтернету1 Мбіт/с
Більш докладно про ігровий світ

Військові походи в Княжих Війнах

Княжі Війни здебільшого побудовані на битвах між гравцями (PVP), так що стояти осторонь не вийде, потрібно налагоджувати економічні та дипломатичні зв'язки, співпрацювати, вступати в клани. Але і до битв потрібно готуватися заздалегідь, не тільки вербувати рекрутів, але і займатися шпигунством і патрулем ворожих армій, щоб підловити опонента на помилки або самому не потрапити в пастку. Все здебільшого тримається на кланової ієрархії, адже самі епічні протистояння відбуваються саме між ними. Відносно фракцій, то дуже миле і трохи смішне видовище бачити в одному альянсі японців, арабів і бритов наприклад, солянка в грі виходить ще та.

Бої проходять в напівавтоматичному режимі, і ігрова механіка схожа "Героїв", але ви безпосередньо керуєте військами в битві, тут цей процес не пущений на автопілот. Ігрова зона битви виглядає наступним чином, атакуючі і захисні війська розташовуються по протилежним сторонам від стіни, кожна армія розташовується на дошці розміром 4 на 8. Від гравця залежить розстановка сил і вибір дій для кожної групи своїх юнітів. Як показує практика, перемагає той, хто має більш потужну армію і більш вкачає героя, так як герой додає великі бонуси війську.

Розробники постаралися і крім родзинки з безліччю фракцій, реалізували 10 режимів військових походів, що включають в себе допоміжні. За великим рахунком вони впроваджені, щоб гравці більше взаємодіяли між собою.

 • Атака - класичне напад, можна використовувати для знищення ворожої армії, для грабежу, для крадіжки ресурсів.
 • Підтримка - це підмога вашим замкам або союзникам, пересилаючи свої війська, ви віддаєте їх під чуже управління. За один раз можна вислати п'ять підмогу.
 • Похідний табір - будівництво військового табору для армії.
 • Переклад військ - відправка військ в інший замок або табір.
 • Патруль - це така функція щоб уберегти армію від розгрому, ви можете направити своє військо в патрулювання.
 • Шпигунство - відправка шпигунів для збору відомостей.
 • Відправлення ресурсів - транспортування торговцями ресурсів іншому гравцеві.
 • Торговий похід - пропонуєте іншим гравцям торгівлю.
 • Мульти похід - відправка одного загону, армії або торговців в кілька місць без повернення додому до виконання останнього завдання.
 • Підстава поселення - на будь-якій вільній клітці, гравець може заснувати нове місто.

Князі і герої

З цієї частини, досвідчені геймери в жанрі стратегії знайдуть подібності з “Імперією Онлайн”, в Княжих Війнах є функція укладення шлюбів, які дають потомство і цих дітей можна одружити на дітях інших князів в досягненні політичних цілей. Крім цього існують герої, які в залежності від спеціалізації додають вагомих бонусів всієї армії. Героя можна одягати і озброювати до того ж його можна прив'язати до замку, що збільшить ефективність видобутку ресурсів і підвищить захист замку. Герої діляться на класи:

 • Маршал - прискорює найм солдатів.
 • Землевласник - прискорює процес побудови і апгрейда будівель.
 • Купець - прискорює пересування торгових караванів.
 • Шпигун - прискорює поліпшення юнітів.

Ігрові фракції

Княжі Війни це мало не єдина браузерна стратегія, де гравцеві пропонується такий солідний вибір фракцій. Природно у них скіни різні не тільки юнітів, а й міст, у кожної з них є свої неповторні особливості і переваги. Де як не тут можна спостерігати за битвами японців і болгар.

 • Бритти - вони славляться кращими лучниками тих часів.
 • Візантійці - найбільша імперія, яка однаково сильна в економіці і військовій справі.
 • Литвини - рідко згадується, але могутня, яка давала відсіч всім хто хотів заволодіти її землями. Прославилися в протистоянні з Тевтонським Орденом. Гарні в оборонних спорудах, і їм вербування солдатів обходиться дешевше.
 • Болгари - славні торговці, які більше за всіх інших приносять своїй скарбниці золота.
 • Русичі - їх сила не тільки в потужної армії, але і в підвищеній видобутку всіх ресурсів. Вони гарні в обороні і швидко оновлюють війська, володіють унікальним юнітом облогова вежа.
 • Вікінги - войовничі на скільки це можливо, вони лютіше ніж монголи в багато разів. Їх називали північними варварами.
 • Монголи - це одна з найбільш великих войовничих імперій, їх сила в кавалерії, завдяки постійним грабежам у них є властивість дозволяє перевозити більше награбованого, ніж всі інші. І до того ж їм немає рівних в залученні облогових знарядь.
 • Японці - дуже раптово їх тут побачити, про їхню піхоту складають легенди.
 • Араби - хоробріший їх просто не знайти, в своїй войовничості можуть зрівнятися з вікінгами і монголами.
 • Франки - це спадкоємці франкійскіх племен, які прославилися ще за часів римської імперії. Дуже гарні в обороні і швидко організовують армію.
 • Германці - це узагальнений союз племен, який створювався протягом століть під впливом зовнішніх ворогів, колись розрізнені племена об'єдналися в Німецьку Державу.
 • Перси - найдавніша фракція, яка домінувала тисячоліття на Близькому Сході, своєю могутністю може зрівнятися з Римської та Візантійської імперією.
Переваги та недоліки гри
Плюси
Великий вибір фракцій
Епичний сеттінг
Донат не обов'язковий
Дуже простий геймплей
Мінуси
У деяких місцях стираються відмінності між націями
Застаріла графіка

Підбиття підсумків

Не можна сказати, що Княжі Війни прямо таки унікальні і оригінальні, але гра все-таки виділяється на тлі сотень інших проектів хоча б спробою урізноманітнити геймплей великою кількістю ігрових фракцій. Механіка бою класична по типу героїв, хоча б радує, що без доната можна комфортно грати. Свій військовий і економічний потенціал можна розвивати хоч до посиніння, обмежувальної планки немає, до тих пір, поки час сервера не підійде до кінця. Оновлення відбуваються постійно, і гра з кожним апдейтом все краще і краще в плані графіки і функціональних можливостей. Генерала армії можна закачувати і в цьому полягає елемент RPG. Якщо так навскидку, то це 4 з 5. Фанатам середньовіччя, безумовно, має сподобатися.

Радимо ознайомитись з іншими цікавими онлайн іграми